Zdieľaj

Vypadávanie vlasov – Ak vás trápi vypadávanie vlasov, tak veríme, že v tomto článku nájdete odpovede a tipy, ktoré ste ešte nepoznali a ani nevyskúšali. Dali sme hlavy dohromady (teda v tomto prípade hlavne vlasy) a pokúsime sa vám priblížiť, ako a prečo to s vlasmi ne/funguje, čo robíte nesprávne a akú výživu vlasy potrebujú.

Vedci zistili, že vlasy – ich kvalita, hustota, vzhľad – majú na nás obrovský psychologický dosah a pritom takmer žiadny fyzický. Chápete, ako to myslíme? Tie “mŕtve vyrastajúce bunky” nepotrebujeme pre prežitie a predsa majú obrovský dosah na naše sebavedomie, spoločenský status a celkovú spokojnosť so svojím vzhľadom.

Ako vlasy rastú a čo sa s nimi deje, keď rásť prestanú

Hoci sú vlasy svojou štruktúrou veľmi jednoduché, sú pre náš vzhľad určite veľmi dôležité.

Viete o tom, že už v 22. týždni vývoja plodu sú v ľudskom tele vytvorené všetky vlasové folikuly? Vždy obdivujete krásne husté vlasy na detskej hlávke, no a keďže hlava rastie, vlasová pokožka sa zväčšuje a množstvo vlasov opticky redne. Počet vlasových vačkov už nikdy nebude väčší, žiadne iné sa nevytvoria. Musíme sa jednoducho zmieriť s tým, že s pribúdajúcimi rokmi bude vlasov už len ubúdať, pretože niektoré folikuly po vypadnutí vlasu stratia schopnosť stimulovať rast nových vlasov.

Na úvod zopár čísel a faktov…

Čo je vlas?

Ľudský vlas je tvorený prevažne keratínom. V stopových množstvách sa v ňom nachádza železo, horčík, zinok, meď a selén. Skladá sa z vlasového stvolu (to, čo vidíme – časť vyčnievajúca nad pokožku) a vlasového korienka obaleného folikulom (cibuľkou). Vlasová cibuľka je zodpovedná za výživu celého vlasu – prúdia do nej všetky dôležité živiny.

Za mesiac podrastie vlas o 1 cm. Živostnosť zdravého vlasu je 3-7 rokov. Po tejto dobe sa jeho rast zastavuje a po trojmesačnom období stagnácie vlas odumrie a vypadne. Pri ideálnej obnove vlasov na jeho mieste vzniká nový vlas a proces sa začína odznova. Vlasový folikul má schopnosť vyprodukovať až 20 po sebe nasledujúcich vlasov. Zaujímavé čísla, však?

50-100 vypadnutých vlasov denne sa považuje za normálnu hodnotu v úbytku vlasov. Akékoľvek vyššie číslo signalizuje určitú zdravotnú ťažkosť, zlé zaobchádzanie s vlasmi, nedostatočnú výživu vlasov, dôsledok fyzickej alebo psychickej záťaže až traumy. Znie to možno až neuveriteľne, ale na 1 cm2 vlasovej pokožky pripadá až 200 vlasov, na celú hlavu teda v priemere 100 000 – 150 000 vlasov. Obrovské číslo, nejakých 100 vlasov denne váš ani rozhodiť nemôže. A predsa si vždy výraznejší úbytok všimnete a pri pozornom pohľade dokonca dokážete identifikovať z ktorých miest vypadáva vlasov viac.

