Zdieľaj

Zväčšenie poprsia – Ženy túžia byť pre svoje okolie príťažlivé a uvedomujú si, že najvýraznejšou fyzickou ženskou črtou sú ich prsia. Spôsobov, ako poprsie vylepšiť, spevniť alebo zväčšiť je veľmi veľa. Nemusia však hneď podstúpiť radikálne a finančne náročné operácie.

Pre prirodzené zväčšenie prsníkov sú účinky niektorých rastlín ideálnou voľbou. Na to, aby ste ich vedeli správne užívať pre svoje potreby, musíte pochopiť, prečo fungujú. V tomto článku nájdete zoznam najefektívnejších rastlín, ktoré dokážu zväčšiť veľkosť vášho poprsia.

Predtým, ako si tieto rastliny predstavíme, je dôležité pripomenúť najzákladnejšie hormóny, ktoré sa podieľajú na prirodzenom raste prsníkov. Tieto hormóny zastávajú špecifickú úlohu, každá rastlina dokáže stimulovať jednu alebo viacero z nich a teda výrazným spôsobom zasahujú do kvality hormonálneho zdravia.

Akonáhle budete vedieť, na akom princípe a prečo fungujú, budete si ich vedieť zaradiť do svojho denného plánu a pri dodržaní vlastného režimu aj dosiahnuť želané výsledky.

prečítajte si tiež:

4 najdôležitejšie hormóny

Fytoestrogény

Fytoestrogén je látka prírodného (rastlinného) pôvodu, ktorá dokáže napodobniť hormón estrogén ľudského tela. To je dôvodom, prečo je strava, ktorú konzumujete, dôležitým faktorom pri prirodzenom zväčšení poprsia. Najsilnejšími fytoestrogénami sú izoflavóny, ktoré pôsobia antioxidačne – spomaľujú starnutie (strukoviny, sója) a lignany, ktoré priaznivo pôsobia na prsné tkanivo (ľanové semienka). Oba pôsobia stimulujúco na estrogén, následkom čoho dochádza k zväčšeniu prsných žliaz a tým aj k zväčšeniu a spevneniu prsníkov.

 

Fytoprogestíny

Fytoprogestíny sú rastlinné progesteróny. Vaše telo prirodzene produkuje progesterónové a progestínové hormóny, ktorých hlavnou úlohou je udržať tehotenstvo, pripraviť telo na pôrod a pôsobia na menštruačný cyklus. Ak žena otehotnie, progesterón zastaví menštruáciu, priaznivo pôsobí na prebiehajúce zmeny v maternici a spúšťa vývoj prsnej žľazy. Takýto vplyv majú fytoprogestíny na ženské prsníky aj mimo tehotenstva, sú teda ideálnym doplnkom ich cieleného rastu.

 

Anti-androgény

Androgény sú známe ako mužské pohlavné hormóny, ktoré stimulujú vývoj mužských pohlavných znakov, najznámejší z nich je testoterón. Ak chcete zabrániť tomu, aby testosterón produkoval vo vašom tele dihydrotestosterón(DHT), musíte požívať také rastliny, ktoré sa považujú za anti-androgény.

DHT – aktívnejšia forma testosterónu – je príčinou toho, prečo majú muži viac ochlpenia, vyššie libido a lepšie zvládajú stres. Užívaním anti-androgénnych byliniek dokážete zredukovať množstvo DHT v organizme a tak dostáva estrogén viac priestoru na realizáciu, teda sa môže vo väčšej miere zúčastňovať aj na zväčšovaní poprsia.

A keďže testosterón samotný sa podieľa na tvorbe estrogénu, je lepšie sa zamerať konkrétne na zníženie takých androgénov (DHT), ktoré by mali na ženské telo opačný efekt.

 

Prolaktín

Prolaktín je hormónom hypofýzy, ktorý spúšťa tvorbu materského mlieka, pôsobí na rast prsnej žľazy, utlmuje činnosť vaječníkov (dojčiaca žena zvyčajne nemáva menštruáciu), reguluje imunitný systém.

