Zdieľaj
masážne prístroje na celulitídu

Masážne kefy na celulitídu a masážne prístroje na celulitídu : Najlepším spôsobom ako sa zbaviť celulitídy je začať sa starať o svoje telo. Celulitída ku žiadnej žene neprišla cez noc, takže aj na jej odstránenie alebo aspoň na prijateľné zmiernenie budete potrebovať trochu času a trpezlivosti. A ako to často býva – tie najlepšie veci bývajú takmer zadarmo a aj skutočne fungujú.

Čo je celulitída?

Celulitída sa prejavuje ako nevzhľadná koža posiata hrbolčekmi. Na pružnosť a pevnosť takto postihnutej pokožky môžeme len spomínať. Najčastejšie zasiahne oblasť zadku, stehien, bokov, alebo nevyhýba sa ani bruchu, predlaktiam a niekedy sa rozlezie aj na lýtka. Postihuje 8 až 9 z 10 žien bez rozdielu veku, váhy, typu zamestnania. Rovnako potrápi staršiu ženu s pár kilami navyše ako mladú fyzicky aktívnu študentku. Netrápte si hlavu tým, prečo práve VY. Berte to ako jasný signál vášho tela, že potrebujete zmenu.

Celulitída vzniká vtedy, keď dôjde k oslabeniu vrstiev kože a podkožného tkaniva, kolagén a spojivové tkanivo vplyvom starnutia strácajú na svojej kvalite. Naruší sa metabolizmus buniek v tejto oblasti – bunky sú nedostatočne vyživované a súčasne z nich škodliviny nie sú odvádzané a tak sa hromadia pod kožou. Tukové bunky pod ich ťarchou kolabujú a vznikajú mikrojazvičky, ktoré vťahujú pokožku smerom do vnútra, čo sa prejaví nevzhľadnými hrbolčekmi, tzv.pomarančovou kožou.

Na jej vzniku sa podieľa mnoho faktorovkolísanie váhy, hormonálne výkyvy (puberta, tehotenstvo, menopauza, zhoršený hormonálny profil), zlá životospráva, nedostatočné množstvo vitamínov a minerálov v strave, nedostatočný pitný režim, sedavé zamestnanie, málo pohybu, nedostatočné prekrvenie kože (ktoré sa prejavuje aj prvotným pocitom chladu), fajčenie, vyšší príjem kofeínu,…

Je teda jasné, že zaútočiť na celulitídu môžete z viacerých strán:

 1. Zlepšite svoju životosprávu – zdravá strava, dostatok spánku, pravidelný pohyb, aspoň hodina denne na čerstvom vzduchu
 2.  Obmedzte zlozvyky
 3.  Začnite cvičiť – ak chcete vedieť ako to, odpoveď nájdete TU
 4.  Snažte sa vylepšiť stav svojej pokožky masírovaním

Masážne kefy na celulitídu a masážne prístroje na celulitídu

Nedávno sme vám predstavili najlepšie anticelulitídne prípravky podľa nášho výberu. Jeden z nich som na vlastnej koži vyskúšala aj ja a výsledok ma milo prekvapil. Žijem aktívnym spôsobom života, no nie vždy mám na seba toľko času, ako by som potrebovala, a tak sa niekde “po ceste” aj na môj zadok a stehná nalepila celulitída. Nič extra strašné, ale už ani nie veľmi pekné. Pridala som viac pohybu, naštudovala som si ako postupovať pri masáži proti celulitíde a ako to už s nami ženami býva – pustila som sa do dobre známeho boja proti celulitíde. Najskôr rukami, potom som si privzala na pomoc malú kompaktnú, no veľmi účinnú masážnu kefu.

Na trhu je veľa druhov takýchto masážnych kartáčov/kief a prístrojov proti celulítide – pozrite sa s nami bližšie na ich vlastnosti, cenu a spôsob použitia.

Masážne kefy proti celulitíde

Okrúhle, oválne, do dlane, s rúčkou, drevené, plastové, štetinové alebo s oblými výčnelkami, … Viete, čo všetko od nich môžete očakávať?