Rastový cyklus vlasov

Rastový cyklus vlasov má 3 základné fázy:

 1. Anagén – hlavná, aktívna fáza rastu, ktorá trvá 3-7 rokov, je práve tou fázou, na ktorú môžete mať najväčší dosah. Trápi vás, že vaše vlasy rastú len veľmi pomaly a nie je možné „vypestovať“ dlhé kadere? Chcete, aby boli vlasy pružnejšie, pevnejšie a odolnejšie? Zamerajte sa na starostlivosť a výživu vlasov, ktoré sú práve vo fáze anagénu a je ich skutočne dosť – vždy 85-89 % zo všetkých vlasov, ktoré máte na hlave.
 2. Katagén – krátka prechodná fáza, počas ktorej vlas prestáva rásť. Trvá približne 2-4 týždne a počas tejto doby dochádza k veľkej regenerácii vlasového folikulu. Vlas je odpojený od akýchkoľvek živín. V tejto fáze sa na hlave nachádza približne 1% vlasov.
 3. Telogén – pokojová fáza vlasu, kedy vlas už v pokožke hlavy nič nedrží a pri silnejšom vonkajšom podnete (česanie,umývanie vlasov), samovoľne z pokožky vypadá. Fáza trvá 2-4 mesiace, týka sa viac ako 10-15% vlasov a v prirodzenej forme je vypadávanie rovnomerné, nemali by ste objaviť miesta, kde sú vlasy vypadané výrazne. Vlasový folikul znova zmobilizuje svoje schopnosti a je pripravený na vytvorenie nového vlasu.

Čo by ste si mali zapamätať?

Správnu výživu môžete dodať iba vlasom v aktívnej rastovej fáze.

Tie, ktoré sú v pokojovej fáze nedokážete „prinútiť“, aby v pokožke zotrvali. Už ich nemá čo vyživovať. Ak bojujete s nadmerným vypadávaním vlasov, vždy pouvažujte, čo pred približne 3-4 mesiacmi „deaktivovalo“ a skrátilo rastovú fázu.

Tak čo, už ste si spomenuli, aký to bol podnet? Viete, čo všetko spôsobuje vypadávanie vlasov? Čítajte ďalej, možno nájdete odpoveď.

Hlavné príčiny, prečo vlasy padajú – Ktorý je ten “váš”?

Je veľmi veľa spúšťačov a príčin, pre ktoré vám začnú vypadávať vlasy, od úplne banálnych záležitostí, až po tie skutočne vážne. Skúste si zodpovedať tieto naše otázky a možno vám bude jasnejšie, či si dokážete poradiť s padaním vlasov svojpomocne alebo je vhodnejšie navštíviť lekára a poradiť sa odborne.

1. Čo ak sa svojim vlasom venujete až príliš?

 • Nevhodná starostlivosť v podobe zaťažujúcej vlasovej kozmetiky upcháva póry alebo naopak vysušuje a poškodzuje vlasovú pokožku.
 • Časté sušenie horúcim vzduchom (nevynímajúc smerovanie na pokožku vlasov) a žehlenie vlasov znamená pravidelné a silné mechanické ťahanie, ktoré oslabuje korienky.
 • Neodborné farbenie vlasov, pri ktorom cítite výrazné štípanie na pokožke hlavy, môže spôsobiť nielen alergickú reakciu, ale aj silnú traumu pre správne fungovanie folikulov.
 • Zabudnite na utiahnuté copy a výčesy, príliš tesné čiapky!

2. Držíte diétu a niekoľkých kilogramov ste sa už zbavili. Za akú dobu?

Ak s prvou vetu súhlasíte, tak gratulujeme k úbytku váhy. Zaznamenali ste však  aj rednutie vlasov a v odtoku je viac vlasov ako zvyčajne? V prvom rade – to nie je znamenie toho, že pri sa vám chudnutí zmenšila aj pokožka na hlave 🙂 . A v druhom rade – pravdepodobne počas diéty niektoré dôležité živiny nedosahovali svoje štandardné hodnoty. To, že chýbali vlasom, ktoré pred 3-4 mesiacmi prestali folikuly vyživovať a teda aj prestali rásť, je pre vás jasným signálom, že ste toho, čo je pre telo dôležité, v potrave prijali málo. Všetci predsa vieme, že niektoré diéty a rozhodnutia znížiť váhu nejdú podľa odporúčaní odborníkov. Ešte vždy je možnosť naštartovať rast nových vlasov, tak sa smelo vrhnite na zdravú životosprávu.

