Zdieľaj

Herbamedicus Cellulitis – Recenzia: Som letný typ a vždy sa teším na leto. No moje stehná a zadok sa už tešia menej. S pribúdajúcimi rokmi to chce čoraz viac prešpekulovanej snahy ako zamaskovať tieto problematické partie. Šortkám a minisukniam už asi odzvonilo. O pár rokov pôjdem s pareom asi aj do mora. Mám celulitídu, no priznám sa, že to vnímam ako dosť neférový bonus na mojej koži. Nemám nadváhu, pravidelne cvičím, snažím sa stravovať zdravo, som aktívny človek a predsa. V mojom prípade to vyzerá na genetiku, stačí, ak sa pozriem na štíhle ženy v našej rodine a celulitídu v miernom štádiu máme asi všetky. Je to však niečo, s čím sa dá bojovať, tak som sa rozhodla, že to nenechám len tak a na leto sa jednoducho pripravím.

Všimla som si, že po tom, ako som absolvovala pár veľmi príjemných masáží, bola moja pokožka vypnutejšia, pevnejšia a celkovo malo telo lepší tonus a všetko na mne držalo tak pekne kompaktne 🙂 . Rovnako tak, aj keď som si ukradla hodinku v kúpeľni a peelingovala všetko, čo mi prišlo pod ruku – cítila som sa omnoho lepšie a aj krajšie. Stehná boli o poznanie pevnejšie. Tak som sa vybrala touto cestou – budem si miesta s pomarančovou kožou pravidelne masírovať a aby som túto aktivitu aj vhodne podporila – prizvala som k tomu prírodný anticelulitídny gél Herbamedicus Cellulitis 500 ml, ktorý obsahuje výťažky z 18 druhov rastlín a bylín, vrátane toľko ospevovanej škorice.

Čo je celulitída

Príčiny vzniku celulitídy sú rôzne a už dávno je známe, že nemusia súvisieť s nadváhou alebo sedavým spôsobom života. Táto výsada a „ozdoba“ na koži patrí výhradne takmer iba ženám. Pravdepodobne bude úzko súvisieť s hormonálnymi zmenami v ženskom tele, no ani napriek rozsiahlym výskumom, vedci zatiaľ nezistili presnú príčinu jej vzniku, ani to, ako ju úplne a natrvalo odstrániť.

Celulitída vzniká vtedy, keď dôjde k oslabeniu vrstiev kože a podkožného tkaniva, kolagén a spojivové tkanivo vplyvom starnutia strácajú na svojej kvalite. Naruší sa metabolizmus buniek v tejto oblasti – bunky sú nedostatočne vyživované a súčasne z nich škodliviny nie sú odvádzané a tak sa hromadia pod kožou. Tukové bunky pod ich ťarchou kolabujú a vznikajú mikrojazvičky, ktoré vťahujú pokožku smerom do vnútra, čo sa prejaví nevzhľadnými hrbolčekmi, tzv. pomarančovou kožou.

Herbamedicus a ich produkty

Švajčiarsku značku Herbamedicus, ktorá vo svojich výrobkoch využíva výhradne liečivú silu rastlín a vzácnych bylín poznám už dávnejšie. Je stálicou lekárenského sortimentu a kto by nepoznal konskú masť, ktorá uľavuje od bolestí kĺbov, svalov a pomáha pri kŕčových žilách? Tak práve tento výrobca má v ponuke až 16 druhov konských mastí! Rovnako tak som si obľúbila aj ich kokosový pleťový olej s aloe vera, ktorý je pre moju pokožku hotovým zázračným balzamom. Preto, keď som sa rozhodovala, akým krémom masírovanie pokožky s celulitídou podporím, do očí mi padol práve ich Herbamedicus Cellulitis, v 500 ml balení – veď sa tomu predsa chcem venovať dlhšie, nejaká 150 ml tubička by mi stačila iba na pár použití.

Herbamedicus Cellulitis – zloženie, použivanie, balenie a cena

Ako uvádza výrobca

Cellulitis je unikátny 4-stupňový prípravok vo forme gélu s vysokým obsahom bio-aktívnych látok z výťažkov 18 druhov bylín a rastlín. Aktívne látky produktu Cellulitis spôsobujú miestne prehriatie a prekrvenie tkaniva, čím zvyšujú látkovú výmenu a podporujú odbúravanie tukových buniek. Vďaka masáži dochádza k zvýšeniu elasticity, rozpúšťanie drobných jazvičiek a vyhladzovanie pokožky. Aróma použitých silíc stimuluje, pôsobí ako afrodiziakum a upravuje krvný obeh.

