Zdieľaj

Bez celulitídy do letaDovolenková sezóna za dverami a vy ste si už kúpili dvojo plaviek. Pre istotu ku každým pareo. Mnoho žien celulitídu na stehnách a zadku prefíkane maskuje aj počas letnej sezóny. Urobme si v tom hneď na začiatok poriadok – ste to práve vy, kto si najviac uvedomuje, že máte celulitídu. Ostatným na pláži ste tak trochu ukradnutá a vaša pomarančová koža splynie s ostatnou “konkurenciou”. No ak by vám mala znižovať sebavedomie, ak by ste sa mali kvôli tomu ostýchať a cítiť nepríťažlivá, máte ešte pár týždňov, ako jej prejavy zmierniť a vyčarovať na stehnách pružnejšiu, pevnejšiu a na pohľad hladšiu pokožku. Kroky, ktoré vám v tomto postupe predstavím sú jednoduché a prirodzené. Dokonca takmer nič nestoja.

Ako sa zbaviť celulitídy za menej ako 2 mesiace?

Máte veľa možností, ktoré viac alebo menej fungujú. O tejto hrboľčekovej téme máme články v samostatnej sekcii O celulitíde, kde nájdete veľa inšpirácie – postupy pre masáže, domáce recenzie na peelingy, zostavy cvikov, informácie o odbornej liečbe celulitídy i recenzie obľúbených anticelulitídnych krémov.

Pripravte si: odhodlanie a trpezlivosť, ruky a nohy a ide sa na to.

1) Kúpeľ s morskou soľou jedenkrát týždenne

Pripravte si teplý kúpeľ vo vani. Do vody vsypte 200-500 g morskej soli. Uvoľnené pokožka nasaje z vody minerály, vylúči škodliviny a zostane jemnejšia a hladšia. Relaxujte aspoň 20 minút.

2) Organický domáci scrub dvakrát týždenne

Peeling spojený s masážou je najjednoduchší spôsob ako podporiť prekrvenie pokožky. Z bežných domácich surovín si môžete pripraviť scruby – peelingy, ktoré podporia mikrocirkuláciu, dodajú pokožke dôležité živiny a zbavia ju odumretých kožných buniek.

 • Zmiešajte 1 šálku soli s ¼ šálky olivového oleja

alebo

 • spojte 1 šálku pomletej kávy s 1 šálkou cukru a 2 polievkovými lyžicami olivového oleja.

Aplikujte počas sprchovania krúživými pohybmi a dôkladne opláchnite.

3) Plán pre zahriatie

Na to, aby ste sa zbavili celulitídy, je nesmierne dôležité hýbať sa a cvičiť. Iba tak môžete vybudovať zdravý svalový základ a zabrániť presakovaniu ďalšieho tuku do oslabených tkanív. Nezničte sa však hneď v prvý deň a minúty cvičení zameraných na spevnenie stehien a zadku pridávajte postupne. Najlepšie overené cviky netreba veľmi predstavovať – drepy, výpady, zanožovanie, dvíhanie panvy, výstupy na prekážku, cvik horolezec, … Okrem klasických kardiovaskulárnych a silových cvičení, môžete vyskúšať aj pilates. Cvičte aspoň 3-4 krát týždenne.

Ako vyzerá cvik horolezec – moutain climber?

4) Zdravá vyvážená strava a pitný režim – každodenne

 • Viac bielkovín, vlákniny, zdravých tukov a komplexných sacharidov
 • Plné taniere zeleniny a ovocia
 • Menej hotových jedál, spracovaných potravín, soli a cukru
 • Pite minimálne 2 litre vody – pravidelne 1 pohár každú hodinu

5) Rybí a olivový olej

Pravidelné užívanie týchto olejov dokáže s telom a kvalitou pokožky priam zázraky. Každé ráno môžete skonzumovať jednu čajovú lyžičku olivového oleja alebo pridať počas dňa do šalátu. Rybí olej je jednoduchšie prijímať v tobolkách

6) Urýchľovač metabolizmu

Ako začať ráno? Napríklad aj sviežo – do pohára s čistou vodou vytlačte polovicu citrónu, pridajte 2 cm očisteného nastrúhaného zázvora, premiešajte a vypite. Podporíte rýchlosť metabolizmu, nabudíte trávenie, činnosť obličiek a odplavovanie toxínov. Ak vás striaslo už len pri predstave štipľavo-kyslej chuti – pridajte prírodný antioxidant – sladký med a čerstvé lístky mäty.

Alebo vyskúšajte delikátny čaj – do šálky vyluhujte zelený čaj, pridajte 1-2 ČL medu, štipku kajenského korenia a ČL mletej škorice

7) Otužovanie

Ideme podporiť cirkuláciu krvi do pokožky, nabudiť jej pružnosť a elasticitu. Základom takejto jednoduchej hydroterapie počas sprchovania je striedať teplú a studenú vodu

 1. Začnite s príjemne teplou vodou.
 2. Zvyšujte postupne na horúcu a vydržte 30-60 sekúnd (neublížte si, voda by mala byť iba tak teplá, ako ešte znesiete).
 3. Postupne znižujte teplotu a z vlažnej prejdite na studenú vodu. Vydržte 30-60 sekúnd.
 4. Tieto teplotné výmeny opakujte 3-5 krát počas sprchy.
 5. Sprchovanie ukončite studenou vodou.

(Ak máte vážnejšie zdravotné problémy, konzultujte takéto otužovanie so svojím lekárom.)

Bonus navyše – opálenie bez slnka

Medzi ženami koluje mýtus, že sa treba čím skôr opáliť a celulitída bude menej viditeľná. Áno, pomarančovú kožu je menej vidno, ale koža, ktorá je vystavovaná slnku starne rýchlejšie, stráca na pružnosti a pevnosti a celulitída je po rokoch ešte viac viditeľná. Posledné roky sa ľudia rozdelili do dvoch táborov – na jednej strane sú tí, ktorí nedopustia na prípravky s vysokým ochranným UV faktorom a na druhej strane zase tí, ktorí už i na letnú dovolenku idú ako “čokoládka”. Ak sa chcete opáliť bez slnka, použite dobrý samoopaľovací prípravok. Netvrdím, že je to výhra (chemické zloženie a pod.), ale ak si chcete dať na letnú rodinnú oslavu krátke šaty, celkom schopne opticky zamaskujete hrboľčeky na stehnách.


Zdroje:

www.brightside.me

www.pixabay.com

...

Žiadne komentáre