3. V akom stave je váš hormonálny profil?

Tehotenstvo, menopauza, obdobie dospievania – výrazné obdobia, pri ktorých sa hormonálna rovnováha rozkolíše a telo a všetky procesy v ňom fungujú tak trochu „na hrane“. Napríklad v tehotenstve majú ženy radosť z krásnych hustých vlasov. Rastová fáza vlasov sa predlžuje, až zrazu príde zlom v podobe pôrodu. Hormóny sa po výbuchu dostanú na svoju pôvodnú hodnotu a opäť približne po 3-4 mesiacoch sa objaví rapídne vypadávanie vlasov (nebojte sa – to sú všetky tie vlasy, ktoré boli chránené počas tehotenstva, teraz to len jednoducho dobehujú). Približne po ďalších 3 mesiacoch sa situácia stabilizuje. Prírodný výživový doplnok, ktorý môžete užívať aj počas dojčenia, nájdete v recenzii TU.

Menopauza, ako ďalší výrazný medník v živote ženy, znamená zmenu v hladinách estrogénu a testosterónu. Práve zvýšená hladina testosterónu v tele ženy je zodpovedná za vypadávanie vlasov, často v miestach charakteristických pre mužov. Toto platí nielen pre ženy v prechode, ale aj pre všetky tie, u ktorých sa prejavujú mužské rysy (ochlpenie, muskulatúra, hrubší hlas, rednutie vlasov v spánkoch a nad čelom).

Tieto vitamíny máme overené a skutočne zaberajú!

4. Akú hustotu vlasov majú ženy vo vašej rodine?

Starnutím sa prirodzene znižuje počet aktívnych folikulov, pridajú sa k tomu viaceré hormonálne zmeny a len máloktoré z nás môžeme povedať, že naša babička má aj v pokročilom veku krásne husté vlasy. Genetická predispozícia pre ženský typ androgenetickej alopécie je jednou z najčastejších príčin rednutia vlasov. Testosterón sa v tele ženy zmení na dihydrotestosterón, ktorý skracuje aktívnu rastovú fázu vlasov, poškodzuje korienky a zabraňuje folikulom v tvorbe nových vlasov. V boji proti nemu je účinný iba ženský hormón estrogén, ale často nemá v sebe toľko sily, aby dokázal tento proces úplne zvrátiť.

5. Aký je váš aktuálny zdravotný stav?

Padanie vlasov je častokrát reakciou tela, akýmsi jasným vonkajším signálom, že niečo vo vašom organizme nie je v poriadku.

Čo všetko sa skrýva za nadmerným vypadávaním vlasov?

 • Alopécia – autoimunitné ochorenie, pri ktorom telo považuje vlasové folikuly za cudzie telesá a vytláča ich z podkožných vrstiev. Vlasy vypadávajú naraz z jedného miesta.
 • Ochorenia kože – zápaly, psoriáza, ekzémy, mykotické infekcie
 • Ochorenia štítnej žľazy – hypothyreoza a hyperthyroza
 • Chronické ochorenia tráviacej sústavy a cukrovka – zlé vstrebávanie živín, podvýživa celého organizmu
 • Anémia – chudokrvnosť (nedostatok železa)
 • Skryté zápaly v tele
 • Choroby obličiek a nadobličiek
 • Rakovina – a s ňou spojená liečba chemoterapiou
 • Depresia, psychické ochorenia a stres

Nikdy nepodceňujte hromadiace sa zdravotné problémy a v prípade vážnejších ťažkostí navštívte svojho lekára.

Zaberie skôr vonkajšia alebo vnútorná starostlivosť o vlasy?

Reklamy v televízii a časopisoch nám ukazujú krásne ženy s extra hustými, dlhými a lesklými vlasmi. Naše vlasy budú chránené, ucelené, lesklé a odolné. „Vďaka nejakým 13 vzácnym olejom,… To všetko pre patentovanú špeciálne vyvinutú formulu…“

Áno, je dôležité starať sa o vlasy aj zvonka, ale určite s tým nedosiahnete také výsledky, ako keď vlasy nakŕmite zvnútra.