V prípade, že práve nedojčíte a hladina prolaktínu nie je zvýšená prirodzene, viete množenie buniek prsnej žľazy zvýšiť užívaním rastlín, ktoré dokážu stimulovať jeho tvorbu.

Zoznam účinných rastlín, ktoré zväčšia vaše prsia

 • Pueraria Mirifica (PM)

Rastlina Pueraria Mirifica rastie v najsevernejších lokalitách Thajska a je považovaná za rastlinu s najvyššou fytoestrogénovou aktivitou. Obsahuje miroestrol – je to fytoestrogén, ktorý je mnohonásobne silnejší ako izoflavón a dokáže napodobniť v ľudskom tele biologickú aktivitu estrogénu. Okrem neho PM obsahuje aj ďalšie fytoestrogény – puerarin a daidzein. Na trhu sa nachádza viacero výživových doplnkov z tejto rastliny. Výhody užívania sú skutočne rozmanité – zväčšenie poprsia, zvýšená tvorba kolagénu a s ňou obnovená pružnosť pleti, zlepšenie kvality vlasov, estrogén navyše priaznivo pôsobí pri udržaní zdravých kostí a aj ako vhodný prípravok na zvládnutie menopauzy.

PM je považovaná aj za anti-androgén. Dokáže optimalizovať a znížiť hladinu testosterónu, predovšetkým DHT.

 • Chmeľ

Ďalším silným fytoestrogénom je chmeľ. Pestuje sa v našej krajine i okolitých krajinách (Nemecko, Poľsko) a vyrába sa z neho obľúbený chmeľový mok – pivo. Čo však o ňom zrejme neviete – fytoestrogény v ňom obsiahnuté dokážu bojovať s rakovinovými bunkami, upravujú menštruačný cyklus, upokojujú nervovú sústavu a vyznačujú sa vysokou aktivitou v prospech ženského tela. A navyše – chmeľ je taktiež aj anti-androgén. Nerastú z neho len pivné bruchá, ale aj ženské prsia.

 • Dioskórea huňatá – Wild Yam

Táto rastlina, ktorej už starí Aztékovia pripisovali liečivé účinky, pochádzajúca pôvodne z Ameriky,  v sebe ukrýva nielen fytoestrogény, ale je aj anti-androgénom a pôsobí na produkciu prolaktínu a progesterónu. Pre vaše prsia 4v1! Obsahuje fytoestrogény diosgenín a dioscín, ktoré regulujú hormonálne funkcie, odstraňujú ťažkosti spojené s menštruačným cyklom a spomaľujú proces starnutia organizmu.

 

 • Štiavička obyčajná (alebo aj šťavel)

Táto rastlina obsahuje veľké množstvo fytoestrogénov, ktoré priaznivo pôsobia na stimuláciu telu vlastného estrogénu. Je taktiež bohatá na vitamíny C, E, betakarotén a považovaná za jeden z najsilnejších antioxidantov medzi rastlinami.

 

 • Senovka grécka

Senovka grécka jednoznačne patrí na tento zoznam, pretože obsahuje viaceré dôležité fytoestrogény a to dokonca vo veľkom množstve – diosgenín, tigogenín, gitogenín a yamogenín. Dokážu napodobniť váš vlastný estrogén, prinavrátiť vašim prsiam pevnosť a stimulovať rast nových prsných buniek, tzv. mastogenický účinok. Niektoré ženy užívajú senovku grécku počas dojčenia na zvýšenie mliekotvorby a podporu laktácie.

 

 • Jastrabina lekárska

Táto rastlina, i napriek svojmu názvu, patrí k málo známym liečivým rastlinám. Obsahuje fytoestrogény – peganín, luetolín, flavonoidy, carnavín a galegín. Čaje z nej znižujú hladinu cukru v krvi a preukázateľne pozitívne pôsobia na zvýšenie tvorby mlieka pri dojčení. Jastrabina lekárska priaznivo pôsobí na hodnotu prolaktínu v tele, ktorý ovplyvňuje rast prsnej žľazy aj mimo obdobie dojčenia.

