Zdieľaj
liečba celulitídy lymfodrenážou

Celulitída – Laser – Lymfodrenáž: Možno je pár mesiacov do plavkovej sezóny, možno sa chcete pred partnerom cítiť sebavedome a sexi alebo iba túžite po krásnom a zdravo vyzerajúcom tele. Nech je dôvod akýkoľvek, celulitída na zadku a stehnách musí ísť preč. Dôvodov, pre ktoré sa na vás celulitída nalepila môže byť niekoľko – málo pohybu, nekvalitná strava, hormonálne zmeny, kolísanie hmotnosti, genetická predispozícia,… Je len málo účinných spôsobov, ako sa zbaviť nepeknej pomarančovej kože, každý z nich vyžaduje trpezlivosť a i v tomto prípade platí, že tie najlepšie metódy aj niečo stoja. Preto, ak ste už vzdali cviky na pevné stehná a zadok, ak vás už bolia ruky z toľkého masírovania a výsledok je takmer bezo zmeny, pripravili sme pre vás prehľad obľúbených metód odstraňovania celulitídy spod rúk profesionálov. Určite je dobré vedieť, čo vás čaká a čo sa pod jednotlivými procedúrami ukrýva.

Odstránenie celulitídy laserom

Nie je ničím nezvyčajným, že ak budete hľadať najbližšie dermatologické centrum, ktoré ponúka práve tieto služby – odstránenie celulitídy laserom – narazíte na spleť rôznych názvov a preto je určite dobré zorientovať sa v základných pojmoch. Názov „laser“ akoby zľudovel. V skutočnosti je laser a ešte niekoľko ďalších metód s rôznymi frekvenciami vlnenia a technológiami.

Majte na pamäti

  • Vyberajte medicínske/dermatologické centrum s niekoľkoročnými skúsenosťami a kvalifikovaným personálom
  • Vybavenie a prístroje musia spĺňať dôležité bezpečnostné certifikáty
  • Ak sa jedná o skutočných odborníkov, vopred vás poučia o počte ošetrení, ich časovom trvaní, možných následkoch a reakciách pokožky a samozrejme je dôležité poznať i cenu.

Pripravte sa na to, že výsledok pravdepodobne nebude stopercentný (ale môže sa k dokonalosti priblížiť). Tkanivo narušené celulitídou potrebuje pre svoju regeneráciu nielen niekoľko návštev u odborníkov, ale i zmenu celkovej životosprávy. Čím vyšší stupeň celulitídy postihuje vašu pokožku, tým bude liečba trvať dlhší čas a zároveň negarantuje úplnú spokojnosť. Slová z reklamy o trvalom výsledku treba brať s rezervou. Ak vám za krátku dobu pribudne viac kilogramov alebo – ak budete holdovať nezdravej strave s nedostatkom pohybu, celulitída sa opäť prihlási o hlavné slovo.

Akým spôsobom moderné multifunkčné prístroje ošetrujú celulitídu?

Certifikované prístroje majú v súčasností niekoľko funkcií naraz a narábajú s vlnami rôznych frekvencií. Po aplikovaní gélov na postihnutú oblasť vysielajú do pokožky i hlbších vrstiev kože vlny, ktoré pôsobia na rozpad tukových buniek, odplavovanie toxínov z danej oblasti a stimuláciu tvorbu kolagénu. Či už to bude zariadenie 3v1 alebo 5v1, už po dvoch ošetreniach by ste mali spozorovať jasné zlepšenie v štruktúre pokožky.

Laser

Metódu využívajúcu silu laseru môžete poznať aj pod názvom laserová liposukcia. Nemusíte si predstavovať žiadne odsávanie tuku a niekoľko dní rekonvalescencie. Laserové lúče zahrejú počas krátkeho okamihu bunky podkožia, tukové bunky rozbijú a tie sú potom lymfou odplavované z podkožia. Ďalším benefitom pri zahriatí pokožky je podpora tvorby podkožného kolagénu a elastínu, takže pokožka pôsobí napnutejšie a pevnejšie.

Rádiofrekvencia

Vysokofrekvenčná energia prehrieva tukové bunky, ktoré sa pod vplyvom tepla zmršťujú, stimuluje činnosť kolagénových vlákien a predovšetkým podporuje tok lymfy cez ošetrované oblasti. Radiofrekvenčné ošetrenie teda naraz dokáže zmenšovať viditeľné tukové bunky, napomáhať pri odplavovaní škodlivín z postihnutej oblasti (predovšetkým zabrániť ich usádzaniu do tukových buniek) a zlepšuje celkový vzhľad pokožky, ktorá je cieleným zahrievaním pevnejšia nielen na dotyk, ale aj pohľad.