Niekedy sú uhladzujúce šampóny príliš ťažké pre vlasovú pokožku, póry sa upchávajú a vlasy sa rýchlo mastia (a tak si ich umývate častejšie), inokedy zase zložky šampónu spôsobujú dehydratáciu pokožky – vlasová pokožka sa vysušuje, rozširujú sa suché šupinaté a svrbiace miesta, objavia sa lupiny a zápaly kože. A vy siahnete v obchode po ďalšom z dobre známych šampónov alebo kondicionérov. Netreba ich však zatratiť všetky, to vám ani nechceme navrhnúť, ale možno vás len kúsok nasmerovať. Šampón totiž v skutočnosti nepotrebuje silikóny, sulfáty a ani parabény. Viete, na čo vôbec vo vlasových prípravkoch sú?

 • Silikóny – priamo škodlivé nie sú. Vlasy sú lesklé, pevné a pružné, pôsobia uhladene. Silikón je vo vode nerozpustný a obaľuje vlas. Ten oťažie, začne sa lámať a vysušovať, silikónová vrstva zapríčiní, že k vlasu nepreniknú živiny (dokonca farba na vlasy v takom prípade chytá nerovnomerne). Pokožka hlavy reaguje na priamy kontakt so silikónmi dvojako – buď sa silno mastí alebo veľmi vysušuje. Je to taký dar-nedar od kozmetických spoločností s chvíľkovým úžasným efektom.
 • Sulfáty – vďaka nim šampóny tak krásne penia a vy máte práve vtedy pocit, že vlasy aj skutočne umývate. Šampón však peniť vôbec nemusí a predsa vlasy umyje.
 • Parabény – sú konzervačnými látkami a chovajú sa podobne ako hormóny. Čoraz viac sa ozývajú hlasy, že práve ony sú jednou z príčin neustáleho klesania plodnosti v populácii.

No pravdou je, že nájsť také Silicon, Sulfate, Paraben FREE Bio produkty“ je veľmi náročná úloha.

Poznáme, čo vlasy skutočne potrebujú a aj kde to nájdete

Krásne vlasy sú odjakživa symbolom príťažlivosti, ale aj zdravia. Sú veľkým ukazovateľom nielen nášho fyzického zdravia, ale aj emočnej pohody. Strata vlasov ovplyvňuje vaše prežívanie, medziľudské vzťahy a možno je ťažšie si to priznať – no je taktiež aj rizikom pre nadobudnutý sociálny status. Nakŕmiť pritom vlasy presne tým, čo potrebujú, je veľmi jednoduché. Nemajú žiadne špeciálne nároky na živiny, ktoré by boli ťažko dostupné. Pozrime sa spoločne na to, ktoré to sú, čo je ich hlavnou úlohou a v čom sa vyskytujú…

Pravdou je, že mnohokrát sú hladiny niektorých minerálov alebo vitamínov vo vašom tele na hraničnej, až veľmi nízkej hodnote. Organizmus nemôže teda fungovať správne, ide na “dlh” a niekde sa to prejaviť musí – napríklad vypadávaním a oslabením vlasov, lámavosťou nechtov, kožnými problémami. Ak sa rozhodnete, že do svojej stravy zaradíte niekoľko porcií ovocia a zeleniny denne alebo pár krát týždenne za hrsť orieškov či olejnatých semienok, vsadíte na kvalitné mäso a ryby, vajíčka a strukoviny – určite sa budete cítiť lepšie a aj krajšie.

Teória je to pekná, poďme na prax.

Tá vám možno ukáže, že nemáte pri všetkých povinnostiach čas premýšľať, či ste vlasom dodali potravinami dostatok vitamínu E, biotínu alebo železa a horčíku.

Musí existovať niečo, čím zabezpečíte komplexný a hlavne pravidelný prísun vnútornej výživy úplne jednoducho.

