Zdieľaj

Alebo: Ako mať frajera a nepribrať 

“Zjem všetko, čo mi ponúkne.”

“Smeje sa na mojich šalátoch a provokatívne prežúva svoj rezeň.”

Tiež sa zvyknete sťažovať svojej kamarátke na svojho chlapa a jeho “zlý” vplyv na vás?

Vzťah a priberanie

Svoje obľúbené drahé rifle si obliekate na posteli poležiačky a ste si viac ako istá, že už máte plus 5 kíl navyše. No, pravda je taká, že muži nabúrajú nielen naše citové rozpoloženie, zahltia hlavu a srdce, ale nenápadne sa vkradnú aj medzi naše stravovacie a športové návyky. Začiatok každého vzťahu je krásny – romantická večera niekoľkokrát do týždňa po 19.hodine, zemiakové lupienky pri pozeraní telky, tu nejaká šľahačka, tam nejaká fľaška vína, cukráreň,… Kalórie, iný režim, iné pokušenia. A ak váš priateľ nie je zrovna kondičný tréner krížený s výživovým poradcom, určite vás zláka na svoje obľúbené chuťové chodníčky. Rôznymi vedeckými výskumami je totiž dokázané, že šťastné zamilované páry spolu pomaličky priberajú. Práve muži sú tí, ktorí nám spôsobujú priberanie – vo väčšine prípadov. Naopak, náš dosah je len minimálny – začnú kvôli nám jesť o trošku viac zeleniny a ovocia. Človek je predsa tvor pohodlný a prečo si odopierať príjemné veci, ktorým dobré jedlo určite je a hlavne v príjemnej spoločnosti partnera?

Plán pre sexi formu

Pamätáte si, ako ste si strážili svoju líniu? Ako ste si na začiatku dávali pozor, aby ste v očiach svojho partnera vyzerali stále super? Tak to skúsime vrátiť, nech vás vplyv vášho priateľa/partnera veľmi nepohltí a aby ste neskôr nemali hlavu v smútku, že odišiel na nejakou chudou mrchou.

Ideme vymyslieť plán, ako si udržať svoju formu a byť príťažlivá pre svojho chlapa …

(… aj keď on vám bude stále opakovať, že má rád krivky.)

Čo musíte robiť?

  • Ak sa stravujete zdravo a máte svoje zásady, tak sa nedajte zlomiť na kávu s cukrom a šľahačkou alebo na fast food. Jeden krát, druhý krát, a hop – 4 x týždenne a + 0,5 kg.
  • Nezabudnite na svoje športové aktivity. Fitko, zumba, beh, jóga – je to iba váš čas. Ak priateľ chce, nech sa pridá. Partnerská power joga, spoločne odbehnutých 10 km alebo vy ako živá váha? Akákoľvek spoločná fyzická aktivita je vítaná.
  • Chodíte do práce pešo? Tak v tom pokračujte, aj keď on chce byť gentleman a jeho auto je super pohodlné.
  • Plánujte aktívne víkendy. Výlety do prírody, na neznáme miesta, čokoľvek zaujímavé, čo môže vyprodukovať aktivitu a spoločné spomienky. Na papučovú kultúru máte času dosť.

Čo by ste nemali robiť?

  • Nemusíte vyskúšať všetky reštaurácie na okolí a ochutnať každú pizzu. Netrávte spoločný čas vysedávaním v podnikoch, túlaním sa po nákupných centrách.
  • Ten chlap stále niečo je a nepriberá! To ale nemusí byť aj váš prípad. Muži majú viac svalovej hmoty, sú vyšší, môžu si dovoliť jesť viac a aj častejšie. Nezačnite jesť rovnako veľké porcie jedla ako partner. Aj napriek tomu, že on vás hecuje a tvrdí, že „toto a toľko nezjete“.
  • Nepodľahnite príliš čaru ležérnej módy. Legíny a tepláky sú naše verné kamarátky a dovolia nám viac prehreškov v oblasti pása. Skúste si obliecť rifle, ktoré ste nosili pred vzťahom? Ešte ich zapnete?
  • Ak váš partner rád varí, isto vás bude chcieť potešiť. Ako mu povedať, že vám to chutí, ale tých zemiakov je veľa? Je jasné, čo urobíte – zjete ich, aby sa náhodou neurazil. Nie ste v tomto jediné, veľa žien to robí. Nebudeme si predsa klamať. Muži, do ktorých sa zaľúbime, majú tú moc posúvať naše hranice. Keby je na druhej strane stola vaša kolegyňa – zjedli by ste fakt všetko?
    Čo si vyberiete?

Ako ste na tom vy?

Má vás rád aj s kilami navyše? To je dobré, veď je to možno aj jeho zásluha. Ak sa tak cítite spokojne, neriešte to. No akýkoľvek hlodavý pocit vo vnútri, že “toto vaše telo už nie je ono” neprehliadajte a možno sa s našim jednoduchým bodmi vrátite k pôvodnej váhe.

Napíšte nám, ako sa vyvíjal váš vzťah a váha? Na čo všetko vás v jedle partner ukecal?

...

Žiadne komentáre