Zdieľaj

KetoDiet Recenzie - Ketodiéta vzbudzuje pozornosť už od čias, kedy bola prvýkrát objavená, teda od 70. rokov 20. storočia. Po množstve nízkosacharidových diét, ktoré boli po prechode na bežnú stranu vo väčšine prípadov korunované jojo efektom, znamenala ketónová diéta veľkú zmenu v spôsobe stravovania, využívania energie a spaľovania tukov. O tom, čo je ketóza, aké sú princípy ketodiéty a ako vyzerá jedna z najobľúbenejších ketodiét s instantnými proteínovými jedlami sa dozviete viac pri čítaní tohto článku. Azda neexistuje žena, ktorá by sa aspoň v reklame nestretla s reklamou na KetoDiet - úspešnú českú proteínovú diétu, vďaka ktorej schudla už veľká skupina ľudí a ktorá vám ponúka spôsob, ako sa zbaviť prebytočných kíl bez úmornej snahy vo fitku a hodín strávených premýšľaním o jedle.

Princíp proteínovej diéty

Proteínová, bielkovinová, ketónová alebo v skratke aj ketodiéta fungujú na veľmi podobnom princípe - zvýšenej konzumácii bielkovín, ktoré sú stavebnou jednotkou pre svaly a súčasnému minimalizovaniu príjmu sacharidov, až pod hraničnú hodnotu 50 gramov denne. Hlavnou výhodou tohto druhu diéty je, že vaše telo cielene využíva tukové zásoby ako zdroj energie pre svoj bežný chod. Nedochádza k úbytku svalovej hmoty, ako je to typické pre nízkosacharidové diéty s nedostatkom bielkovín v strave.

Ak v strave limitne obmedzíte príjem sacharidov a optimálne budete dopĺňať bielkoviny a zdravé tuky, v tele navodíte stav zvaný ketóza - odbúravanie tukov. Po vylúčení sacharidov prichádza telo o rýchly zdroj energie z glukózy a v pečeni sa začnú štiepiť ketolátky vznikajúce z tukových buniek, ktoré sa dostávajú do krvného obehu a stávajú sa hlavným zdrojom energie. Takýto stav dokážete vo svojom tele navodiť po prvých 2 - 3 turbulentných dňoch, po ktorých prepnete na úplne iný režim využívania energie. Ketóza je stav prirodzený pre telo, nie je nebezpečný (s výnimkou ľudí, trpiciacih na isté ochorenia) a pri udržaní ketózy chudnete z tukových zásob.

Čo je KetoDiet

Rozhodli sme sa priblížiť vám jednu z aktuálne najpredávanejších a najobľúbenejších ketodiét na slovenskom trhu. S týmto typom diét sa totiž akokeby roztrhlo vrece a kvalita produktov od pofidérnych predajcov bez zákazníckej podpory, navyše i s nefungujúcou webstránkou isto nehovorí o kvalite a serióznosti. Pod značkou KetoDiet si predstavte overenú a spoľahlivú českú proteínovú diétu, ktorá vznikla pod taktovkou výživových odborníkov ešte v roku 2011 a vyrába sa podľa najprísnejších európskych noriem (ISO EN 9001:2008 a HACCP). V instantných jedlách a nápojoch nájdete zastúpenie bielkovín, dôležitých vitamínov a minerálov, omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Hlavné výhody KetoDiet

Ketodiéta (akákoľvek s navodením skutočnej ketózy) vyžaduje veľké odhodlanie, prežiť pár menej komfortných dní na úvod, kedy sa telo prispôsobuje, a ak sa rozhodnete pre nenáročnú “kupovanú práškovú” ketodiétu znamená aj istý finančný výdavok. Aké výhody by vás mohli presvedčiť?