Pre všetkých zaneprázdnených – TOP 4 účinné vlasové výživové prípravky

Vybrali sme pre Vás spomedzi množstva výživových prípravkov pre vlasy, ktoré sú aktuálne na trhu, práve tie, ktoré spĺňajú vlastnosti ako:

 • najlepšie hodnotené
 • najpredávanejšie
 • výborný pomer cena/kvalita, resp. cena/množstvo
 • reálna spokojnosť užívateliek a ich dlhodobé skúsenosti – zastavenie vypadávania vlasov, rast nových vlasov, zlepšenie kvality vlasov,…

#1 Donna Hair

Prečo Donna Hair účinkuje?

Účinné zloženie prírodného doplnku Donna Hair vyživuje vaše vlasy a pomáha zlepšiť ich kvalitu a vzhľad. Štyri navzájom sa prelínajúce skupiny pôsobiacich zložiek sa postarajú nielen o vaše vlasy, ale hlavne aj o vlasovú pokožku.

Už z ich názvov je jasné, čo bude ich úlohou:

 • GROW ACTIVE pre výživu a rast vlasov – biotín, zinok, kyselina listová, kyselina pantonénová, extrakt z obilných klíčkov, inozitol a pivovarské kvasnice svojim vzájomným pôsobením dokážu dodať vlasom potrebnú výživu, posilniť vlasový folikul a tým zabrániť vypadávaniu vlasov.
 • QUALITY ACTIVE pre silu a pevnosť vlasov – kremík, extrakt zo zlatého prosa, aminokyseliny L-cysteín a L-metionín môžu ochrániť vlasy pred lámaním a štiepením, spevňujú ich štruktúru a podporujú odolnosť.
 • SKIN ACTIVE pre zdravú pokožku hlavy – vitamín A, zinok, inozitol a extrakt zo zlatého prosa súčinne pôsobia pri udržaní zdravej pokožky hlavy, chránia ju pred vysúšaním a podráždením. Redukujú tvorbu prebytočného mazu.
 • COLOR ACTIVE pre farbu a lesk vlasov – kyselina listová a panthonénová, L-tyrozín a biotín zvyšujú lesk vlasov, predchádzajú ich šediveniu a zvýrazňujú sýtosť prirodzenej farby vlasov.

Základné čísla

Balenie na trojmesačnú kúru kúpite už za 24 € kúpite TU (darček – Swarowski náušnice) alebo balenie na štvormesačnú kúru v akcii za necelých 20€ TU.

Užívanie – 1 tobolka denne, prvé dva týždne môžete užívať 2 tobolky denne.

Prvé výsledky – už po dvoch týždňoch sa zmierňuje rapídne vypadávanie vlasov, po trojmesačnej kúre sú vlasy a vlasové folikuly posilnené, vyživené a omnoho zdravšie.

 

Donna Hair – recenzia – PLUSY

 • Zastavenie vypadávania vlasov a podpora rastu nových silnejších vlasov
 • Jednoduché užívanie  – 1 tobolka denne
 • Výborný pomer cena/množstvo, ale aj cena/kvalita
 • Veľké množstvo spokojných užívateliek
 • Darček k nákupu – krásny šperk Swarovski

+ navyše

 • bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy a vhodný aj pre deti od 3 rokov
 • zlepšenie kvality nechtov a pokožky

Donna Hair – recenzia – Mínusy

 • Vyššia cena

Naše hodnotenie: 9,5 / 10 

Veľmi dobre hodnotený prírodný výživový doplnok, ktorý obsahuje celý rad dôležitých žívín pre zastavenie vypadávania vlasov a rýchlu obnovu rastu nových vlasov. Praktické užívanie, žiadna časová náročnosť, komplexná výživa pre vlasy, vhodný pre tehotné aj dojčiace ženy.

#2 Clinical Hair-Care

Prečo Clinical Hair-Care účinkuje?

Česká spoločnosť Clinical Nutricosmetics vyvinula tento prírodný produkt priamo pre potreby výživy vlasov, rešpektujúc ich vnútornú štruktúru. V tobolkách sú namiešané iba také látky, ktoré priaznivo pôsobia na všetky dôležité aspekty – zastavenie (spomalenie) vypadávania vlasov, urýchlenie rastu nových vlasov, zvýšenie pevnosti a odolnosti vlasov, zvýraznenie prirodzenej farby a lesku.

