Zdieľaj

Každá žena chce vyzerať mladá a krásna, takže sauna bude iste výborným doplnkom všetkých kozmetických procedúr pre starostlivosť o zdravie a vzhľad. Sauna napríklad vo Fínsku je takmer v každom dome a to nielen z hľadiska mladistvého vzhľadu ženy. Sauna je skrátka aj vynikajúcim relaxačným centrom pre naše zdravie, telo i myseľ.

Prečo žena potrebuje saunu?

Po prvé, liečivá para sauny má pozitívny vplyv na pokožku. Pod vplyvom vysokej teploty sa z nej odstraňujú toxíny, znečistenie a nielen mestský prach. Okrem toho návšteva parnej komory pomáha zlepšiť krvný obeh, vysoko kvalitné relaxáciu svalov, rozširuje póry a zlepšuje celkový tón tela. Okrem toho, zatiaľ čo žena odpočíva v parnej miestnosti, práca celého tela sa zameriava na zníženie celkovej hmotnosti. Nemôžeme síce očakávať, že kilá pôjdu po jednej návšteve sauny rapídne dole, ale isté chudnúce účinky sauna určite má. Telo s v saune dokonale vypotí, odplavíme tak z tela škodlivé toxíny, ale zároveň sa z tela vypotí aj endorfín, čo je vlastne hormón šťastia. Nehovoríme, že budeme po návšteve sauny lietať blahom ako holubice, ale budeme sa určite cítiť oveľa lepšie, spokojnejší a odpočinutejší.

Pre maximálny účinok zo sauny môžete kombinovať jej návštevu s aromaterapiou. Voňavá inhalácia posilňuje imunitný systém, omladzuje pokožku a spevňuje.

Sauna ako moderný typ relaxácie

Dnes môžeme saunu mať nielen doma, ako súčasť nášho bývania, ale sauna je tiež v každom wellness centre alebo v športových centrách pripravená pre športových nadšencov. Tu saunu navštevujú najmä športovci, ktorí sa zaoberajú silovými alebo vytrvalostnými športy. My ostatní si saunu môžeme dopriať ako doplnenie nášho relaxačného dňa, keď sa necháme hýčkať nielen jemnými prstami masérov. Fínska sauna predstavuje pre naše telo dokonalý relax, oddych a dobitie energie na ďalší náročný deň. Sauna totiž dokáže oveľa viac než len rozohriať naše telo.

Saunu totiž nemusíme využívať len vo chmúrnych jesenných a chladných zimných mesiacoch. Pobyt v saune je výborný aj v lete. Je vhodná najmä pre tých čo rady športujeme (aspoň občas), ale aj pre tých, čo majú rady dlhé túry po horách. Telo bude ďaleko odpočinutejší a viac toho zvládneme.

Sauna a jej vplyv na naše zdravie

Ak sme sa ešte nezmienili o tom, aké blahodarné účinky má sauna na naše zdravie, tak tu prinášame pár riadkov.

Ak trpíme na vírusové ochorenia, tak sauna nás tohto problému rýchlo zbaví. Pravidelnou návštevou totiž posilníme organizmus a tak sa nám chrípka vyhne oblúkom. Sauna nám tiež rozprúdi krv a posilňuje tak činnosť nášho srdca, zvyšuje sa aj činnosť mozgu. Výhody sauny sa týkajú orgánov, ako sú obličky a pečeň. Horúci vzduch zvyšuje potenie, čo znižuje činnosť obličiek. Vďaka tomu je možné významne znížiť prácu obličiek, pokiaľ ide o tvorbu moču.

Ako už bolo povedané, vplyvom potenia sa z tela vyplavujú škodlivé látky. pretože telo sa tak zbavuje prebytočnej vody, je potrebné dodržiavať pitný režim. najlepšie samozrejme vodou, ale vhodné sú aj iontové nápoje alebo mutivitamín.

Naše telo je hladučké a svieža

Pravidelným saunovaním tiež môžeme získať dokonalý hladký vzhľad našej pleti a budeme vyzerať určite o niečo mladší. Sauna tiež pomôže od problematického akné, ktoré potrápia nejednu ženu aj v po tridsiatke. Horúca sauna totiž pleť prekrví a uvoľní sa tak upchaté póry. Iste by sme ako ženy mali v tomto prípade dbať na zvýšenú hygienu. Takže hurá do sauny!

...

Žiadne komentáre