 • Neprichádza pocit hladu - stačia malé porcie a ste nasýtení, váš organizmus funguje v úplne inom režime
 • Nemusíte sa zaoberať prípravou jedál a tráviť čas v kuchyni alebo v obchode pri nákupe potravín
 • Chudnete z tukových zásob a relatívne rýchlo.
 • Nemusíte cvičiť, aby ste schudli. Pre formovanie postavy sa však mierne cvičenie odporúča.
 • Svaly sú dostatočne vyživované, nestrácate na fyzickej sile.
 • Ketodiéta napomáha optimalizovať hladinu cholesterolu a cukru v krvi.
 • S Ketodiet máte kedykoľvek na “linke” odbornú pomoc od výživových poradcov, detailne prepracovanú webstránku, kde nájdete množstvo užitočných rád, receptov i kompletný vzorový jedálniček.

KetoDiet - 3 plány na chudnutie : Ktorý by vám najviac sedel?

V závislosti od počtu kíl, ktoré by ste chceli schudnúť máte na výber jeden z 3 plánov na chudnutie:

KetoDiet Basic

Vhodný na miernu úpravu hmotnosti, na naštartovanie metabolizmu a osvojenie nových stravovacích návykov.

Očakávaný úbytok kilogramov: 5 kg

Dĺžka trvania: 3 x 2 týždne

KetoDiet Medium

Vhodný na strednú úpravu hmotnosti pri už zreteľnej nadváhe, schudnutie približne 2 konfekčných veľkostí.

Očakávaný úbytok kilogramov: 10 kg

Dĺžka trvania: 3 x 3 týždne

KetoDiet Intense

Vhodný na intenzívnu redukciu nadbytočných kilogramov.

Očakávaný úbytok kilogramov: viac ako 15 kg

Dĺžka trvania: 3 x 4 týždne

3 dôležité kroky, ktoré musíte s KetoDiet dodržať

KetoDiet radikálne zníži príjem sacharidov. Ak by ste po ukončení takéhoto druhu stravovania prešli rovno na bežnú stravu, jojo efekt by vás neminul. Preto je dôležité nielen zotrvať v úvodnej časti, ale postupne prejsť aj ďalšími štádiami/krokmi, v ktorých budete postupne vymieňať instantné proteínové jedlá/nápoje za normálnu vyváženú stravu. V KetoDiet vytvorili tieto 3 kroky, v ktorých v závislosti od diétneho plánu zotrváte vždy 2, 3 alebo 4 týždne.

1. krok - 5 x denne KetoDiet jedlo/nápoj + 500 g povolenej zeleniny 

2. krok - 4 x denne KetoDiet jedlo/nápoj + 1 x  bežné bielkovinové jedlo + 500 g povolenej zeleniny

3. krok - 2 x denne KetoDiet jedlo/nápoj + 3 x  bežné bielkovinové jedlo + 500 g povolenej zeleniny

Jednou z výhod KetoDiet je jej výborná prispôsobiteľnosť. Nemusíte pre jednotlivé kroky kupovať celé balíčky. Proteínové jedlá a nápoje KetoDiet si môžete vyskladať podľa vlastných požiadaviek v rozmanitých príchutiach a už iba dodržiavať dávkovanie. Ak sa chcete najmä počas úvodných týždňov úplne vyhýbať vareniu, potom môžete 5 x denne konzumovať (piť) kvalitné KetoDiet proteínové nápoje, ktoré počas tohto obdobia dodajú telu dostatok všetkých potrebných živín.

Úprava životného štýlu

 • Pohyb/Fyzická aktivita - nie je nutný, ale na druhej strane je vítaný. Stačí mierny prirodzený pohyb (chôdza, bicyklovanie, plávanie) aleo nenáročné aeróbne aktivity 3 krát do týždňa. To platí najmä pre týždne v poslednom 3. kroku diétneho plánu, kedy bude schudnuté telo potrebovať spevnenie.
 • Pitný režim - je mimoriadne dôležitý, predovšetkým v podobe 2 - 3 litrov čistej vody. Voda nielenže dodáva telu dôležitú hydratáciu a potláča hlad, ale pomáha pri vyplavovaní škodlivín, ktoré sa uvoľňujú pri štiepení tukových buniek.
 • Psychická pohoda - nenechajte sa rozrušovať vonkajšími vplyvmi, snažte sa vyhýbať emotívnym situáciám a nedovoľte, aby vás rozrušili poznámky okolia. Pretože pravdou je, že pre istú skupinu ľudí je takýto štýl chudnutia nepochopiteľný a všetci veľmi dobre vieme, že majú potrebu netaktne komentovať.