Základom je patentovaný Keratin Renewal System ™ – je tvorený najvyššou kombináciou aminokyselín L-cystínu, D, L-metionínu, L-tyrozínu a kyseliny pantoténovej s komplexom vitamínu B. Keratin Renewal SystemTM dopĺňa Nutrikomplex ako nositeľ širokého spektra najdôležitejších vitamínov a minerálov, ktoré:

 • podporujú rast vlasov
 • zvyšujú odolnosť vlasov
 • zlepšujú vlasovú štruktúru
 • spomaľujú šedivenie vlasov

+

 • prispievajú k lepšej kvalite pokožky a spevneniu nechtov

Základné čísla

Výrobca odporúča, aby ste pre dosiahnutie najlepších výsledkov užívali kúru Clinical Hair-Care minimálne po dobu 3 mesiacov. Balenie na 90 dní je aj cenovo najvýhodnejšie – 15,60€ a za túto cenu (spolu s darčekom) môžete tento prípravok kúpiť TU.

Užívanie – 1 tobolka denne.

Prvé výsledky – už po 2-3 týždňoch zaznamenáte na svojich vlasoch prvé pozitívne zmeny. V niektorých prípadoch však neskôr – až po vyše mesiaci.

 

Clinical Hair-Care – recenzia – PLUSY

 • Čisto prírodný produkt – český výrobca
 • Veľmi dobrý pomer cena/balenie
 • Zlepšenie kvality vlasov a zastavenie nadmerného vypadávania vlasov
 • Veľmi jednoduché užívanie
 • Navyše – krajšia pleť a silnejšie nechty

Clinical Hair-Care – recenzia – MÍNUSY

 • Prvé výsledky sa niekedy dostavia až po 4-6 týždňoch
 • Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy

Naše hodnotenie:  9,2/10 

Podľa recenzií mimoriadne účinný prírodný výživový doplnok, ktorého zloženie dokáže zmierniť vypadávanie vlasov, zlepšiť kvalitu vlasov, nechtov aj pokožky. Páči sa nám aj pomer cena/množstvo.

#3 Vlasové hnojivo

Prečo Vlasové hnojivo účinkuje?

Vlasové Hnojivo (doplnok stravy v podobe tabliet) obsahuje starostlivo zvolenú kombináciu látok s komplexným účinkom pôsobiacim na zlepšenie kvality vlasov a to zinok, kyselinu pantoténovú (vitamín B5), biotín (vitamín B7) a okrem týchto troch zložiek aj kremík, MSM, aminokyseliny cystín a metionín. Dodáva výživu vlasovým folikulom, čím pomáha pri problémoch s vypadávaním vlasov rôzneho pôvodu (aj stresové a hormonálne príčiny), zlepšuje kvalitu vlasovej pokožky a odolnosť a pružnosť vlasov.

Základné čísla

V jednom balení je 60 kusov tablietUžíva sa 1 tableta 2x denne, ráno a večer.

Jedno balenie teda pokryje kúru na jeden mesiac, pričom pre dosiahnutie dobrých výsledkov sa Vlasové hnojivo odporúča užívať minimálne 3 mesiace.

Cena za jedno balenie (60 tabliet na 1 mesiac) 12,50€. V predaji TU.

Viditeľné výsledky sa častokrát dostavia až po celej prvej mesačnej kúre.

Vlasové hnojivo – recenzia – PLUSY

 • prírodné a bezpečné zloženie
 • zmiernenie alebo zastavenie vypadávania vlasov
 • rýchlejší rast nových vlasov
 • jednoduché užívanie
 • zlepšuje nielen kvalitu vlasov, ale aj nechtov

Vlasové hnojivo – recenzia – MÍNUSY

 • vyššia cena
 • výsledky po dlhšej dobe pravidelného užívania
 • nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Naše hodnotenie:  9,2/10 

Zaujímavý výživový doplnok, ktorý má široké využitie pre problémy s vašimi vlasmi. Svojím zložením prispieva k zmierneniu vypadávania vlasov, potešíte sa rýchlejšiemu rastu nových vlasov, zlepšeniu stavu vlasovej pokožku a posilneniu predtým lámavých a suchých vlasov.