 • Podporia prekrvenie masírovanej oblasti omnoho lepšie ako brušká prstov.
 • Naštartujú uvoľnovanie toxínov, podporia detoxikáciu.
 • Majú peelingový/ exfoliačný účinok.
 • Cielene rozbíjajú tukové “hrudky” v podkoží a tak zmierňujú prejavy celulitídy.
 • Prinášajú príjemný pocit relaxácie a uvoľnenia.
 • Tonizujú pokožku a spevňujú podkožné tkanivo.
 • Odstraňujú pocit ťažkých nôh.
 • Zbavíte sa pocitu chladných končatín.
 • Môžete ich použiť pri suchej masáži (štetinové), ale aj za podpory prírodného oleja alebo prípravku proti celulitíde (s oblými výčnelkami).
 • cenovo dostupné, stoja len niekoľko EUR a sú takmer nezničiteľné

Aké masážne kefy proti celulitíde môžete najčastejšie nájsť v obchodoch?

Drevená masážna kefa s oblými výčnelkami

Tento typ je ako stvorený na masáž celulitídou postihnutej pokožky. Kefa dobre padne do dlane, je okolo ruky istená popruhom, takže ju nebudete naháňať po kúpeľni. Vyberajte takú, ktorá ma oblé drevené výčnelky osadené do gumenej podložky v drevenom základe. Je to záruka toho, že kefa sa bude prispôsobovať kontúram vášho tela. Nespôsobuje žiadne podráždenie, jednoducho sa čistí (pod prúdom teplej vody) a pri vmasírovávaní výživného oleja alebo anticelulitídneho krému je účinnejšia ako ruky. Veľmi dobre rozbíja zhluky tukových buniek v podkoží a stimuluje krvný obeh masírovanej oblasti.

Drevená masážna kefa s prírodnými štetinami

Takýto typ pravdepodobne vlastní každá žena. Ide o obyčajnú drevenú kefu (alebo aj masážny kartáč) s hustými prírodnými štetinami, či už do dlane, alebo s drevenou rúčkou. Poslúži nielen na peeling pokožky a odstránenie odumretých buniek za sucha, tzv. dry brushing, ale aj na celkové zlepšenie pevnosti a pružnosti pokožky, zmiernenie tukových zhlukov a celulitídy. Masírovanie kefkou so štetinami bude mať najlepšie účinky, ak dodržíte tieto kroky:

 1. Na suché masírovanie si vyhraďte čas pred sprchou alebo kúpeľom.
 2. Postupujte v jemných krúživých pohyboch smerom od členkov cez celú plochu nôh, až po zadok a brucho, tak aby sa krv rozprúdila tým správnym smerom – k srdcu.
 3. Zvoľte takú intenzitu, pri ktorej budete cítiť príjemne zahrievanie. Pri silnom masírovaní sa zvyšuje riziko poškodenia kože.
 4. Pozor na poranenú, suchú alebo zapálenú kožu. V žiadnom prípade takouto kefkou neprechádzajte po ekzematických miestach alebo čerstvých rankách.
 5. Doprajte si príjemný kúpeľ/sprchu, zmyte so seba vymasírované škodliviny a odumreté kožné bunky. Na záver stavte na striedanie teplej a vlažnej až studenej vody.
 6. Nezabudnite pokožku ošetriť kvalitným hydratačným mliekom alebo olejom.

Plastové masážne kefy proti celulitíde

Plastové masážne kefy (alebo ich nájdete aj pod označením hlavice) majú na prvý pohľad veľmi príťažlivý dizajn, pekné farby, ergonomický tvar do ruky, sú z kvalitných plastov a jadro tvoria silikónové výčnelky / štetinky. Cenový rozdiel je oproti dreveným je minimálny (ccado 7€). K pokožke sú pri masírovaní šetrné, môžete ich používať na mokro, i na sucho či s asistenciou krému proti celulitíde. Jedinou menšou nevýhodou je ich horšie čistenie. Olejové a krémové prípravky z nich zmyjete jedine prúdom horúcej vody.

P.R.C. Spinning Spa Brush 5v1 1848 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Rada: Nezabúdajte sa o masážnu kefu starať a dbať na jej hygienu. Pravidelne, aspoň 1 krát týždenne, ju umyte čistiacim prípravkom v teplej až horúcej vode.

Masážne prístroje proti celulitíde

Nebojte sa, nepôjdeme za nimi do žiadneho dermatologického centra. Masážne prístroje proti celulitíde pre domáce použitie sú cenovo dostupnými produktami, ktoré fungujú na rôznych princípoch, no s jediným očakávaným účinkom – zbaviť sa pomarančovej kože.

