Zdieľaj

Masáž proti celulitíde – V ďalšom našom článku z kategórie „ako sa zbaviť celulitídy“ nebudeme potrebovať nič iné, iba pár rúk (a dokonca vlastných), obľúbený telový krém alebo olej a kúsok času.

Celulitídu môžete poraziť rôznymi spôsobmi. Koľko z nich ste už vyskúšali a s akým úspechom? Celulitída sa na vašich stehnách a zadku neobjavila zo dňa na deň. Vznikla ako následok viacerých faktorov, ktoré negatívne pôsobili na kvalitu vašej pokožky a pružnosť spojivového tkaniva. Dokonca ani samotní odborníci v tom stále nemajú jasno a preto každá skúšame čokoľvek „overené“, čo by mohlo zabrať aj pre náš prípad.

Skôr ako sa naučíte ako a kde správne stisnúť, pritlačiť a pomasírovať hrudkovité miesta vášho tela, mali by ste vedieť, že základom je dobrá životospráva, dostatok tekutín, spánku, dôležitých živín a pohybu. Pamätajte – celulitída nebolí, ani padanie vlasov nebolí. Oba tieto „úkazy“ sa však podpisujú na vašom sebavedomí a sú pravdepodobne dôsledkom nejakého iného zdravotného nedostatku. Ak telo nedostáva to, čo potrebuje, ale naopak ak mu dávate niečo, o čo nemá záujem – môžete mať aj 50 kíl a predsa budete váhať, či si také plavky dovoliť môžete.

Prečo anticelulitídna masáž skutočne funguje?

  • Masáž pod vysokým tlakom rozkladá ložiská celulitídy.
  • Celulitída neznáša cirkuláciu. Masážou stimulujete a zvyšujete cirkuláciu krvi v postihnutých miestach kože, čím sa tkanivu dostáva viac živín a zahrieva sa. Svoje podkožné tkanivo postupne opravujete. Tuk v oslabených miestach nemá šancu znova „presakovať“
  • Obyčajný tuk diétou roztopíte. Na celulitídu (hoci ide o hrudkovitý tuk“) sú aj diéty krátke. Masážou však naštartujete lymfatický systém, ktorý pri správnom fungovaní dokáže bunkový odpad a toxíny hromadiace sa okolo tukových buniek odtiahnuť. Pokožka zbavená škodlivín má potom oveľa lepšiu schopnosť regenerácie.

Prejdime však už k samotnej masáži.

Postup pre masáž proti celulitídeMasáž proti celulitíde

Pripravte si obľúbené telové mlieko s mastnejšou konzistenciou – také, ktoré sa dlhšie vstrebáva alebo 100% prírodný olej, ktorý má na pokožku blahodárne účinky (odporúčame kokosový, olivový, mandľový olej,… ). Potrite ním celú dĺžku nohy, od členku, cez stehná, až po zadok a boky. Všetci nasledujúce pohyby vykonajte postupne pre jednu nohu. Druhá príde na rad neskôr.

  1. Od členku k boku. Obe ruky položte okolo členku a silnými rovnými a dlhými pohybmi ťahajte dlane s rozostretými prstami smerom ku kolenu. Od kolena v takých istých pohyboch pokračujte cez stehno až po bok. Dôležitý je pohyb od dola smerom hore – k srdcu. Ak použijete dostatočný tlak, pocítite príjemné teplo vo svaloch, aj pokožke – dosiahli ste lepšie prekrvenie.
  2. Viete, ako sa miesi cesto? Uchopte do rúk kožu na stehne a začnite miesiť. Stisnite do dlane čo najväčšie množstvo kože a potiahnite. Spracujte a pokračujte vyššie. Teplo a štípanie teraz už určite cítite.
  3. Použite päste. Zatnite ruky v päsť a tlakovým zatláčaním zohnutých kĺbov prstov sa „pečiatkujte“. Stláčajte tak hlboko ako vás sval pustí, možno až po kosť. Tento pohyb je účinným drvičom tukových buniek.
  4. Vytvorte „S“. Po ťahaní, miešaní a pečiatkovaní prichádza na rad ďalší pohyb s vašou kožou. Uchopte do oboch dlaní pokožku vo zvislej línii. Jednou rukou ťahajte do ľava, druhou rukou do pravej strany. Masírovanú časť držíte pod tvarom písmena S a potom zatlačte opačne. Takéto stáčanie kože a svalov zopakujte po celom obvode stehna, na boky i zadok. Tak ako vám vaše telesné možnosti dovolia.
  5. Na záver trochu relaxu. V poslednom kroku zopakujte pohyb z prvého kroku. Dlhými pohybmi od členku hore prispejete k tomu, aby sa uvoľnené škodliviny za pomoci aktivovaného lymfatického systému a zvýšeného prietoku krvi od tukových buniek spod oslabenej kože aj skutočne dostali preč. Navyše, je to výborný spôsob ako podporiť prirodzenú detoxikáciu.

Masáž proti celulitíde – Na záver

Po masáži budú nohy príjemne zahriate a unavené. Neurobte zásadnú chybu – nechoďte hneď do sprchy. Nechajte kožu a svaly trošku vychladnúť a až potom si doprajte sprchu striedavo teplou a potom studenou vodou. Teplá voda zmierni napätie v namáhaných svalom, studená voda (alebo aspoň vlažná) zúži rozšírené cievy a zabráni začervenaniu a opuchom.

...

Žiadne komentáre