Zdieľaj

Vlasové hnojivo – recenzia Čo urobíte s rastlinou, ktorá prestane rásť, kvitnúť a opadávajú jej listy? Zaobstaráte si hnojivo, ktoré nalejete k jej koreňom a ak ste sa trafili správne, ešte ju zachránite. Dá sa takáto výživa kúpiť aj pre vypadávajúce a nezdravo vyzerajúce vlasy? Myslím, že názov vás prekvapí a budete si predstavovať čokoľvek, ale áno – produkt s názvom Vlasové hnojivo dodá vašim vlasom tú najdôležitejšiu výživu pred zastavenie vypadávania vlasov a podporu rastu silných vlasov.

Vypadávanie vlasov – častý problém, rôzne príčiny

Každý sa už s občasným vypadávaním vlasov určite stretol. A možno vás tento problém trápi už dlhšiu dobu a vy sa len bezmocne prizeráte, ako vlasy rednú, strácajú na sile. Nájsť príčinu, prečo vlasy padajú, je však často len systém pokus – omyl. Je to dôsledok nevhodnej diéty a úbytku živín? Alebo ste pod stresom a vaše telo vám vysiela rôzne signály? Prechádzate obdobím hormonálnej nerovnováhy? Máte poškodenú a zapálenú pokožku hlavy a často si ju rozškriabete až “do krvi”? Za oslabením vlasových korienkov, ktoré už viac nedokážu vlas vyživovať a udržať na mieste, môže byť veľa dôvodov – od jednoduchých, ako napríklad nesprávna starostlivosť (vysoká teplota pri fénovaní, oslabovanie vlasov pri rozčesávaní), cez hormonálne zmeny, až po vážnejšie zdravotné ťažkosti, pri ktorých je padanie vlasov jedným zo sprievodných javov.

Čo potrebuje zdravý vlas?

Vlas je tvorený keratínom a pre udržanie rastovej fázy potrebuje predovšetkým zinok, železo, meď, aminokyseliny, kremík, kyslík, uhlík. Vlasový stvol je viditeľná časť vlasu a pod povrchom pokožky hlavy sa nachádza vlasový korienok osadený do vlasovej cibuľky, ktorá je zásobovaná živinami cez mazové žliazky a krvné cievy. Hoci veľa prípravkov sa snaží vlas vyživiť zvonka, dôležité je práve to, čo sa mu dostáva zvnútra. Doplnok stravy Vlasové hnojivo v sebe ukrýva zloženie, ktoré prispieva ku kvalitnej výžive vlasov priamo z vlasových cibuliek.

Vlasové hnojivo – čo to je a ako funguje?Vlasové hnojivo

Vlasové Hnojivo (doplnok stravy v podobe tabliet) obsahuje starostlivo zvolenú kombináciu látok s komplexným účinkom pôsobiacim na zlepšenie kvality vlasov.

Ako uvádza výrobca:

Výživový doplnok Vlasové hnojivo je určený na pravidelné užívanie, pričom je vhodné ho užívať :
• pri nadmernom vypadávaní vlasov (1,2,3) , vrátane geneticky podmieneného, stresového alebo hormonálneho pôvodu;
• pri pomalom raste vlasov (1,3);
• pri zvýšenej lámavosti vlasov (1,3);
• pri zhoršenej kvalite vlasov a vlasovej pokožky (1,3);
• pre podporu prirodzenej hustoty vlasov a vitality vlasov (1,3).

Vysvetlenie : 1 – Zinok , 2 – Kyselina pantoténová , 3 – Biotín

Vlasové hnojivo – zloženie

Ako ste si už z legendy isto všimli, Vlasové hnojivo obsahuje zinok, kyselinu pantoténovú (vitamín B5), biotín (vitamín B7) a okrem týchto troch zložiek aj kremík, MSM, aminokyseliny cystín a metionín.

Ako tieto látky pôsobia na vlasy?