Ultrazvuk

Ešte pred pár rokmi sa ultrazvukové ošetrenie tešilo veľkej popularite, avšak v poslednej dobe ho nahrádzajú bezpečnejšie a aj účinnejšie metódy. Jeho cieľom bolo rýchlou vlnou ultrazvuku narušiť povrch tukovej bunky. Tá praskla a jej obsah – tuk – odniesla lymfa. Častokrát sa ošetrenie spájalo s predchádzajúcimi metódami, ktoré pôsobia na zahriatie podkožia a podporu prúdenia v krvnom a lymfatickom riečisti. Nevýhodou však je, že ultrazvuk môže pri neodbornom zásahu, teda vysokej intenzite, spôsobovať odvápňovanie kostí. V ponukách centier sa ukrýva pod názvom kavitácia.

Masáž

Masážne hlavice, či už pulzné alebo rotačné, majú pri ošetrení celulitídy svoje opodstatnenie. Môžete sa zveriť do rúk maséra, avšak jeho ruky nedokážu vo všetkých miestach vyvinúť natoľko rovnomerný tlak, ako je to za pomoci práve takéhoto prístroja. Ak sa pri tomto klasickom mechanickom ošetrení využije i potenciál anticelulitídnych prípravkov, s výsledkom budete po niekoľkých ošetreniach určite spokojná. Minimálne budete mať zo seba lepší pocit počas letnej dovolenky. Rovnako tak sa masážne hlavice používajú aj ako jeden zo záverečných krokov po ošetrení laserom alebo rádiofrekvenciou.

Chladenie

Niekedy sa ako posledná etapa využíva chladiaca hlavica, ktorá zabezpečuje tú najpríjemnejšiu časť ošetrenia. Aby sa predišlo opuchom ošetrovanej oblasti, je dôležité ju schladiť a vy po hodinovom ošetrení pokožky, ktorá ešte pred pár minútami možno trochu pálila a štípala, idete domov s príjemným pocitom krajších a štíhlejších nôh a pevnejšieho zadku, na ktorý sa nebojíte sadnúť.

Odstránenie celulitídy lymfodrenážou

Patrí k najviac vyhľadávaným a tiež efektívnym metódam. Výsledok môže potvrdiť množstvo spokojných žien rôzneho veku aj váhy. Lymfodrenáž je špeciálna liečebná metóda, ktorej základným princípom je zvýšenie lymfatického odtoku a odplavovanie odpadových látok prostredníctvom celotelovej profesionálnej masáže alebo za pomoci prístrojov. Je účinným prostriedkom detoxikácie. Jedným z riešení sú špeciálne návleky na časti tela, ktoré sa dotlakujú tak, aby rozprúdili tok lymfy alebo si oblečiete špeciálny overal a o ošetrenie sa postará LPG prístroj. Valčeky tohto prístroja využívajú vákuovú vlnu, uvoľňujú tuk z podkožia, rozbíjajú ho na menšie časti, podporujú mikrocirkuláciu krvi a lymfy, produkciu kolagénu a elastínu. A to všetko iba pod takým tlakom, aký znesiete. Procedúra je veľmi dobre kontrolovateľná, silu záberu dokáže terapeut regulovať.

Ako dlho takéto ošetrenia trvajú?

Priemerne trvá jedno ošetrenie celulitídy 30-60 minút v závislosti od zvolenej procedúry a stupňa celulitídy. Väčšinu z nich musíte zopakovať 6-10 krát. Hoci sú výsledky viditeľné už po 2-3 ošetreniach, ak si chcete napnutú a krajšiu pokožku udržať čo najdlhšie, nemali by ste to vzdať a liečbu predčasne ukončiť. Na jednu procedúru si pripravte minimálne 30€. Ceny sú však rozličné, v závislosti od kvality prístroja, veľkosti ošetrovanej oblasti, ale aj od znalostí a profesionality personálu a prestíže medicínskeho centra. Suma sumárum – nie je to lacná záležitosť a je omnoho lepšie prijať “preventívne opatrenia”, ako si vypestovať celulitídu v pokročilom štádiu.

Veľa z prevencie môžete urobiť aj doma – nefajčiť a nepiť alkohol, nejesť kalorické jedlá bez výživnej hodnoty, udržiavať si hmotnosť, zdravo sa stravovať, dbať na dostatočný pitný režim, nevystavovať sa stresu, v noci spať aspoň 7 hodín, tráviť čas v prírode,… Všetko čo už isto poznáte a dokáže váš život (nielen celulitídu) zmeniť k lepšiemu.


Na dotankoch.sk sa vám snažíme ukázať vždy viacero možností a riešení, postupne kompletizovať témy o zaujímavé informácie, preto:

  • Ak vás zaujímajú účinné zostavy cvikov na posilnenie sedacích svalov a stehien – kliknite TU.
  • Ak by ste si rady osvojili správnu techniku anticelulitídnej masáže – prečítajte si celý postup.
  • Ak chcete vedieť viac o prirodzenej detoxikácii, zbavovaní sa toxínov a škodlivín – pomôže článok TU.
  • Ak chcete vyskúšať jednoduché domáce recepty a tipy proti celulitíde, skúste tento článok.
  • A ak ste počuli/čítali, že na celulitídu je dobrá káva, potom odporúčame tento voňavý TIP.
  • Aké masážne pomôcky sa osvedčili pri domácom používaní? Viac TU.
...

Žiadne komentáre