Zdieľaj

Tiež sa radi vraciate do krásneho a rozmanitého liptovského regiónu?

 

Už pri pomyslení naň sa pred očami vybaví krásna príroda a hory, rozsiahle lúky, vodné plochy, turistické strediská a mnoho rozmanitých prírodných krás. Liptov, ktorý hrdo uctieva  ľudové tradície a folklór, bol už pred 70 rokmi  právom označený za najkrajší kraj na Slovensku. Ľudovú kultúru regiónu vo výraznej miere ovplyvnila výroba ovčieho syra   a život pastierov.

 

Dlhoročná tradícia syrárskych majstrov liptovského regiónu a spracovanie mlieka z horských oblastí sa stali základným kameňom pre založenie slovenskej značky Liptov.

 Pod značkou Liptov nájdete v regáloch obchodov rozmanité druhy syrov, syrových špecialít a našu národnú pochúťku – bryndzu. Za vyše 70 rokov existencie sa syrárska výroba Liptov stala špičkovou a vychýrenou nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. S čo najzodpovednejším prístupom k prostrediu, k technike spracovania, ku kvalite a pre spokojnosť zákazníkov vám Liptov prináša na stôl kus národnej chute a pôžitku.

 

Súčasná idea

V posledných rokoch sa spoločnosť zaviazala

“dávať a chrániť to najlepšie, čo máme. Aby sa kvalita, chuť a krása regiónu Liptov zachovala aj pre budúce generácie.”

 

Práve preto

  1. Na výrobu produktov Liptov používajú 100% mlieka z horských a podhorských oblastí Slovenska.
  2. Neustále zlepšujú výrobné procesy, aby bola výroba produktov Liptov z roka na rok ohľaduplnejšia k okoliu a prírode.
  3. Vyvíjajú aktivity s cieľom naplnenia spokojnosti spotrebiteľov, udržujú pevné vzťahy s dodávateľmi, partnermi a lokálnymi združeniami.
  4. Pri údení syrov postupujú tradičným spôsobom – údenie studeným dymom z bukového dreva.
  5. Receptúru syrov uspôsobujú tak, aby všetky druhy neúdených syrov boli vhodné aj pre tehotné ženy.

Všetky výrobky sú 100% prírodného charakteru bez použitia konzervačných látok, či iných chemických prísad.

 

Produkty

“Prírodný lisovaný syr s jemne sladkou chuťou a s ovocno-jemne pikantnou dochuťou vyrobený podľa novej špeciálnej receptúry. Vďaka 10 týždňom zrenia má tento syr príjemnú vôňu po sušených hrozienkach a figách, ktorú ocenia najmä labužníci. Výnimočnosť a zároveň nepriehľadnuteľnosť tohoto syra zvýrazňuje jedlá kôrka z výťažku z hroznových šupiek. Je vhodný na prípravu jedál studenej i teplej kuchyne. Vrchár jemný a ovocný sa najlepšie kombinuje s vyzretými jahodami, kiwi, červeným melónom a samozrejme hroznom.”

 

Komu sa práve spustili slinky a otvára chladničku s chuťou na syr? Takto znie popis len jedného z mnohých lahodných syrov značky Liptov. Vrchár jemný a ovocný je delikátny syr, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

 

Liptov Syry garantujú slovenský pôvod mlieka, sú predovšetkým z okolitých horských oblastí, bez konzervantov a iných chemických prísad, vhodné pre celiatikov a väčšina z nich je vhodná aj pre tehotné ženy. Sú príjemným spestrením jedálnička v rozmanitých kombináciách. Na oficiálnej stránke www.nasliptov.sk  nájdete okrem kompletného popisu produktov aj zaujímavého kulinárskeho sprievodcu, ktorý vám isto pošteklí chuťové poháriky.

 

Liptov Maslo má svoju charakteristickú farbu aj chuť vďaka horskému pôvodu mlieka, z ktorého je vyrobené. Aj keď sa vás rôzne novinky v stravovaní snažia presvedčiť o výhodách iných tukov, maslo zostáva naďalej jedným z najdôležitejších zdrojov tukov a vitamínov A, D, E a K.

 

Liptov Bryndza – zdravá a plná živín, bielkovín a probiotických kultúr, chuťovo výrazná a vyvážená, právom sa hrdiaca prívlastkom „Slovenská bryndza“.  Obsah ovčej zložky je minimálne 50 %, čím Liptov Bryndza spĺňa všetky kritériá pre zapísanie do registra tradičných chránených produktov EÚ.

A ak ste nevyhladli pri syroch, tento šalát s bryndzou a slaninkou vaše myšlienky tak ľahko neopustí.

 

Chuť stvorenú v srdci prírody si vďaka zodpovednému prístupu a snahe značky Liptov môžete jednoducho preniesť aj do svojho každodenného života a vychutnať si tak čisté a plné chute kvalitných slovenských výrobkov.

...

Žiadne komentáre