Zdieľaj
farba na vlasy majirel recenzia

Hľadáte krásnu a sýtu farbu s perfektným krytím šedín, ktorá vašim vlasom neuškodí, ale naopak hĺbkovo ich vyživí a uhladí? Svoje vlasy farbím už veľmi dlho. Vyskúšala som snáď všetky reklamované farby z drogérie, no až po zásahu kaderníčky, ktorá vrátila iskru mojim suchým vlasom, som spoznala rozdiel medzi klasickou a profesionálnou farbou. Už dlhé roky je jednou z najobľúbenejších práve L'Oréal Professionnel Majirel, o ktorej bude aj táto recenzia

 Od “drogérkových” krabičiek k profesionálnej farbe 

Moje prirodzené vlasy sú stredne hnedé a vlnité podľa vlhkosti vzduchu. Keďže sa už od nepamäti nedokážu rozhodnúť, či sú rovné alebo kučeravé, častokrát boli vystavené zásahom žehličky na vlasy alebo kulmofénu. Takáto starostlivosť im už stredoškolských čias vôbec neprospievala. Postupne boli čoraz suchšie, horšie tvarovateľné, so sklonom k lámavosti.  

Zlatým klincom na mojej hlave bolo objavenie prvých šedín s nástupom na vysokú školu. Chvíľu som s tým bojovala, ale keďže ide o genetickú záležitosť, ktorá sa u nás odovzdáva z matky na dcéru, moje starosti rýchlo vyriešili permanentné farby na vlasy. Priznávam, že nie som experimentátor - jediné, čo potrebujem je, aby farba moje vlasy uhladila, dodala im lesk a podľa možností krásnu prirodzenú farbu. Vyskúšala som už rôzne odtiene hnedej, či už s nádychom do bordova alebo fialova, alebo medenými odleskami. Niektoré chytili lepšie, o iných sa to už žiaľ povedať nedá.  

Ako to už pri tmavovláskach býva zvykom, dospela som do štádia, že vyskúšam čiernu farbu. Kamarátky tvrdili, že stadiaľto cesta späť nevedie. Čierny pigment je natoľko silný a výrazný, že žiadna iná farba ho nedokáže prekryť. A tak som po pár týždňoch od aplikácie havranej farby (ktorá bola vzhľadom k mojej pleti, ako päsť na oko), skončila v rukách kaderníčky. Čiernu farbu stiahla a naniesla krásny hnedý odtieň, pre mňa dovtedy neznámej farby L'Oréal Professionnel Majirel

Farba na vlasy Majirel - moja skúsenosť 

Majirel patrí medzi permanentné farby. Ide o oxidačnú krémovú farbu na vlasy, ktorá vďaka aktívnym zložkám IoneneG a Incell dokáže vyživiť a ochrániť vlasové vlákna. Oceňujem predovšetkým perfektný farebný výsledok. Farba Majirel poskytuje stopercentné krytie vlasov, a tak dlho, ako vydrží na vlasoch s pigmentom, zotrváva aj na šedivých vlasoch. Nevymýva sa predčasne, ani na hlave nevytvára jednoliatu helmu. Miesto toho je plná sýtych odleskov s vysokou intenzitou. 

Hoci ide o chemickú farbu, je bez amoniaku. Moje vlasy boli po farbení už na dotyk aj na pohľad v lepšom stave - príjemne uhladené a hebké. Niektoré farby, ktoré som vyskúšala pred farbou Majirel pôsobili dráždivo na vlasovú pokožku. Najmä v posledných minútach pôsobenia začala pokožka na hlave štípať. Majirel si posledné roky aplikujem už sama a vyhovuje mi aj z pohľadu optimálneho pôsobenia na vlasovú pokožku. Dala som totiž na rady kaderníčky a pred farbením si vlasy neumývam aspoň 3 dni. Na pokožke hlavy sa vytvorí prirodzený ochranný film a po farbení nie je koža podráždená ani vysušená. Ak s touto farbou ešte nemáte skúsenosti, nezabudnite vykonať test znášanlivosti, aby ste neriskovali prípadnú alergickú reakciu.  

Ako sa mieša farba na vlasy Majirel?  

Ak ste mali doteraz vo zvyku kupovať si predovšetkým krabičkové farby z drogérie, pri profesionálnej farbe na vlasy Majirel je postup o niečo odlišný. Farbiacu zmes si treba vyskladať a zaobstarať si nielen farbiaci krém, ale aj oxidačný krém (oxidačné činidlo). Farbiaci krém máte k dispozícii vo viac ako 100 odtieňov, kde okrem tradičných hnedých, červených a blond odtieňov nájdete aj perleťovo ružové, dúhové a pastelovo sivé odtiene. Výber je skutočne široký a možno budete mať na prvýkrát dilemu rozhodnúť sa pre ten najkrajší odtieň.

