Zdieľaj
najlepšie pomalé hrnce

Máte radi domácu stravu, ale času na jej prípravu je málo? Riešením môže byť pomalý hrniec, ktorý si za posledné roky našiel stabilné miesto v mnohých domácnostiach. Ako môže pomalý hrniec urýchliť vaše varenie? Úplne jednoducho - tak, že už viac nemusíte postávať pri sporáku a dozerať na priebeh varenia. Je to šikovný elektrický hrniec, ktorého výhody isto oceníte. Pozrite sa spolu s nami, ako vybrať pomalý hrniec. Aby sme nezostali len pri všeobecných slovách, predstavíme vám aj tipy na najlepšie pomalé hrnce na aktuálnom trhu, ktoré sa tešia priazni Slovákov a pracujú presne tak, ako majú v popise. V našom výbere nájdete nielen špičkové modely, ktoré uspokoja náročných spotrebiteľov, svoje miesto si tu našli aj zástupcovia, s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita.

Čo je to pomalý hrniec?

Pomalý hrniec na prvý pohľad nevyzerá odlišne od multifunkčných hrncov. Ide o elektrický spotrebič napájaný cez elektrickú sieť, má svoje vlastné články, ktoré akumulujú teplo a tak zohrievajú vnútornú nádobu - hrniec. Prítomné sú ovládacie prvky, spínač, regulátor teploty alebo aj časovač.

Základným princípom pomalého varenia je varenie pri teplote nižšej ako je bod varu. Pomalý hrniec teda dokáže stabilne udržiavať teplotu v intervale 80 - 95 °C, v závislosti od toho, či zvolíte pomalý alebo rýchlejší ohrev.

Ako prebieha pomalé varenie

Ešte stále neviete, aký prínos môže mať takýto typ hrnca vo vašej kuchyni? Varili ste doteraz rýchlo jednoduchšie jedlá? S pomalým hrncom bude všetko jednoduchšie a omnoho chutnejšie. Napríklad také varenie guláša - všetky ingrediencie vložíte do hrnca, podlejete optimálnym množstvom vody a zapnete pomalý hrniec. Za 5 - 6 hodin pomalého varenia sa vašou domácnosťou začne šíriť krásna vôňa bez toho, aby ste museli stáť pri hrnci a guláš miešať. Nič neprihorí, ani sa nepripáli. Všetky chute sa krásne prepoja a mäsko bude šťavnaté a mäkučké.

A vy za ten čas môžete vybaviť dôležitejšie veci alebo sa povenovať svojim záľubám, či oddychu. Pomalý hrniec využívajú zaneprázdnené ženy, ktorým záleží na zdravej domácej strave. Zvládnete v ňom uvariť tradičné slovenské jedlá, kura na zemiakoch, omáčky, polievky, džemy aj kečup počas letnej sezóny. Teplý obed alebo večeru zvládnete s minimom námahy

Výhody pomalého hrnca

 1. Extra jednoduchá príprava - všetky ingrediencie stačí nakrájať a vložiť spolu do hrnca, zapnúť hrniec a o nič iné sa nemusíte starať.
 2. Pokrmy v pomalom hrnci sa nepripaľujú, pretože nedochádza k odparovaniu prirodzených tekutín.
 3. Chuť jedla je výborná - zachovávajú sa všetky dôležité vitamíny, minerály aj živiny, šťava má výraznú prirodzenú chuť. Nemusíte používať dochucovadlá ani množstvo ďalších korenín.
 4. Prípravu jedla môžete načasovať presne tak, ako potrebujete. Ráno naložíte potraviny do hrnca, nastavíte spustenie hrnca, dĺžku varenia a po príchode domov z práce na vás čaka hotový obed alebo večera.
 5. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, pomalý hrniec je energeticky úsporný. Zvyčajne má nízky príkon, takže aj niekoľkohodinové varenie spotrebuje menej wattov ako dvojhodinové varenie na varnej doske.
 6. Využitie pomalého hrnca je rozmanité. Na internete nájdete stovky overených receptov na prípravu mäsa, hustých polievok, zeleninových polievok a vývarov, omáčok, rôznych príloh, detských výživ, džemov a i. .
pomalé varenie

Najlepšie pomalé hrnce na našom trhu

Ponuka pomalých hrncov je v súčasnosti bohatá, dizajnové prevedenia rozmanité a tak vybrať správne môže zabrať aj viac času, ako očakávate. Odporúčame, aby ste dali na recenzie a skúsenosti používateľov pred vami. V nich sa najlepšie dozviete, aké sú kvality vášho vyhliadnutého adepta. Stávkou na istotu sú napríklad pomalé hrnce CrockPot, ktoré majú všeobecne výborné vlastnosti a ich funkčnosť je zvládnutá na jednotku. Vašu pozornosť však môžete obrátiť aj na pomalé hrnce Russel Hobs, Tesla alebo Klarstein. Naši TOP 4 finalisti vyzerajú nasledovne...