Rotačné masážne prístroje

Rotačné masážne prístroje nahradia masírovanie kefkou tak, aby sa vaše ruky pri masírovaní neunavili. Ich základom je výkonný motorček a masírujúce kolieska alebo valčeky s rôzne tvarovanými výstupkami. Výborne padnú do ruky a nevážia viac ako pol kilogramu. Jednoduchými ťahmi prejdete po celej oblasti postihnutej celulitídou, podporíte prekrvenie, prúdenie lymfatického obehu, odplavovanie škodlivín. Pokožka naberie nový dych a pri pravidelnom používaní bude pružnejšia a pevnejšia. Vyberajte taký typ, pri ktorom si môžete vybrať s viacerých rýchlostí masírovania. Predovšetkým vnútorná strana stehien alebo pokožka, na ktorej zostali strie, sú citlivejšie a rýchle masírovanie by nebolo práve príjemným zážitkom.

Medisana Masážny prístroj proti celulitíde AC 850

Beuer Masážny strojček CM 50

Infražiariče

Infražiariče nemusím veľmi predstavovať. Pracujú na báze infračerveného svetla, ktoré dokáže podporiť krvný obeh, prehrieva svaly, kĺby, má výborné relaxačné a uvoľňujúce účinky. Pomáha bunkám v regenerácii a stimuluje metabolizmus. Málokomu by však napadlo použiť ho na pokožku s celulitídou. A práve v tejto oblasti dokážu byť infražiariče veľmi nápomocné. Skúste chytiť kožu, na ktorej sú známky celulitídy – je chladnejšia ako zvyšok tela! Zhluky tukových buniek narušili mikrocirkuláciu krvi a podkožné tkanivo nie je dostatočne zásobené kyslíkom a živinami, hromadia sa v ňom toxíny a tak stráca na svojej kvalite. Univerzálny infračervený masážny prístroj, napr aj Beper Pearl Massage vás zbaví stuhnutých svalov, zlepší elasticitu pokožky a zabráni ďalšiemu ukladaniu podkožného tuku.

Kde kúpiť Beper 40942?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Vákuové prístroje proti celulitíde

Vákuové prístroje proti celulitíde vám v pohodlí domova predvedú na vlastnej koži metódu zvanú bankovanie, ktorú môžete poznať z kozmetických štúdií. Takýto prístroj zoženiete už za necelých 30€ a funguje na princípe prisatia silikónového nadstavca k pokožke a vytvorenia podtlaku. Podtlak „rozbíja“ tukové bunky, naženie do ošetrovanej oblasti krv, výsledkom čoho je pokožka vyživená, viac napnutá a pohľad sviežejšia.

Ultrazvukové prístroje

Ultrazvukové prístroje proti celulitíde patria k tým najdrahším (približne od 70 €), no častokrát v sebe ukrývajú viacero technológií, ktoré sa navzájom podporujú. Začínate napríklad s elektrickou stimuláciou svalov (EMS) v rôznych stupňoch intenzity, ktorej úlohou je simulovať svalové cvičenie. V tejto fáze dochádza k zničeniu zhlukov tukových buniek a odplavovaniu škodlivín. Nasleduje sonická ultrazvuková stimulácia, ktorá zvýši teplotu aj v hlbších vrstvách pokožky a tak naštartuje metabolizmus a podporí vstrebávanie masážneho anticelulitídneho prípravku. V závislosti od modelu môžete v takomto prístroji nájsť napríklad aj fotónovú funkciu, ktorá stimuluje tvorbu kolagénu (ošetrovaná oblasť má šancu opäť spevnieť) alebo funkciu infračerveného svetla.

Na záver je tu ešte jeden zaujímavý TIP

Na trhu existujú lopty s priemerom približne 20 cm, ktoré sú posiate malými masírujúcimi polkruhovými výstupkami. Vyzerajú ako zmenšenina fitlopty a skutočne aj unesú váhu ľudského tela (napríklad až do hmotnosti 80 kg). Takáto masážna guľa sa využíva pri akupresúre a masírovaní jednotlivých častí tela. Dá sa s ňou a hlavne na nej cvičiť a počas toho intenzívne masíruje oblasť stehien a zadku. Pomáha v boji proti celulitíde, podporuje cirkuláciu krvi, uvoľňuje stuhnuté svaly chrbta a myslím, že by ste jej našli aj viacero ďalších pozitívnych vlastností 🙂 Na internete ich môžete nájsť pod názvom AkuBall (orientačná cena 15-17€).

YATE AKUBALL 20 cm Zelená míč môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Aké sú vaše skúsenosti s takýmito masážnymi kefami a masážnymi prístrojmi proti celulitíde? Čo všetko ste pre krajší zadok a stehná urobili? 

...

Žiadne komentáre