 • Zinok – je dôležitý minerál pre udržanie hormonálnej rovnováhy vo vašom tele, čo je jedným z dôvodov, prečo je tak účinný pri liečbe a prevencii vypadávania vlasov. Nedostatok zinku vo vašom tele môže viesť k zhoršeniu štruktúry proteínov, ktoré sa podieľajú na raste vlasu, výsledkom čoho sú vlasy slabé, pomaly rastúce a navyše aj s krátkou rastovou fázou.
 • Kyselina pantoténová (vit. B5) – je nevyhnutná pre udržanie zdravej pokožky vlasov. Nedostatok vitamínu B5 sa prejavuje zvýšenou svrbivosťou kože, náchylnosťou na rôzne infekcie pokožky (aj na hlave), zvýšenou lámavosťou a vypadávaním vlasov. Vlasy sú suché a bez lesku. Je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov pre zdravú pleť a krásne vlasy.
 • Biotín (vit.B7) – nízka hladina biotínu vedie k stenčovaniu a predčasnému šediveniu vlasov. Jeho nedostatok sa prejavuje padaním vlasov. Preto je dôležité udržiavať jeho hladinu v organizme na normálnych hodnotách a podporiť tak rast zdravých a silných vlasov.
 • MSM (metylsulfonylmetán) – zlúčenina siry, ktorá je označovaná aj za minerál krásy. Dokáže podporiť a urýchliť rast vlasov a predlžuje rastovú fázu vlasov. Vlasy potom menej padajú a pôsobia hustejšie.
 • Aminokyseliny metionín a cystín – aminokyseliny sú stavebnou bunkou všetkých proteínov a teda aj keratínu, ktorý tvorí základ vlasu. Metionín a cystín sú zdrojmi síry a sú dôležité pre udržanie zdravej pokožky, vlasov aj nechtov. Zlepšujú pevnosť a celkový stav vlasov, podporujú prirodzený opätovný rast.
 • Kremík – nedostatok kremíka prejavuje zvýšenou lámavosťou a krehkosťou vlasov a nechtov. Dokáže vlasom prinavrátiť pevnosť a pružnosť a zlepšuje prekrvenie vlasovej pokožky.

Vlasové hnojivo – balenie a užívanie

Tento doplnok stravy je vo forme tabliet a v jednom balení je 60 kusov tabliet. Užívajte 1 tabletu 2x denne, ráno a večer, zapite veľkým množstvom tekutiny.

Jedno balenie teda pokryje kúru na jeden mesiac, pričom pre dosiahnutie dobrých výsledkov sa Vlasové hnojivo odporúča užívať minimálne 3 mesiace.

Cena za jedno balenie (60 tabliet na 1 mesiac) – 11,50€

Najlacnejšie kúpite
Maxivitalis Vlasové hnojivo 60 tbl. môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP
Najlacnejšie v Česku kúpite tu

Vlasové hnojivo – recenzie a skúsenosti

Pre cenovú dostupnosť a zloženie určené pre všestranné zlepšenie kvality vlasov, si tento produkt získal už dosť spokojných fanúšikov, ako u žien tak aj u mužov, bez rozdielu veku. Zaznamenali pozitívnu zmenu na kvalite vlasov, nechtov aj pokožky. Samozrejme, našli sa aj nespokojní zákazníci, ktorí žiadnu zmenu nepostrehli. Nie všetky problémy s vlasmi vyriešia voľnopredajné výživové doplnky. Ak vaše problémy pretrvávajú, je vhodné obrátiť sa na dermatológa.

Maxivitalis Vlasové hnojivo 60 tbl. môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vlasové hnojivo – recenzia PLUSY

 • prírodné a bezpečné zloženie
 • zmiernenie alebo zastavenie vypadávania vlasov
 • rýchlejší rast nových vlasov
 • jednoduché užívanie
 • zlepšuje nielen kvalitu vlasov, ale aj nechtov

Vlasové hnojivo – recenzia MÍNUSY

 • výsledky po dlhšej dobe pravidelného užívania
 • účinok trvá iba počas doby užívania

Výživový doplnok Vlasové hnojivo nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pozor aj na precitlivenosť na niektorú z obsiahnutých zložiek. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Vlasové hnojivo

9.2

Vlasové hnojivo

9.2/10

Plusy

 • rýchlejší rast nových vlasov
 • zlepšuje nielen kvalitu vlasov, ale aj nechtov
 • prírodné a bezpečné zloženie
 • cena

Mínusy

 • výsledky po dlhšej dobe pravidelného užívania

Žiadne komentáre

Nechaj komentár