Názov

Výhody

Hodnotenie

Najlacnejšie

pomalý hrniec Crockpot

Spokojní spotrebitelia

Veľký objem hrnca

Vysoká kvalita

pomalý hrniec crockpot

Špičkové prevedenie

DuraCeramic - extra odolný povrch

Hrniec vhodný aj do rúry a na sporák

pomalý hrniec klarstein

Priaznivá cena

Moderný dizajn

Jednoduchá obsluha

tesla elitecook

Multifunkčný hrniec

Veľký objem

Intuitívne ovládanie


Recenzie pomalých hrncov podľa nášho výberu


Pomalý hrniec CrockPot SCCPBPP605

pomalý hrniec Crockpot

Tento model je v súčasnosti jedným z najpredávanejších pomalých hrncov s množstvom spokojných recenzií do používateľov. Niet sa tomu čo čudovať, značka CrockPot priniesla na trh úplne prvý pomalý hrniec vôbec, a to už viac ako pred 50 rokmi. Antikorový hrniec výborne vyzerá a ponúka ešte lepšie výsledky. Jeho vnútorný objem je 5,7 l - dokáže teda naraz pripraviť až 7 porcií chutného jedla.

Príkon hrnca je optimálnych a úsporných 250 W. Presvedčiť vás môže aj vnútorný hrniec, ktorý je z kvalitnej keramiky, a teda veľmi dobre a rovnomerne vedie teplo. Hravo si poradí s prípravou rôznych pokrmov, bez rizika pripálenia. Jeho kúpu určite neoľutujete. K jednoduchosti používania prispieva aj praktické ovládanie s 3 teplotnými stupňami a časovač.

Výhody

 • Výborná kvalita a spokojnosť spotrebiteľov
 • Veľký objem hrnca
 • Veľmi dobré spracovanie aj materiály (keramika, antikor)
 • Bez rizika pripaľovania
 • Moderný dizajn

Nevýhody

 • Chýba funkcia odloženého štartu
 • Vnútorný hrniec nie je možné položiť na sporák, iba do rúry

Pomalý hrniec CrockPot CSC026X

pomalý hrniec crockpot

Pre všetkých, ktorí to s pomalým varením myslia vážne, dávame do pozornosti špičkový pomalý hrniec CrockPot CSC026X, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších kuchárov a kuchárky. Výborne vyzerá a ešte lepšie varí. Pracuje s optimálnym príkonom 220 W a k dispozícii máte 5-litrový vnútorný hrniec. Ten má špeciálnu povrchovú úpravu DuraCeramic, ktorá je až 4-násobne pevnejšia ako teflón a odolná voči poškriabaniu. Veľmi dobre distribuuje teplo.

Medzi ďalšie výsady vnútorného hrnca patrí možnosť rozmanitého využívania - môže sa používať na sporákoch, v rúre, čistiť v umývačke riadu aj odkladať do chladničky. Poteší aj moderný dotykový displej, na ktorom vyberáte 1 z 3 režimov a nastavujete čas varenia (zostávajúci čas sa zobrazuje na displeji.)


Výhody

 • Výborná kvalita
 • Moderné prevedenie
 • Spoľahlivé varenie
 • Hrniec môžete používať aj na sporáku a v rúre

Nevýhody

 • Vyššia cena

Pomalý hrniec Klarstein Bristol 35

pomalý hrniec klarstein

Klarstein Bristol 35 vás upúta už na prvý pohľad. Krásny červený pomalý hrniec z ušľachtilej ocele ukrýva v jadre keramickú nádobu s objemom 3,5 l. Hodí sa na prípravu omáčok, polievok aj gulášov. Pracuje s príkonom 200 W a na používanie je maximálne jednoduchý - otočným kolieskom vyberáte 1 z troch úrovní - High, Low alebo Auto pre udržiavanie teploty.

Tento pomalý hrniec láka predovšetkým nízkou cenou. Nie je tu prítomný časovač a preto ho odporúčame na používanie najmä vtedy, ak ste doma alebo na chate. Poprípade môžete tento “nedostatok” vyriešiť mechanickou prepínacou zásuvkou s časovačom na 24 hod. (cena 4 - 5 €).

Ak sa vám zapáčil dizajn a prevedenie, dávame do pozornosti aj jeho väčšieho brata Klarstein Bristol 65*** s objemom až 6,5 l - vhodný na veľké varenie, či letné varenie džemov a kečupov.