 

 • Serenoa plazivá – Saw Palmetto (plody trpasličej palmy)

Je to tradičná americká rastlina pestovaná na Floride, ktorá má priaznivé účinky pre obe pohlavia. Z jej plodov sa získava výťažok účinný na liečbu mužských problémov s prostatou, ale i prostriedok na efektívne zväčšenie ženského poprsia. Saw palmetto je predovšetkým anti-androgén – znižuje množstvo DHT v tele. Hladinu dihydrotestosterónu je v ženskom tele vhodné znižovať kvôli tomu, aby estrogén a progesterón mohli naplno plniť svoje funkcie a aby nedochádzalo k zvrašťovaniu prsnej žľazy pod vplyvom DHT.

 • Fenikel

Fenikel v sebe nesie vysoký obsah fytoprogestínov, ktoré pomáhajú stimulovať telu vlastný progesterón a tým aj rast pŕs. Veľmi známy je feniklový čaj, ktorý pijú dojčiace matky na podporu laktácie, čo znamená, že látky účinné látky vo fenikli majú vplyv na produkciu prolaktínu a teda aj rast tkaniva prsníkov.

 

 • Sója

Existuje široká škála dostupných sójových výrobkov – sójové mlieko, syr, sójové fazuľky. V čom je táto potravina prospešná pre prsia? Sója obsahuje izoflavóny, ktoré sú silnými fytoestrogénami. Tie sa viažu na estrogénové receptory a podporujú rast prsníkov. Izoflavóny vás tiež môžu ochrániť pred rakovinou prsníka a to tak, že regulujú množenie nádorových buniek. To je aj dôvodom, prečo niektorí odborníci veria, že krajiny ako Čína, kde je sója v konzumácii na popredných miestach, majú nízky výskyt rakoviny prsníka v populácii.

 

 • Ľanové semená

Ľanové semená, ktoré si s obľubou pridávate do kaší, šalátov, jogurtov, či na posýpku pečiva pre ich vysoký obsah vlákniny a zdravých tukov, v sebe nesú aj ďalší dôležitý prínos – sú najväčším zdrojom lignanov. Lignany ako fytoestrogény pôsobia na telu vlastný estrogén a tak dochádza k stimulácii vývoja prsníkov a zároveň prispievajú aj k ochrane pred rakovinovými bunkami.

 • Sladké drievko

Výrazná chuť sladkého drievka sa používa ako v potravinách, tak aj v nápojoch a liečivách. Obsahuje flavonoidy s antioxidačným účinkom, fytoestrogén glabridín, ktorý dokáže prirodzene pôsobiť na zväčšenie pŕs. A podobne ako wild yam, aj sladké drievko v sebe ukrýva fytoprogestíny, anti-androgény a pomáha pri zvyšovaní hladiny prolaktínu v tele. Používa sa i na liečbu viacerých tráviacich ťažkostí, má detoxikačné účinky a podporuje tvorbu ženských hormónov. Neodporúča sa dlhodobé užívanie veľkých dávok, pretože môže spôsobovať zadržovanie moču a zvyšovanie tlaku.

 

 • Červená ďatelina

Červená ďatelina sa radí k rastlinám s najbohatším zdrojom fytoestrogénov(izoflavónov) a fytoprogestínov. Patrí do zoznamu “mastogenických” rastlín právom, pretože zvyšuje zdravú tvorbu prsných buniek. Navyše, čaje z tejto rastliny sa používajú aj ako podporná liečba na potlačenie nežiaducich príznakov klimaktéria.

 

Užívaním rastlín z tohto zoznamu dokážete zväčšiť prirodzenou formou svoje prsia. Ako ste si prečítali – obsahujú dôležité látky a “spúšťače”, ktoré majú dosah na hladiny a vylučovanie hormónov vášho tela. Na trhu sú dostupné rôzne prírodné výživové doplnky, čaje, kapsule – je len na vás, pre ktoré z nich sa rozhodnete a ktoré vyskúšate. Užívajte ich postupne a pomaly, sledujte ako telo (prsia) reagujú na konkrétnu rastlinu a ak na sebe spozorujete pozitívne zmeny, neváhajte sa podeliť s vašou skúsenosťou.

...

Žiadne komentáre