KetoDiet - Zakázané potraviny

Aj keď sa o ketodiétach hovorí, že nie sú diétou, iba novým spôsobom stravovania, predsa existuje veľká skupina potravín, ktorým by ste sa počas priebehu celého diétneho plánu mali vyhýbať:

všetky druhy pečiva, sladkostí a slaných pochúťok, masť, margarín, cukor, med, prírodné sirupy určené na dosladzovanie, sacharidové prílohy (ryža, zemiaky, cestoviny, knedľa, pohánka, kuskus, …), vybrané druhy zeleniny - kukurica, zelený hrášok, mrkvy, sterilizovaná zeleniny a huby, čerstvé aj sušené ovocie, zmesi korenín a dochucovadlá, údeniny, alkohol, ...

KetoDiet - Zoznam povolených potravín a ich príprava

Aj keď máte možno pocit, že o veľa obľúbených potravín prídete, veľká skupina, s ktorou sa dá v kuchyni čarovať, najmä počas fázy 2. a 3. kroku zahŕňa tieto potraviny:

(Pozn.: Uvádzame iba základný výber, kompletné zoznamy a vzor ideálneho jedálničku nájdete na stránke distribútora.)

Potraviny bohaté na bielkoviny:

červené druhy mäsa, hydinové mäso, rybie mäso, sójové mäso, morské plody, slepačie vajíčka, vybrané druhy syrov a jogurtov

Povolená zelenina: 

cuketa, baklažán, brokolica, karfiol, kaleráb, petržlen, špargľa, kel, špenát, tekvica, paradajky, paprika, šalát, špenát, pór, huby a i. .

Povolené zdravé tuky: 

olejnaté semienka (tekvicové, chia, ľanové), orechy (kešu, lieskovce, vlašské orechy, mandle) - v dávka max. 2 polievkové lyžice za deň

Povolené dochucovadlá: 

soľ, jednodruhové koreniny, čerstvé alebo sušené bylinky, cesnak, zázvor, ocot, dijonská horčica, sójová omáčka, holandské kakao a i.

Negatíva KetoDiet - Na čo sa pripraviť?

Ani pri tejto ketónovej diéte sa nevyhnete istým komplikáciám. Tie však pretrvávajú iba počas prvých dní, kedy telo prechádza na nový spôsob využívania energie. Prvé 2 - 3 dni vám môže potrápiť zvýšená únava, strata fyzickej sily, bolesti hlavy, zapáchajúci dych, príznaky podobné chrípke. S nástupom ketózy však odoznejú. Je dôležité tento proces neprerušovať. Ak to s chudnutím myslíte seriózne a nechcete, aby investované peniaze vyšli nazmar, nesmiete podľahnúť pokušeniam, inak sa tento metabolický stav organizmu preruší a vy budete musieť začať odznova. Odporúčame, aby ste s takýmto typom diéty začínali cez svoje voľné dni, kedy sa od vás nebude očakávať fyzický ani mentálny výkon.

Pre koho nie je KetoDiet vhodná?

Takmer každá diéta znamená zmenu v aktuálnom spôsobe stravovania a pre niektoré skupiny ľudí môže znamenať zvýšené zdravotné riziko. V tomto prípade o to väčšie, že prechádzate na nový spôsob využívania energie z uložených zásob tukov.

KetoDiet preto nie je vhodná:

 • Pre tehotné a dojčiace ženy a osoby mladšie ako 18 rokov
 • Pre ľudí s ochorením pečene a obličiek
 • Pre ľudí s onkologickým ochorením
 • Pre ľudí po prekonaní mozgovej príhody
 • Pre ľudí s ochoreniami srdca a po prekonaní infarktu myokardu
 • Pre ľudí trpiacich cukrovkou 1.stupňa

Skúsenosti s Ketodiet - aká je pravda?