Výhody

 • Nízka cena
 • Ideálny do menších rodín
 • Keramický hrniec - nepripaľuje
 • Moderný dizajn

Nevýhody

 • Bez časovača

Pomalý hrniec Tesla Elitecook K50

tesla elitecook

Uvažujete na tým, či sa pomalé varenie u vás ujme? Obávate sa, že hrniec zostane nevyužitý? Potom stavte na multifunkčný hrniec, ktorý zvláda viacero funkcií. Takým je aj veľmi obľúbený Tesla Elitecook K50, ktorý nesie prívlastok 7v1 - dokáže variť, piecť, smažiť, pomaly variť, pariť a dusiť, aj variť pod tlakom. Zastúpi hneď niekoľko spotrebičov a vyberáte presne taký priebeh prípravy, ako potrebujete. Môžete tak variť zdravo, chutne a bezpečne.

Tento hrniec má príkon až 1000 W - čo je logické, pretože na niektoré činnosti má vyššiu spotrebu. Jeho vnútorný objem je 6 litrov. Ponúka až 19 naprogramovaných nastavení pre jednoduché varenie (preto je vhodný aj pre začiatočníkov) a 12 tlakových predvolieb. Páči sa nám ovládací panel - je prehľadný, dotykový a s komplet českým popisom.

Výhody

 • Multifunkčný hrniec s výborným tlakovým a pomalým varením
 • 6-litrový objem
 • Vysoká predajnosť + spokojné recenzie
 • Veľa programov
 • Ovládanie v českom jazyku

Nevýhody

 • Vyššia spotreba v niektorých režimoch

Ako vybrať pomalý hrniec

Základný prehľad obľúbených modelov už máte. Zrejme ste si všimli, že sa líšia prevedením aj veľkosťou, využiteľnosťou hrnca v kuchyni a možnosťami nastavenia. Na čo sa pri výbere kvalitného pomalého hrnca zamerať?

Objem hrnca

Pomalé hrnce pre domáce varenie nájdete v objemoch od 3 - 7 litrov. Najpredávanejšími sú tie väčšie, s objemom 5 - 6 litrov. Dokážu naraz pripraviť obed pre celú rodinu a zmestí sa do nich celé kura alebo kačka. Môžete sa riadiť aj podľa orientačného prepočtu - na jednu osobu 0,8 - 1 liter objemu. Pomalý hrniec má zvyčajne vo vnútri rysku pre maximálne množstvo ingrediencií, takže, aj keď sa uvádza objem 6 litrov, realita o niečo nižšia. Ak ste doma iba dvaja, nevyužijete veľký hrniec - ušetríte tak nielen na elektrickej energii, ale aj na cene hrnca.

Materiál hrnca

Pri rozhodovaní o tom, aký pomalý hrniec kúpiť, treba brať do úvahy aj materiál hrnca, ktorý zvyčajne hovorí nielen o životnosti, ale aj o odolnosti voči pripaľovaniu a možnostiach ďalšieho použitia na iných ohrevoch. Základom je, aby hrniec dobre a rovnomerne viedol teplo, preto najčastejšie natrafíte na nerez, keramiku alebo drahšiu kameninu. Najlepšie pomalé hrnce dávajú takmer neobmedzené možnosti - vnútornú nádobu vyberiete a položíte na sporák alebo vložíte na zapečenie do rúry. Rovnako tak je možné ich umývať v umývačke riadu, alebo odložiť do chladničky.

Príkon pomalého hrnca

Originál pomalý hrniec spoznáte podľa nízkeho príkonu - cca 150 - 300 W. Vyšší príkon by sa pri hodinách vareniach rýchlo premietol aj do vyšších nákladov za energie, preto ak natrafíte na pomalý hrniec s príkonom od 800 W vyššie, zvyčajne ide o hrniec s viacerými funkciami - tzv. multifunkčný elektrický hrniec, ktorý zvládne pomalé aj tlakové varenie, pečenie, restovanie, fritovanie, atď.


Režimy varenia a ohrevu

Výhodou pomalého hrnca je aj to, že nie je problém s jeho nastavením. Zvyčajne ponúka 3 režimy - nižší stupeň (80°C), vyšší stupeň (90 - 95 °C) a udržanie teploty jedla po dovarení.

Typ ovládania a funkcie pomalého hrnca

Natrafiť môžete na mechanické ovládanie v podobe otočného kolieska, kde zvolíte jeden z režimov, alebo na prehľadný digitálny displej, ktorý ponúka už viac možností - nastavenie teploty, voľbu režimu, dĺžku varenia (časovač), či odložený štart. U niektorých modelov je časovač delený po minútach (nastavíte presný čas), inde je zase časovač členený tak, že pridávate alebo uberáte polhodinový prírastok.

...

Žiadne komentáre