#4 Biora Vlasový aktivátor – TIP

Prečo Biohair – vlasový aktivátor účinkuje?

Ak nie ste fanúšičkou užívania výživových doplnkov, máme pre vás TIP na vlasovú vodu, ktorú si jednoducho votriete ku korienkom vlasov. Zdravé vlasy potrebujú predovšetkým zdravú pokožku. Cievy, ktoré sa v nej nachádzajú, sú zodpovedné za zásobovanie vlasových korienkov živinami. Biohar bol vyvinutý na základe objavu prírodných polypeptidov a dokáže priaznivo pôsobiť práve na tie vlasy, ktoré sa nachádzajú v rastovej fáze.

Základom je hyalurónan sodný, ktorý pokožke prinavracia dostatočnú hydrátaciu, preniká do hlbších vrstiev vlasovej pokožky, ozdravuje vlasové podkožie, skvalitňuje cirkuláciu a prenos živín k vlasom, čím podporuje rast silnejších vlasov, ich udržanie vo vlasovej pokožke a predĺženie rastovej fázy. Kolagén dokáže bojovať proti voľným radikálom a zabezpečuje celistvosť štruktúry vlasov (vlasy sú pružnejšie a hrubšie) a pomáha podporiť rast vlasov.

Základné čísla

Vlasový aktivátor Biohar sa aplikuje vždy večer masírovaním do pokožky vlasov na miesta postihnuté vypadávaním vlasov, v prípade potreby aj na celú oblasť vlasovej pokožky. Stačí malé množstvo, ktoré musíte dôkladne bruškami prstov rozotrieť. Neoplachuje sa, necháva sa cez noc pôsobiť. Nie je mastného zloženia, teda vaše vlasy nemastní. Pod vplyvom každodennej masáže však stimulujete aj tvorbu kožného mazu, teda občas sa môže zdať, že vlasy sa práve v období jeho používania mastia.

V jednej ampulke je 75 ml tekutého prípravku, ktorý vám pri pravidelnom dennom používaní vydrží 1-2 mesiace – v závislosti od vašej aplikácie. Cena je veľmi priaznivá, niečo málo cez 5€.

Biohar vlasový aktivátor – recenzia – PLUSY

 • Pomer cena/množstvo
 • Prírodné a bezpečné zloženie – telu vlastné a potrebné látky, hyalurón sodný a kolagén
 • Jednoduchá aplikácia
 • Množstvo spokojných a verných zákazníkov

Biohar vlasový aktivátor – recenzia: MÍNUSY

 • Potreba dlhodobej aplikácie
 • Biohar je menej účinný pri vypadávaní vlasov, ktorého príčinou sú hormonálne výkyvy.

Naše hodnotenie: 9 / 10 

Zaujímavý produkt v podobe vlasovej vody v ampulke – pri pravidelnom masírovaní vám Biohair môže pomôcť zmierniť nadmerné vypadávanie vlasov, zvýšiť pružnosť a pevnosť vlasov, predĺžiť aktívnu rastovú fázu vlasov. Je finančne nenáročný, no masírovanie pokožky vám zaberie isto o kúsok viac času ako prehltnutie tobolky.

Domáce recepty proti vypadávaniu vlasov za pár drobných

Dočítali ste sa až sem a chcete čím skôr niečo na svoje oslabené vlasy skúsiť? Už ste zrejme pochopili, že základom je zdravá vlasová pokožka, aktivovanie mikrocirkulácie, dostatočné prekrvenie pokožky a zásobovanie vlasových folikulov tými správnymi živinami. Teda v prípade, ak sa za vypadávaním vlasov neskrýva iné vážnejšie ochorenie.