Vždy však rešpektujte svoju prirodzenú farbu a tón pleti. Farba Majirel dokáže odtieň vlasov zmeniť o 2 až 3 stupne od prirodzenej farby vlasov. 

 • Pre zosvetlenie o 2 odtiene je potrebné zmiešať jednu 50 ml tubu farby Majirel zo 75 ml oxidačného krému L'Oréal Professionnel 6 %.  
 • Pre zosvetlenie o 3 odtiene musíte zmiešať jednu 50 ml tubu farby Majirel do 75 ml oxidačného krému L'Oréal  professionnel 9 %

V oboch prípadoch sa oxidačný krém (alebo inak aj aktivačná emulzia) dokupuje zvlášť a vydrží vám niekoľko nasledujúcich farbení.

farba na vlasy hnedá

 Ako sa nanáša Majirel farba na vlasy? 

Farba sa nanáša na suché, neumyté vlasy a necháva sa pôsobiť približne 35 minút. Tento čas však záleží od kvality vašich vlasov a predchádzajúceho farbenia. 

Ak máte prirodzené vlasy alebo nikdy nefarbené, naneste farbu najskôr 2 centimetre od korienkov do dĺžky vlasov (vynechajte časť vlasov pri pokožke). Nechajte pôsobiť 15 minút. Následne zafarbite aj vlasy pri pokožke hlavy (zostávajúce 2 centimetre) a nechajte pôsobiť približne 30 minút. Takýmto spôsobom sa pigment v nefarbených vlasoch krásne zachytí a rozvinie.

Vaše vlasy sú už pravdepodobne farbené. V takom prípade rozhoduje stupeň vymytia farby a odrastené centimetre vlasov. Na farbených vlasoch totiž akákoľvek farba, aj tá najlepšia, chytí inak ako na odrastoch.  Skôr, ako pristúpite k farbeniu, informujte sa o možnostiach odstránenia starej farby z vlasov. Vlasová kozmetika L'Oréal Professionnel vo svojom portfóliu prípravok na odstránenie farby s názvom Efassor. Aplikácia a použitie sa dajú z návodu ľahko pochopiť, treba však rešpektovať všetky pokyny o používaní a nepreskakovať kroky.

Farba Majirel  - recenzie spokojných žien

Skúšali ste si už vyhľadať hodnotenia tejto farby? Nesú sa vo veľmi pozitívnom duchu. Ženy, ktoré sa rozhodli pre farbu Majirel, tento krok neľutujú. Na ich vlasoch je krásna, dlhotrvajúca farba s perfektným krytím, ktorá vyzerá prirodzene. Vlasy uhladí a dodá im hebkosť. Aj podľa názorov kaderníkov a hairstylistov, ide o veľmi dobrú a kvalitnú farbu na vlasy, ktorá sa z vlasov nevymýva, ako farby z drogérie, ani vlasy nevysušuje. Pri zaobstaraní oxidačného krému a dodržaní pravidiel miešania si ju jednoducho aplikujete aj v pohodlí domova. Inšpirujte sa odporúčaniami žien pred vami a vyskúšajte farbu, ktorá vás určite nesklame. 

loreal majirel

Farba na vlasy Majirel - Výhody 

 • Dlhotrvajúca farba s výborným krytím šedín
 • Bohatý vzorkovník odtieňov Majirel - tradičné aj trendové farby
 • Dobrá cenová dostupnosť
 • Zanecháva vlasy uhladené, vyživené a hebké.
 • Veľa spokojných recenzií
 • Odporúčaná odborníkmi
 • Krásne intenzívna farba, no bez efektu “helmy”
 • Celkovo dobrá znášanlivosť vlasovou pokožkou
 • Dostupná celá séria vlasovej kozmetiky (šampóny, balzamy, masky), ktorá je určená pre ochranu farieb značky L'Oréal Professionnel

Farba na vlasy Majirel - Nevýhody 

 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť.
 • Pre perfektný výsledok dodržujte pravidlá miešania a aplikácie. Niekedy je nutné aj sťahovanie starej farby.
 • Dostupnosť obmedzená na vybrané e-shopy. Nedá sa kúpiť v drogériách.
...

Žiadne komentáre