Zdieľaj
riasy domáce tipy

Máte riasy slabé, nevýrazné a krátke? O vytočených zvodných mihalniciach len snívate?

Musí existovať spôsob ako získať krásne silné mihalnice. Keď to dokázali kozmetické spoločnosti a vyvinuli rôzne séra na podporu ich rastu a štruktúry – a to všetko často na prírodnej báze, tak tieto výživné látky skúsime v tomto článku nájsť aj okolo seba – hlavne v kuchyni. A tiež sa naučíme, ako k našim riasam pristupovať so všetkou šetrnou starostlivosťou.

Prečo nie vždy fungujú všetky super propagované riasenky?

Nemajte im to za zlé, ich potenciál záleží od množstva a stavu vašich rias. Vlasy, nechty, chlpy a všetky iné chĺpky s rôznou pigmentáciou – a medzi tým aj riasy – sú tvorené podobným keratínovým základom. To, čo vidíme my – viditeľná časť vlasov alebo nechtov, sú už neživé bunky (odumreté tkanivo), preto ani nebolia. Miesta pod povrchom kože sú však živé a sú zdrojom ich výživy a kvality. Majú svoj rastový cyklus a životnosť. Preto akákoľvek dodatočná vonkajšia úprava (napr. v podobe nanášania riasenky) dokáže urobiť len zázraky úmerné existujúcemu množstvu rias. Častým reklamným trikom sú riasy s päťnásobným objemom a trojnásobnou dĺžkou. Ale 5 krát „nič“ bude stále len veľmi málo.

Nakŕmte ich

Nielen mihalnice, ale celé vaše telo potrebuje dostatočnú výživu a pravidelný príjem dôležitých minerálov a vitamínov. Pre podporu ich rastu je potrebný komplex vitamínov B (hlavne biotín – vitamín B7), železo, zinok, proteíny, Omega 3 mastné kyseliny.

Kde ich v hojnom výskyte nájsť?

  • Losos – Omega 3, proteín, železo a vitamín B12
  • Vajíčka – zdroj bielkovín, Omega 3 a biotínu
  • Orechy – všetko dôležité : biotín, železo, zinok, Omega 3 a aj proteíny
  • Strukoviny – železo, zinok, biotín a proteíny
  • Kokosový olej – zvyšuje schopnosť absorbovať živiny, zdroj nenasýtených mastných kyselín

Tieto suroviny v kombinácii s listovou zeleninou a ľahkým dressingom priam nabádajú k vyskúšaniu rôznych variácií šalátov.

Skutočne potrebujete vodeodolnú riasenku každý deň?

Idete sa kúpať alebo sa chystáte plakať? V takom prípade je vodeodolná riasenka záchranou, no na denné používanie je so svojou štruktúrou príliš silná. Na riasach sa zafixuje a jej odstránenie vyžaduje omnoho viac krúživých pohybov a trenia ako bežná maskara s menšou odolnosťou.

TIP !
Jeden z najlepších prípravkov pre krásne riasy – prečítajte si recenziu

V podstate sme sa ľahko dostali k tomu, že veľmi záleží na spôsobe, akým sa odličujete. Ak budete riasy doslova drhnúť, šúchať a poťahovať vatovým tampónom zo strany na stranu, určite nepôjde o šetrný a citlivý prístup, aký si slabé prirodzené riasy vyžadujú a dokonca tenká pokožka okolo očí bude náchylnejšia na vznik nových vrások. Toľko času, koľko venujete nalíčeniu očí, by ste pri dôkladnej starostlivosti mali venovať aj ich odlíčeniu.

Spôsob ako sa správne zbaviť očného make-upu, vrátane viacerých vrstiev riasenky nájdete vo videu:

Zatvorte oči, ide sa relaxovať

Kokosový olej, Aloe vera, olivový olej, zelený čaj – určite ste už veľakrát čítali o ich pozitívnych účinkov aj mimo kuchyňu. Vlasové zábaly a pleťové masky z týchto ingrediencií dodávajú dostatok živín a potrebnú hydratáciu. Čo je dobré pre vlasy, je použiteľné aj pre riasy (a dokonca aj na riedke obočie), samozrejme s ohľadom na bezpečnosť očí. Riasam doprajete prírodnú výživu priamo ku korienkom, budú navyše krásne lesklé a citlivá pokožka očí zvláčnená.

Ako na to?

  • Kokosový olej – votrite trochu kokosového oleja do čistých okrúhlych vatových tampónov, potrite nimi mihalnice každého oka zvlášť v jemných krúživých pohyboch a na záver priložte kozmetické tampóny na zatvorené oči a nechajte 10-15 minút pôsobiť. Následne dôkladne opláchnite. Skvelou kombináciou je kokosový olej a aloe vera – okrem výživy má navyše aj čistiace a antioxidačné vlastnosti.
  • Olivový olej -kvapku olivového oleja naneste na vatovú tyčinku a podobne ako pri nanášaní dekoratívnej kozmetiky, potrite horné viečko v línii, kde vyrastajú riasy. Nechajte cez noc pôsobiť a ráno umyte studenou vodou. Pri pravidelnom používaní sú výsledkom riasy odolnejšie a lesklejšie + znižujete výskyt nových vrások v okolí očí.
  • Zelený čaj – plný antioxidantov, vitamínov B skupiny a flavonoidov je určený nielen na prinavrátenie rovnováhy v trávení. Pokvapkajte okrúhle vatové tampóny silnejším zeleným čajom a priložte na zatvorené oči. Alebo rovno aplikujte vyluhované vrecká (samozrejme nie horúce). Nechajte pôsobiť 15 minút. Mihalnice získajú novú vitamínovú vzpruhu a ako prídavok navyše – zmiernia sa opuchnuté viečka a kruhy pod očami. Opakujte pravidelne aspoň mesiac.

...

Žiadne komentáre