Zdieľaj

Domáce recepty a krémy – Nevzhľadná pomarančová koža na stehnách, bokoch a zadku – celulitída – nie je síce vážnym zdravotným problémom, ale výrazne vplýva na sebavedomie každej ženy, ktorá sa s celulitídou snaží popasovať. Prinášame vám účinné domáce recepty z bežne dostupných surovín, aby váš boj s touto hrudkovitou kožou nestál veľa a navyše bol bez zbytočných svedkov.

Príčiny jej vzniku sú rôzne:

 • genetické predispozície,
 • nevhodná strava,
 • málo pohybu,
 • nedostatočná cirkulácia krvi,
 • zadržiavanie vody,
 • sedavý spôsob života,
 • fajčenie a pitie veľkého množstva kávy,
 • hormonálne výkyvy,
 • príliš tesné oblečenie.

Ešte šťastie, že tak ako je veľa príčin, je aj veľa spôsobov, ako sa celulitídy zbaviť, alebo aspoň jej prejavy zmierniť. Okrem tých rýchlych a drahých chemických riešení, je tu ešte aj možnosť skúsiť finančne nenáročné domáce postupy.

O tom ako podporiť svalstvo kritickej oblasti, vyformovať zadok a stehná a zlepšiť cirkuláciu krvi sa môžete niečo viac dozvedieť TU.

Domáce recepty na odstránenie celulitídy

Čo môžete pravidelnými domácimi procedúrami postupne dosiahnuť?

 • zlepšenie kvality pokožky,
 • vyplavovanie toxínov,
 • rozprúdenie krvi,
 • “rozbitie” hrudkovitého tuku po kožou.

Suchá masáž kefkou

Budete potrebovať kefu s jemnými hustými prírodnými štetinami. Vždy pred sprchovaním si vyhraďte kúsok času na suchú masáž.

Postup je jednoduchý:

 1. Začnite vždy od chodidiel a dlhými ťahmi kefou masírujte pokožku.
 2. Pohyb vykonávajte vždy smerom k srdcu, čím podporíte prirodzenú cirkuláciu krvi.
 3. Prejdite po celom obvode nôh až na boky a oblasť zadku, kde sa môžete zdržať aj dlhšie a vykonať viac opakovaných pohybov.
 4. Môžete vymasírovať aj oblasť brucha a ak si chcete dopriať celotelovú masáž, tak nevynechajte ani ruky – začnite od zápästia a pokračujte smerom k ramenám a srdcu.
 5. Dôkladne sa osprchujte. Pozor na teplotu vody. Príliš teplá voda, by mohla vašu pokožku veľmi vysušiť. Odhodlajte sa radšej pre vlažnú vodu, ktorá prádenie krvi pod kožou ešte viac podporí. Aby vaše úsilie nevyšlo nadarmo.
 6. Po suchej masáži a sprche, ktorá z vás odplavila odumreté kožné bunky, je dôležité pokožke dodať dostatok hydratácie v podobe telového mlieka alebo oleja. Odporúčame kokosový olej, ktorý výrazne zlepšuje pružnosť a pevnosť pokožky. Nezabúdajte na hydratáciu pokožky zvonka, ale ani na dostatočný pitný režim. Ten je pre zníženie prejavov celulitídy veľmi dôležitý.
 7. Pozitívne zmeny sa dostavia po 1-2 mesiacoch pravidelného “brushingu” vášho tela suchou kefou.

Buďte trpezlivé, výsledkom je nielen pokožka lepšej kvality, zmiernenie celulitídy, ale aj podpora detoxikácie telapo zdravotnej stránke budete sa cítiť oveľa lepšie. 

Táto domáca kúpeľnová procedúra má ešte jedno veľké pozitívum – zbavíte sa zarastajúcich chĺpkov.

Upozornenie: Masáž suchou kefou nie je vhodná na poškodené miesta kože (ekzém, psoriáza, akné, jazvy, …)

Káva v hlavnej úlohe – kávový scrub

Tento kávový peeling si zamilujete. Možností ako si ho pripraviť je viacero. Prinášame vám recept, ktorý pôsobí v dvoch hlavných oblastiach – čistí a vyživuje.

