Zdieľaj

Najlepšie detoxikačné diéty – Ženy sa idú zblázniť z najnovších detoxikačných diét, ktoré im sľubujú zázraky. V skutočnosti však nie sú ničím iným, ako formou alternatívnej medicíny, ktorá funguje už dlhé stáročia a jej hlavnou myšlienkou je – zbaviť organizmus toxínov a zlepšiť stav celkového zdravia. Veľa vedcov sa domnieva, že naše telo žiadnu detoxikáciu nepotrebuje, nevidia v nej medicínske benefity. Čo je dôvodom ich nedôverčivosti?

 1. Naše telo je nastavené na prirodzenú detoxikáciu, má vlastné mechanizmy na zbavenie sa škodlivín.
 2. Kategória “toxínov” je neúplná. Môžu za to predovšetkým rôzne prístupy k stravovaniu a rozdielne výsledky výskumov. Čo jeden človek s dobrým presvedčením rád konzumuje, považuje iný človek za jed.

Je zaujímavé, že i napriek týmto “skutočnostiam” (ktoré majú tiež dosť svojich oponentov) máme čoraz väčšiu potrebu očistiť svoje telo, sme si vedomí, že kvalita potravín a aj prostredia sa zhoršuje a s nimi sa logicky môžu prehlbovať aj naše zdravotné ťažkosti.

Správne nastavenou detoxikačnou diétou zbavíte telo aj tých najhlbšie usadených toxínov a chemikálii, prečistíte si krv a vnútorné orgány. Pri detoxe eliminujete zo stravy tie zložky, ktoré organizmus zaťažujú (alkohol, cukor, kofeín, …) a zaradíte veľké množstvo očisťujúcich potravín (ovocie, zelenina, čaje, orechy, …).

 TIP: Najlepšie prípravky na detoxikáciu

3 najlepšie detoxikačné diéty

✅1 – RAW DETOX – konzumácia surovej stravy

 • Odborníci sú presvedčení, že konzumáciou potravín v ich prirodzenej, neupravovanej forme, robíte pre svoje telo najlepšiu službu. Je dôležité vyhnúť sa potravinám, ktoré obsahujú rôzne prísady, konzervanty, zbytočné aditíva pre zlepšenie chuti, ktoré telo aj tak vôbec nevyužije.
 • Jedlá v surovom stave v sebe nesú všetky dôležité zložky pre detoxikáciu organizmu – vlákninu, vitamíny, základné minerály, chlorofyl. Práve tieto sa tepelnou úpravou vo veľkej miere strácajú.
 • Zvýšte príjem tekutín – čistá voda, bylinkové čaje, džúsy. Nezabudnite na orechy, ktoré okrem iného podporia aj funkcie mozgu.
 • Táto diéta predstavuje najľahšiu formu stravovania pre tráviaci systém, očistu pre črevá a jednoduchý spôsob ako zbaviť pečeň od škodlivín a tým zlepšiť svoj celkový zdravotný stav.

 

✅2 – MONODIÉTA – konzumácia jedného druhu jedla.

 • Princíp monodiéty spočíva v tom, že počas určitého časového obdobia budete konzumovať iba jeden druh potravy. Vašej tráviacej sústave veľmi uľavíte, pretože sa zredukuje proces trávenia a zvyšok energie sa zameria na uzdravenie organizmu a správne fungovanie orgánov.
 • Časový úsek môže mať rôznu dĺžku trvania. Môžete sa rozhodnúť pre jeden konkrétny druh potravín pre jednotlivé jedlá, napr. na raňajky zjete dve jablká, na obed na pare pripravené kuracie prsia a na večeru dva uvarené zemiaky – zachováte  odstup 4 hodiny medzi jedlami a nič medzitým nezjete. Tento postup zopakujete počas niekoľkých dní. Alebo, ak máte pevnejšiu vôľu, budete celý deň (alebo viacero dní) konzumovať iba jeden vybraný druh potraviny.
 • Monodiéta je vhodná aj pre zaneprázdnených ľudí, čas strávený v kuchyni je minimálny!
 • Tento detox (alebo aj tzv. alternatívny pôst) sa odporúča ľuďom, ktorí sa obávajú, že nezvládnu celodenné pôsty. Zvoľte potravinu, ktorá bude pre očistu vášho tela prínosom (jablká, banány, hrozno), nezabudnite na zvýšený príjem vody.  Monodiéta dokáže v tele obnoviť optimálne pH a priaznivo pôsobí na hodnotu cukru v krvi.
TIP !
BLENDEA – najlepší prípravok na detoxikáciu – RECENZIA TU !

 

3 – DŽÚSOVÝ DETOX – pitie džúsov a smoothie z čerstvého ovocia a zeleniny

 • Po dobu niekoľkých dní budú vašou jedinou stravou ovocné a zeleninové džúsy v rozmanitých kombináciách. Vyhnite sa pitiu balených džúsov, ktoré obsahujú veľa konzervačných a pridaných látok, vrátane cukru.
 • Čistiace procesy budú zabezpečovať čerstvé enzýmy obsiahnuté v džúsoch. Navyše sú plné cenných vitamínov, minerálov a antioxidantov, takže ochránia bunky tela pred starnutím. Ak zvolíte smoothie verziu, získate navyše aj bohatý zdroj vlákniny, prospešný pre vaše trávenie a problémy s nadúvaním, plynatosťou alebo zápchou budú minulosťou.
 • Džúsy sú vhodnejšie pri podpore imunitného systému, nezaťažujú trávenie, účinné látky sa rýchlo dostávajú do krvného obehu. Smoothie zase lepšie prečistia črevá a zbavia telo toxínov, ktoré sa priamo viažu na vlákninu obsiahnutú v rozmixovanej zelenine a ovocí.
 • Tento detox funguje aj v prípade, ak sa narýchlo chcete zbaviť pár kíl navyše.

Prečo detoxikovať

Úľava preťaženého organizmu – to je hlavný dôvod, prečo by ste sa mali do detoxikácie pustiť. Uľavte telu a doprajte jednotlivým orgánom detoxikáciu. Nielenže si detoxikácia poradí s toxínmi v tele, ale zároveň vás nabije novou energiou a vitalitou.

Príznaky zaneseného organizmu:

 • zlé trávenie,
 • únava,
 • nepravidelné vyprázdňovanie
 • pocity ťažkosti,
 • stres.
...

Žiadne komentáre