Zdieľaj

Clinical Hair-Care Recenzia : Rada by som sa s vami podelila o moju skúsenosť s Clinical Hair-Care – prírodným výživovým doplnkom pre vlasy. Moje vlasy sú pôvodne svetlo hnedé, jemne vlnité, skôr tenšie ako hrubšie, niekoľko rokov pravidelne zosvetľované, žehlené a rôzne upravované. Nie príliš šetrná starostlivosť a tak som pravidelne s nimi mala nejaké “ťažkosti” – buď sa veľmi lámali alebo pomaly rástli a aby mi nebolo ľúto, tak aj sezónne vo veľkom vypadávali. Vždy som sa spoliehala na záchranu od kaderníčky. Odchádzala som od nej so super účesom, krásnou farbou, profesionálnymi regeneračnými prípravkami, ktoré mi exkluzívne objednávala a najmä – s extra odľahčenou peňaženkou o desiatky (stovky?!?) eur.

Prečo potrebujú vlasy zdravú pokožku?

Neobľubujem zimné mesiace, jednak pre moju suchú pokožku a aj preto, že vlasy sa mi v chladnom období výrazne oslabujú a pravdepodobne sa skracuje ich rastová fáza, tak sa občas bojím aj rozčesať, aby som neplakala nad ďalšími chumáčmi vypadnutých vlasov. Prispieva k tomu aj suchá a svrbivá pokožka hlavy a občasný výskyt ekzému – dlho som nepoznala súvislosť medzi kvalitou vlasovej pokožky a vypadávaním vlasov. Akékoľvek jej narušenie zvyšuje riziko poškodenia vlasových cibuliek, nedostatočné zásobovanie živinami a nehovoriac o tom, ak si pokožku vlasov rozškriabete a zanesiete nejakú infekciu, alebo spôsobíte zápal kože. Na všetky moje trampoty som sa rozhodla vyskúšať trojmesačnú kúru Clinical Hair-Care v podobe toboliek pre výživu vlasov zvnútra.

Clinical Hair-Care – ako a prečo funguje?Clinical Hair-Care RECENZIA

Už už som bola pripravená dať si vlasy radikálne podstrihnúť, odľahčiť ich, aby v takej miere nepadali, keď mi kamarátka spomenula, ako takýto podobný problém vyriešila jej kolegyne z práce. Bola veľmi spokojná s tobolkami Clinical Hair-Care, ktoré podľa popisu:

 • podporujú rast vlasov
 • zvyšujú odolnosť vlasov
 • zlepšujú vlasovú štruktúru
 • spomaľujú šedivenie vlasov

+

 • prispievajú k lepšej kvalite pokožky a spevneniu nechtov

Česká spoločnosť Clinical Nutricosmetics vyvinula tento prírodný produkt priamo pre potreby výživy vlasov, rešpektujúc ich vnútornú štruktúru. V tobolkách sú namiešané také látky, ktoré priaznivo pôsobia na všetky dôležité aspekty – zastavenie (spomalenie) vypadávania vlasov, urýchlenie rastu nových vlasov, zvýšenie pevnosti a odolnosti vlasov, zvýraznenie prirodzenej farby a lesku.

Základom je patentovaný Keratin Renewal System ™.

Ako uvádza výrobca:

Keratín Renewal SystemTM je tvorený najvyššou kombináciou aminokyselín L-cystínu, D, L-metionínu, L-tyrozínu a kyseliny pantoténovej s komplexom vitamínu B. Keratin Renewal SystemTM dopĺňa Nutrikomplex, tvorený širokým spektrom najdôležitejších vitamínov a minerálov. Pre lepšiu dostupnosť aktívnych látok až k cieľovým bunkám obsahuje prípravok unikátny Pycnograph-IN activator, obsahujúci pycnogenol s extraktom zo semien z hrozna, ktorý zvyšuje prekrvenie vlasovej pokožky (mikrocirkuláciu).