 • Pomleté zrnká kávy, morská soľ a cukor odstraňujú odumreté kožné bunky a podporujú rast nových. Zvyšujú prietok lymfy a cirkuláciu krvi. A to je presne to, čo potrebujete, lebo zvýšená cirkulácia krvi a zahriatie kože pri mechanickom peelingu pomáhajú „rozbíjať“ uvoľnené tukové bunky.
 • Kokosový alebo olivový olej pokožku zvláčnia, poskytujú dostatok hydratácie a dôležitých živín – sú to bohaté zdroje vitamínov E a mastných kyselín a aj preto sú súčasťou mnohých obľúbených kozmetických prípravkov.

Budete potrebovať:

 • 1 malú šálku najemno pomletých kávových zŕn
 • 3 polievkové lyžice morskej soli alebo kryštálového cukru
 • 5-6 polievkových lyžíc kokosového oleja (môžete použiť aj olivový olej)
 • uzatvárateľnú nádobu.

Najskôr zmiešajte sypké suché ingrediencie. Roztopte kokosový olej a pridajte ho do sypkej zmesi. Dôkladne premiešajte. Vzniknuté množstvo peelingu vám vystačí na niekoľko použití. Oblasť s celulitídou môžete touto účinnou zmesou masírovať 3 x týždenne. Vždy aspoň po dobu 3 minút.

A kto nemá čas na prípravu vlastného domáceho kávového peelingu a uprednostňuje praktickosť – potom odporúčame kávový peeling Mark Scrub, ktorého účinky (aj na celulitídu) si pochvaľuje veľké množstvo žien. Ako sa zbaviť celulitidy - domáce recepty a krémy

Voňavý škoricový zábal

Škoricový zábal proti celulitíde vás určite zahreje a keďže vôňa škorice pôsobí aj na mozog – navodí príjemnú náladu. Škorica je prírodný detoxikant a má výrazné antibakteriálne a antifungicídne účinky, navyše posilňuje spojivové tkanivá.

Tento domáci recept zvládne každý a oceníte aj minimum neporiadku a času potrebného na prípravu.

 1. Z neutrálneho telového mlieka vytlačte do plastovej alebo sklenenej nádobky toľko, aby vám toto množstvo pri roztieraní pokrylo celú oblasť postihnutú celulitídou.
 2. Pridajte 1 čajovú lyžičku škorice (pozor – nie škoricového cukru) a premiešajte.
 3. Zvyšok je už veľmi jednoduchý – masírovaním naneste “krém” na pokožku, zabaľte do potravinovej fólie a v teple nechajte pôsobiť asi 20 minút. Potom opláchnite.
 4. Pre zvýraznenie účinku môžete do tohto krému pridať aj malé množstvo čerstvého nastrúhaného zázvoru.

Je možné si zaobstarať aj originál škoricový olej. Až 60% žien zaznamenalo zlepšenie stavu svojej pokožku po masáži práve týmto olejom.

(Pred tým ako aplikujete škoricu na väčšiu plochu vášho tela, vyskúšajte si vašu znášanlivosť so škoricou na malom kúsku kože.)

Sila jablčného octu

Jablčný ocot s vysokým obsahom horčíka, vápnik a draslíka pomáha pri vylučovaní toxínov a zmierňuje zadržiavanie vody v oblasti stehien, bokov a zadku. Nachádza sa v ňom množstvo účinných antibakteriálnych látok a kyselín, ktoré pomáhajú odlupovať a zmäkčovať pokožku a vyrovnávať úroveň jej pH.

Ako použiť jablčný ocot v boji s celulitídou?

 1. Zmiešajte jeden diel jablčného octu s 2 dielmi vody a s malým množstvo medu.
 2. Aplikujte túto zmes na pokožku s celulitídou a krúživými pohybmi pár minút masírujte.
 3. Nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a potom opláchnite.
 4. Ak máte pre seba viac času, naneste túto emulziu na pokožku, prikryte potravinovou fóliou alebo tenkým igelitom, cez fóliu preložte nahriaty uterák a odpočívajte aspoň 30 minút. Masírovaním a následným zahriatím tejto oblasti len umocníte účinok jablčného octu.

Túto procedúru môžete aplikovať aj každý deň, pozor však na podráždenie pokožky. V takom prípade skúste radšej niečo „jemnejšie“.

Kúru s jablčným octom si môžete dopriať i zvnútra: 1-2 čajové lyžičky jablčného octu + 1 čajová lyžička medu v pohári s 2,5 dclvlažnej vody podporia váš metabolizmus a chudnutie a urýchlia vyplavovanie škodlivých látok z tela.

...

Žiadne komentáre