Zdieľaj

Cviky na celulitídu – Celulitída alebo aj pomarančová koža je strašiakom mnohých žien. Bojujeme s ňou rôznymi spôsobmi a čítali sme určite veľa overených rád a postupov. Možno je zatiaľ v štádiu malých hrbolčekov, o ktorých viete iba pri detailnom skúmaní vášho tela. Alebo je dobre zamaskovaná a stlačená pod úzkymi džínsami a potom sa na vás zo zrkadla neľútostne škerí nielen z oblasti zadku, ale už aj stehien. Isté je, že žiadna žena nepovažuje celulitídu za prejav svojej ženskosti a krásy, ako sa nám niektorí aktivisti za ženskú jedinečnosť snažia nahovoriť.

A hoci ide “iba” o estetický problém, ktorý nebolí, vie každej žene ubrať zo sebavedomia a pri mnohých aktivitách pôsobí obmedzujúco. Jednoducho sa hanbíte a už to nie je ono.

Ako vzniká celulitída?

Vychádzajme z toho, že pri celulitíde dochádza k zväčšeniu podkožných tukových buniek, ktoré sú vplyvom nedostatočnej elasticity vytláčané k povrchu kože. Takže celulitída je nielen problém množstva tuku vo vašom tele, ale aj kvality vašej kože a sily svalov, ktoré sú umiestnené v oblasti postihnutej celulitídou. Vrstva svalov tu zoslabne, oddelí sa od pokožky a tak vzniká priestor na “presiaknutie” tuku.

Keďže nie je jednoznačný vinník (veľa tuku, slabé svaly, tenká koža?), je len na vás, akým smerom sa rozhodnete vykonať zmeny. Bude to úprava stravy, zdravá životospráva, masáže a posilnenie pokožky alebo spevnenie dôležitej partie svalov? Vyskúšať môžete všetko.

Ako sa zbaviť celulitídy fyzickou aktivitou?

Vôbec nepôjde o chudnutie. To bude možno vedľajším pozitívnym efektom. Veď aj chudé mladé modelky trápia nevzhľadné hrbolčeky. Zameriame sa na pravidelné cvičenie, ktorým zaktivizujete dôležité podporné svaly, zlepšíte prekrvenie pokožky a kvalitu spojivového tkaniva v danej oblasti.

Pamätajte na dôležité : Prejavov celulitídy sa už nikdy nezbavíte na 100%. Ak sa vrátite k svojim pôvodným návykom/zlozvykom, vráti sa aj celulitída. Je teda dôležité jej vzniku buď predchádzať alebo tak zmeniť životný štýl, aby ste zabránili postupnému zhoršovaniu celulitídy. 

Účinné cviky na odstránenie celulitídy

Prejdime k cvikom, ktoré vám pomôžu zbaviť sa celulitídy na stehnách a zadku, zmiernia jej prejavy a zlepšia kvalitu vašej pokožky.

K tomu navyše získate krajší zadok a pevnejšie stehná. Nemusíte kvôli tomu nikam chodiť. Budete cvičiť v pohodlí domova iba s váhou vlastného tela. Pri cvičení nepôjde o žiadne veľké otrasy, či extrémne výskoky, ktoré by ešte viac mohli poškodiť pružnosť pokožky.

Aby som obišla obšírne opisovanie jednotlivých cvikov, ktoré by v texte možno stratilo na skutočnom význame, prezrite si starostlivo vybrané videá a návody na efektné odcvičenie problémových partií. Isto mi dáte za pravdu, že pri takomto tréningu a frekvencii aspoň tri krát do týždňa, sa výsledky musia dostaviť.

Dôležité je zapojiť čo najviac svalov zadnej časti tela a hornej časti nôh. Viacero z týchto cvikov pozitívne pôsobí aj na problémové dolné bruško. Pravidelným cvičením cvikov, pri ktorých kľačíte na kolenách a opierate sa o ruky si spevníte nielen nohy a vyformujete zadok, ale zapojíte aj viacero brušných svalov a zlepší sa držanie vášho tela. To sú už len také „vedľajšie efekty“ pri cvikoch na odstránenie celulitídy.

Zaujímavé, veľmi dobre zacielené cviky, ktoré zvládnete doma pred telkou na koberci.

Čo na to hovoríte? Stojí to za vyskúšanie?

...

Žiadne komentáre