Clinical Hair-Care – Užívanie, balenie a cena

Je to veľmi jednoduché, stačí zapiť 1 tobolku Clinical Hair-Care denne  a pri dodržanej pravidelnosti by ste po 2-3 týždňoch mali na kvalite vlasov zaznamenať prvé pozitívne zmeny

Odporúčam vám zamerať sa výhodné viacmesačné balenia, pretože za kúru na 1 mesiac (balenie s 30 tobolkami) zaplatíte 7-9 €, dvojmesačné balenie zoženiete za necelých 11 € a trojmesačné balenie (90 toboliek pre maximálne výsledky) vás vyjde na 15,60 € a častokrát aj s nejakým darčekom v balení navyše (náušnice alebo argánový olej,… )

Trojmesačná kúra + zdarma argánový olej

Clinical Hair-Care – Moja skúsenosť po troch mesiacoch užívania

Moje zúfalstvo z oslabených a vypadávajúcich vlasov som sa rozhodla zastaviť pred takmer tromi mesiacmi. Začala som užívať jednu tobolku Clinical Hair-Care denne a po prečítaní množstva pozitívnych skúsenosti som bola odhodlaná nevzdať to. Prvé dni a týždne som však nadšená nebola (neviem, čo som vlastne čakala, za tých „pár dní“). Vlasy boli stále také isté. Viete, ono ten proces regenerácie, kým sa korienky nabudia a začnú vlasom dodávať dostatok živín pre ich rast a zlepšenie vnútornej stavby aj nejakú chvíľu trvá. Suchým, pod prstami vŕzgajúcim končekom vlasov nič nepomôže, to sú už dávno mŕtve bunky.

No vydržala som a po 3-4 týždňoch sa vypadávanie vlasov výrazne obmedzilo, vlasy sa mi dali ľahšie upraviť, boli viac poddajné a pružné. Niekde v tom období som navštívila kaderníčku, aby ma zbavila suchých končekov a pokračovala som v kúre ďalej. Po dvoch mesiacoch užívania tohto výživového doplnku mám vlasy rovnako dlhé ako pred podstrihnutím (plus 2-3 cm za mesiac!) – rast sa aktivizoval, vlasy zosilneli, mala som pocit, že sú hustejšie.

Do konca využívania trojmesačnej kúry mi zostáva nejakých 10 toboliek a ja môžem bez problémov napísať, že Clinical Hair-Care mi pomohol. Nielenže sa upravila kvalita mojich vlasov, sú silnejšie a nevypadávajú, ale čo je základ – pokožka vlasov je „stabilizovaná“. Už ma neznérvozňuje svrbenie a zapálené miesta. Zdravá pokožka – zdravé korienky – zdravé vlasy. Veľmi sa mi na tomto prípravku páči jeho jednoduchosť – zapijem tobolku pohárom vody a je to! Žiadne masírovanie, prekrvovanie, zábaly, masky – nič, čo by ma oberalo o čas. Na jeden mesiac ma kúra vyšla niečo málo cez 5€, radšej už ani nespomínam na to, koľko som minula na drahé „profi“ vlasové séra.

Clinical Hair-Care – Recenzie a názory ostatných užívateľov

Tento prípravok má za sebou veľké množstvo spokojných užívateliek, ktoré sa môžu pochváliť krajšími a hustejšími vlasmi. Oceňujú jeho účinok, reálne výsledky, dobrú cenovú dostupnosť, veľké balenie. Jedinou nevýhodou je to, že nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. A práve dojčiace ženy majú po pôrode často problém s masívnym vypadávaním vlasov.

Clinical Hair-Care – recenzia -PLUSY

 • Čisto prírodný produkt – český výrobca
 • Veľmi dobrý pomer cena/balenie
 • Zlepšenie kvality vlasov a zastavenie nadmerného vypadávania vlasov
 • Veľmi jednoduché užívanie
 • Navyše – krajšia pleť a silnejšie nechty

Clinical Hair-Care – recenzia – MÍNUSY

 • Prvé výsledky sa niekedy dostavia až po 4-6 týždňoch
 • Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy

Clinical Hair-Care

9.2

Clinical Hair-Care

9.2/10

Plusy

 • Veľmi dobrý pomer cena/balenie
 • Zlepšenie kvality vlasov a zastavenie nadmerného vypadávania vlasov

Mínusy

 • Prvé výsledky sa niekedy dostavia až po 4-6 týždňoch
...

Žiadne komentáre