Ten najlacnejší „recept“ nájdete v tomto skvelom videu – vystačíte si s vlastnými rukami, alebo sa nechajte inšpirovať slečnou z videa a pomôžte si s kvalitným a výživným kokosovým olejom. Je to úplne jednoduché a pri pravidelnom masírovaní podporíte rast zdravých vlasov, zmiernite vypadávanie vlasov, budete sa cítiť veľmi príjemne a zrelaxovane a možno sa zbavíte aj pravidelných migrén.

Tip: Odporúčame vyskúšať si masáž už priamo počas sledovanie videa.

Okrem tohto však pre vás máme aj tie najlepšie domáce recepty proti vypadávaniu vlasov. V hlavnej úlohe sa bude striedať vajíčko, jogurt, med, avokádo, kokosový alebo olivový, či zelený čaj. Väčšinu z toho nájdete u vás v kuchyni alebo chladničke, tak poďme na to!

Kokosový olej – bohatý na vitamín E, zdravé tuky, draslík a bielkoviny, s výbornými antibakteriálnymi vlastnosťami. Stačí si raz týždenne dopriať masáž vlasových korienkov, vlasy aspoň na polhodinu zabaliť do starého uteráka a po 30 minútach opláchnuť vlažnou vodou. Odmenou budú vlasy hydratované, vlasová pokožka upokojená a folikuly zásobené dostatočným množstvom živín.

Zmiešajte 2 polievkové lyžice jogurtu s 1 polievkovou lyžicou medu a šťavou z celého citróna. Zmes naneste krúživými pohybmi na pokožku vlasov a zopakujte postup rovnako ako u predchádzajúceho tipu – po 30 minútach opláchnite vlažnou, až studenou vodou. Jogurt obsahuje vitamín B5 a cenné proteíny, citrón je zástupcom najsilnejšieho antioxidantu – vitamínu C, ktorý preniká do hĺbky, pôsobí protizápalovo, hojí ranky a spomaľuje starnutie buniek. Med je veľmi dobre známy svojimi silnými antibakteriálnymi vlastnosťami. Spolu dokážu účinne podporiť rast zdravých a silných vlasov.

Jeden očistený zemiak nakrájajte alebo nastrúhajte na drobno, pomixujte v mixéri s 1 polievkovou lyžicou vody. Od surového zemiakového „pyré“ oddeľte zemiakovú šťavu. Šťavu zmiešajte s polievkovou lyžicou rozpusteného medu a zmes aplikujte na pokožku hlavy. Nechajte 30 minút pôsobiť. Opláchnite za použitia nedráždivého šampónu s neutrálnym pH. Zemiak obsahuje dôležité železo, draslík, vitamín C – základ pre udržanie zdravia vašich vlasov.

Ak nemáte problémy s citlivou a podráždenou vlasovou pokožkou, môžete vyskúšať aj veľmi zaujímavú kombináciu – do 3-4 polievkových lyžíc olivového oleja rozmiešajte 1 polievkovú lyžicu mletej škorice. Mierne zohrejte a pridajte 2 polievkové lyžice medu. Zmes naneste ku korienkom vlasov, masírujte minimálne po dobu 5 minút a následne nechajte pôsobiť aspoň ďalších 10 minút. Dôkladne zmyte vlažnou vodou. Môžete pociťovať akokeby jemné štípanie – je to v poriadku, ak vám to nie je veľmi nepríjemné. Ak sa však znepokojuje prípadná alergická reakcia, masku rýchlo a dôkladne opláchnite. Škorica sa v kozmetickom priemysle používa hlavne na rýchle prekrvenie masírovanej oblasti (napr. anticelulitídne a peelingové prípravky). Rovnaký efekt bude mať aj na vlasovú pokožku a stimuluje tak rýchlejší rast nových vlasov. Olivový olej a med ako bohaté zdroje cenných živín sa v tomto prípade postarajú o upokojenie pokožky.

Napíšte nám vaše skúseností s vypadávaním vlasov. Ako ste si poradili, čo bolo pre vás skutočne účinné? Budeme radi, ak rozšírite naše tipy …

...

Žiadne komentáre