Zloženie: borievka obyčajná, škoricovník cejlónsky, praslička roľná, jalovec obyčajný, rozmarín lekársky, čierna ríbezľa, fenikel obyčajný, brečtan popínavý, hamamel virgínsky, tymián obyčajný, červené riasy, guarana, betaglukány, karnitín, vitamín E a ďalšie iné.

Ako účinkuje?

Účinok spomínaných výťažkov súčinne spolupracuje a tak Cellulitis pokrýva 4 stupne účinku:

 1. Prehrievanie a prekrvovanie pokožky – masírovaná oblasť je viac vyživená.
 2. Stimulovanie lymfatického systému a odplavovanie škodlivín z postihnutej oblasti.
 3. Zrýchlenie energetického metabolizmu v tukových bunkách – 10-15x rýchlejšie sa odbúrava podkožný tuk.
 4. Zlepšenie stavu a vzhľadu pomarančovej kože – eliminuje viditeľnosť drobných jazvičiek, ktoré vznikajú po kolabovaní tukových buniek.

Balenie – Cena – Používanie

 • Veľké 500 ml balenie Herbamedicus Cellulitis kúpite už za 22,70€, napr. aj TU.
 • Určite sa oplatí investovať do väčšieho balenia – menšie (250ml) stojí cca 15€ a viac.
 • Krém si na oblasť postihnutú celulitídou môžete masírovaním nanášať 2-5 krát denne. Má stredne silný zahrievací efekt. Niekedy sa môže objaviť i začervenanie pokožky, ktoré je spôsobené náhlym prekrvením pokožky.

Ako na mňa Herbamedicus Cellulitis zaúčinkoval? Recenzia

S veľkým odhodlaním som si naštudovala techniku masírovania stehien a zadku (veľmi dobrý postup nájdete i TU) a skutočne som sa snažila nájsť si pár minút na masírovanie aspoň 2 x denne.

Gél veľmi príjemne vonia po škorici, v spojení s jemným zahrievacím efektom, na ktorý som zo začiatku nebola zvyknutá, ma táto vôňa upokojovala. Spočiatku sa mi zdala pokožka akokeby podráždená, ale v podstate ide o začervenanie pokožky pod vplyvom zvýšenej mikrocirkulácie – jednoducho sa na tieto miesta nahrnulo viac krvi ako zvyčajne. Dôležité je, aby ste na masírovanej oblasti nemali žiadne čerstvé ranky – to som zistila až, keď ma moja mačka poškriabala na stehne a ja som nevedomky masírovala aj takúto poškodenú kožu. Vtedy to už veľmi štípalo. Rovnako pozor aj v prípade, ak máte na koži nejaké infekcie alebo ekzémy alebo ste tehotná, či dojčiaca žena. V takom prípade tieto zahrievacie gély všeobecne nie sú vhodné.

Gél vsakuje priebežne už počas masírovania. Po nanesení je už za 3-5 minút pokožka suchá a vy sa môžete obliecť. Oblečenie sa na takto ošetrenú kožu nelepí, ani sa nemastí.

Po takmer 6 týždňoch používania Herbamedicus Cellulitis môžem napísať, že som pripravená na letnú sezónu. Masírovanie sa mi veľmi zapáčilo, gél má príjemný účinok a pokožka na mojich stehnách a zadku je vypnutejšia, pevnejšia. Vyzerá na pohľad omnoho zdravšie. Malé známky celulitídy zostali – také tie, keď sa veľmi kontrolujete a stláčate každý kúsok kože medzi prsty 🙂 . Navyše som sa zbavila pocitu ťažkých nôh, lebo som pravidelným masírovaním podporila cirkuláciu krvi v dolných končatinách a to beriem ako veľké pozitívum.

Herbamedicus Cellulitis – recenzia: PLUSY

 • čisto prírodné zloženie
 • jemnejšia a vypnutejšia pokožka
 • 4 fázový komplexný účinok
 • overená lekárenská značka
 • pomer cena/balenie
 • rýchlo zaschne, nelepí a nemastí oblečenie

Herbamedicus Cellulitis – recenzia: MÍNUSY

 • vyššia cena
 • občasné začervenanie pokožky
 • nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Cellulitis

9.2

Cellulitis

9.2/10

Plusy

 • jemnejšia a vypnutejšia pokožka
 • overená lekárenská značka
 • pomer cena/balenie

Mínusy

 • vyššia cena
...

Žiadne komentáre