Instantná proteínová diétna strava má svojich odporcov aj fanúšikov. Nemusí vám zachutiť a hoci boli produkty vyvíjané aj s ohľadom na chutnosť (nielen na výživovú hodnotu), sú to práve nápoje a sladké príchute, ktoré patria v rámci produktov KetoDiet s tým vydarenejším. Na slané omelety a polievky môžete nájsť v recenziách kritiku, no "koľko ľudí, toľko chutí", vy máte v tomto prípade možnosť nakombinovať si proteínové jedlá/nápoje, tak ako vám vyhovuje.

V ponuke oficiálneho e-shopu sú ochutnávkové balíky alebo menšie cenovo výhodné balenia. Taktiež, ak máte vo svojom okolí kamarátku, ktorá túto diétu vyskúšala, isto nebude mať problém, aby ste z jej kokteilov ochutnali.

Aby sme boli úprimní - odradiť vás tiež môže i cena. Ak sa rozhodnete pre najobľúbenejší stredný diétny plán (redukcia o 10 kg), na 9 týždňov stravovania si pripravte približne 400 €, teda necelých 200€ na mesiac. Oplatí sa však nakupovať v akciových obdobiach, vyskladať si rôzne balíčky a výrazne ušetriť.

KetoDiet recenzia: Krátka sumarizácia výhod a nevýhod

Čo by sa vám mohlo páčiť:

 • veľká variabilnosť produktov - kupujete to, čo máte radi a čo vám chutí
 • diéta vhodná pre mužov aj ženy - rozlíšené produkty
 • rýchly chudnúci účinok
 • vytvorená výživovými odborníkmi v ČR
 • bez nutnosti športovať
 • na výber až 15 ovocno-sladkých príchutí, 6 príchutí polievok a 5 príchutí pre omelety
 • doprava nad 55 € zdarma
 • poradenstvo zdarma
 • rady, návody a jedálniček online k dispozícii

Čo by ste mali vedieť:

 • možné zdravotné ťažkosti počas prvých dní
 • nie všetky príchute vám zachutia
 • finančne náročnejšia diéta


Na záver - naše zhodnotenie a porovnania s inými proteínovými diétami

KetoDiet má spolu s ďalšími renomovanými českými proteínovými diétami KetoMix a KetoFit za sebou stovky mužov a žien, ktorým s takýmto špeciálnym diétnym stravovaním reálne podarilo schudnúť. Otázne je však, či by takto dokázali schudnúť aj v prípade, ak by si ketónovú diétu pripravovali vo vlastnej réžii z bežne dostupných potravín. Pokušení v kuchyni je veľa a času máme niekedy málo. Práve s časovou nenáročnosťou prípravy jedál na vás útočia všetky tieto diéty “zo sáčku”. Áno, uznávame, je to veľmi praktické, priam až kozmonautické. Zrazu zistíte že vaše telo potrebuje iba štvrtinu objemu jedla ako dovtedy a i napriek tomu ste sýti. Rozhodnúť však o tom, ktorá z tejto TOP trojice je jednoznačne najlepšia, nemôže nikto iný ako vaše chuťové poháriky a trávenie. Preto sú tábory tak často polarizované a čo si jedni nevedia vynachváliť, druhí po pár dňoch zamietajú. Naša rada v tomto prípade je jediná:

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť hotovú proteínovú diétu, vyskúšajte niekoľko vzoriek a príchutí. Nekupujte hneď celé balíky na 2 - 3 mesiace dopredu, ktoré sa potom v prípade nespokojnosti budete snažiť posunuť ďalej.


Časté otázky o KetoDiet

F​​​​​aq

Komu je proteinová diéra určena?

Koľko s proteínovou diétou schudnem?

Musím absolvovať všetky tri kroky diétneho plánu?

Môžem pri KetoDiet piť alkohol?

Pracujem na zmeny, ako riešiť diétu v tomto prípade? Mám dlhší deň, ráno skoro vstávam, chodím neskoro spať.

Môžem pri proteínovej diéte piť kávu?

KetoDiet

9.4

KETODIET

9.4/10

Plusy

 • diéta vhodná pre mužov aj ženy
 • rýchly chudnúci účinok
 • doprava nad 55 € zdarma
 • rady, návody a jedálniček online k dispozícii

Mínusy

 • nie všetky príchute vám zachutia
...

Žiadne komentáre