Zdieľaj

Je to už pár rokov, čo som prestala sledovať všetky módne trendy. Skrine praskali vo švíkoch, sezónne vychytávky boli po pol roku out a nedali s ničím kombinovať (spomínate na cool neónové farby jedného leta?) a tak som sa rozhodla upratať v šatníku a aj v sebe. Vytriedená a uložená skriňa má na mňa tie najlepšie terapeutické účinky. A pritom stačí tak málo – poznať pár zlatých pravidiel, s ktorými to pri nakupovaní ide hravo, štýlovo a s nádejou, že práve táto dámska móda bude IN najbližších pár rokov.

Ako na to?

1. Stavte na kvalitu, nie na kvantitu.

Čierna puzdrová sukňa, béžový trenčkot, biela blúzka, modré džíny, pohodlné tenisky, elegantné špicaté lodičky ,… – majte v svojom šatníku kvalitné kúsky v základných, ľahko kombinovateľných neutrálnych farbách, bez zbytočne rušivej štruktúry na látke. Čiže také, v ktorých sa nielen perfektne cítite, ale vám aj pristanú.

2. Oversized tak ľahko nevyjde z módy.

…Aspoň v to dúfam, veď v rozličných podobách sa módou prediera už celé desaťročia. I v takomto štýle oblečenia viete nájsť nadčasové kašmírové svetre a pohodlné kardigány, ktoré zamaskujú to, čo majú a pritom nechajú vyniknúť vašu ženskosť. Púdrová, béžová, tmavomodrá alebo šedá farba – tými sa nedá nič pokaziť. Najlepšie na nich je, že sú vašimi vernými spoločníkmi napríklad aj počas chudnutia – stačí iba priťahovať opasok. Meniť šatník každý štvrť rok je skutočne finančne náročné.

3. Jediné vzory, ktoré budú navždy IN sú bodky a pásiky

Bodky a pásiky sú štýlové, trendové, večné, …Pravidelne sa vracajú do ponúk obchodov a vo svojej rozmanitosti dokážu očariť ľudí rôznych vekových kategórií. Tričká s cool potlačou a nápismi, kvetované blúzky, či geometrické tvary s vami nevydržia viac ako rok. No za to bodkované šaty vo vintage štýle potešia nejedno mužské oko a ľahká tunika s pásikmi uberie centimetre presne tam, kde potrebujete.

4. Dôležité sú detaily

Zamerajte sa na výrazné, pekne spracované doplnky (a bez nich nechoďte von). Môžete siahnuť aj po odvážnejších kombináciách a tvaroch, no nie pri všetkom. Kabelky, opasky, slnečné okuliare a hodinky vyberajte neutrálne, v kvalitnom prevedení, ktoré nevyzerá lacno. Pri šatkách, šáloch, náušniciach, či náramkoch môžete uletieť do fantázie, podporiť tvorbu šikovných rúk našich nádejných kreatívcov, alebo iba nájsť odhodlanie a inšpiráciu skúsiť si niečo jedinečné a osobité urobiť presne podľa seba.

5. Verte svojim očiam

Nie raz sa mi stalo, že na oblečenie, ktoré mi v obchode úžasne sedelo, som doma v zrkadle pozerala so znechutením. Keď som si prečítala zopár článkov o tom, ako sa s nami svetlo v skúšobných kabinkách zahráva, bolo mi to jasné. Vyjdite z kabínky, poprechádzajte sa po obchode, pozrite sa na seba zo všetkých strán a až potom kupujte. A skutočne verte svojim očiam. Ak váš pohľad vždy zablúdi k červenej blúzke – kúpte si ju. Ak sa vám už dlhé roky páči čierna “motorkárska” bunda, nepozerajte na to, koľko máte rokov. Bolo totiž zistené, že práve vaše oči (a nie módne trendy) vám dokážu vybrať presne to, v čom zažiarite.

...
Zdieľaj
PredchádzajúcaJe čas na nenáročný jarný detox!
DalšieAko schudnúť za mesiac? Základné pravidlá pre každého
Lus
Posledné roky sa zaujímam o zdravý životný štýl a všetko s ním spojené, hľadám odpovede na rôzne stravovacie trendy a vplyv potravín na organizmus. Venujem sa zumbe, jóge a rada posúvam svoje fyzické limity.

Žiadne komentáre