Zdieľaj

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Mať bohatú, hustú hrivu dlhých lesklých vlasov je snom každej z nás. Na to aby sa tento sen stal skutočnosťou je potrebné venovať vlasom dostatok pozornosti. Nestačí ich len umývať a česať, vlasy toho potrebujú viac.

Kulmovanie, fénovanie, farbenie a rôzne chemické prípravky dávajú vlasom zabrať. Nie divu, že sú často krát polámané, spálené, slabé a tenké. Postupne sa oslabuje nie len vlas, ale aj vlasový korienok. Ak si zničíme ten, môžeme sa s vlasom rozlúčiť. Preto je potrebné sa o vlasy poriadne starať, dať im čo potrebujú a zbytočne ich nezaťažovať.

Zábal na vlasy

Aj keď v súčasnosti existuje množstvo prípravkov, ktoré obsahujú výživné látky na vlasy ide o syntetické produkty, ktoré sa často krát minú účinkom. Lepšie je urobiť si zábal doma s ingrediencií, ktoré máte bežne v domácnosti.

Výživný zábal na vlasy

1 – 2 vajíčka (obsahujú vitamíny A, D a B12, bielkoviny, mastné kyseliny a proteíny ktoré vyživujú vlasové korienky a dodajú prirodzený lesk vlasom)

2 lyžice olivového oleja – má hydratačné vlastnosti, preto je vhodný na suché a krehké vlasy

1 šálka mlieka – zjemňuje vlasy

Šťava z polovice citróna – uzatvára póry na koži, zmierňuje produkciu mazu a zabraňuje tak jeho nadmernej tvorbe. Vhodný na často sa mastiace vlasy.

Balzam vytvoríte zmiešaním všetkých spomenutých ingrediencií. Zmes poriadne vyšľahajte, aby sa všetky suroviny poriadne spojili. Pozor, ak máte mastné vlasy použite len bielka, ak máte suché a krehké vlasy použite len žĺtka z vajíčok. Ak sú vaše vlasy normálne použite celé vajíčko.

V závislosti od dĺžky vlasov použite jedno, alebo dve vajíčka.

Na citrón si dajte pozor – zosvetľuje. Šťavu z citróna zrieďte vodou v pomere 1:2

Zábal vmasírujte do pokožky hlavy k vlasovým korienkom a následne ho naneste po celej dĺžke vlasov. Dajte si na hlavu uterák a nechajte balzam pôsobiť 15 minút. Po uplynutí tejto doby vlasy zmyte vlažnou vodou. Keď zmes zmyjete môžete si vlasy umyť šampónom.

Vlasová kozmetika

Zväčšenie objemu, prirodzený lesk, zdravé vlasy,… kozmetické prípravky na vlasy dnes toho sľubujú veľa. Problém je, že je v nich množstvo chemikálií, ktoré vlasom neprospievajú. Lepšie je siahnuť po ekologických šampónoch a kondicionéroch. Zoženiete ich v špecializovaných predajniach, ale ak sa dobre obzriete nájdete ich aj v lepšie zásobených drogériách.

Dlhé vlasy behom okamihu

Ak vám aj napriek tomu vlasy rastú pomaly, sú riedke a menej kvalitné nezúfajte. Máme pre vás riešenie. Pridať vlasom na dĺžke a objeme je možné vďaka ich predĺženiu…. a nemusíte preto navštevovať ani kadernícke salóny. V pohodlí domova s trochou zručnosti a kvalitnými vlasmi, ktoré použijete na predĺženie to zvládnete jedna radosť. Dajte si ale pozor aby ste si zadovážili kvalitné prirodzené vlasy, aby ladili s farbou vašich vlasov a aby ich použitie bolo jednoduché a neničilo pritom vaše vlasy. Produkty, ktoré to všetko spĺňajú nájdete na https://www.oxyextensions.sk/. Prirodzené vlasy si pripevníte rýchlo a jednoducho vďaka klipom a presne tak isto ich zas dáte dole. Vaše vlasy nijako nezničia a vy môžete mať vďaka nim každý deň iný účes.

Nie sú vlasy ako vlasy

Ak sa predsa len rozhodnete ísť ku kaderníkovi mali by ste si dávať pozor na to aké vlasy budú použité. Existuje niekoľko druhov vlasov a vy by ste mali vedieť ktorým dať prednosť ak nechcete prísť o vlastné vlasy.

Európske panenské vlasy – najkvalitnejšie pravé vlasy, sú jemné a lesklé. Nie sú farbené a zväčša sú vo svetlých odtieňoch.

Ruské vlasy – kvalitou sa vyrovnajú Európskym panenským vlasom.

Indické vlasy – tieto vlasy sú v tmavých odtieňoch a sú mierne zvlnené. Indické vlasy sú hrubšie a preto nie sú veľmi vhodné pre európsku klientelu.

Ázijské vlasy (čínske) – majú najväčšie zastúpenie na trhu. Tieto vlasy sa prirodzene vyskytujú len v tmavých farbách. Svetlejšie odtiene sa získavajú odfarbovaním. Ide o hrubé vlasy, ktoré nie sú vhodné pre nás. Ich pripevnením zaťažíte svoje vlastné vlasy, oslabíte korienky a môže dôjsť k ich strate.

...

Žiadne komentáre