Zdieľaj

Pred letnou sezónou väčšina žien zneistie. Postaviť sa pred zrkadlo v minuloročných plavkách môže privodiť malé šokové stavy a snahu za pár týždňov niečo so svojím telom urobiť. Niektoré krivky sú nám ženám dané geneticky, iné si vypestujeme samy. Nebudeme teraz nárazovo chudnúť, ani podstupovať drahé zoštíhľujúce procedúry. Ideme vybrať plavky, ktoré budú lichotiť vášmu typu postavy.

Plavky a sebavedomie

Čo myslíte – dá sa k plavkám kúpiť aj sebavedomie? Odhaliť sa pred celým svetom (minimálne teda pred dvesto ľuďmi na pláži), znamená pre mnoho žien odvážny počin. Kyprý zadok, široké stehná, ovísajúce bruško, prsia, ktoré pýtajú silnú podporu alebo naopak – dodatkovú výplň. Každá žena na sebe nájde niečo, s čím je nespokojná. Urobte to však naopak – naučte sa na sebe vidieť to, čo je krásne a zvýrazniť to. Tie časti tela, ktoré sa vám nepáčia jednoducho opticky potlačte. Dá sa to a je to možné. Pravdou je, že vy svoje telo v plavkách riešite viac, ako neznámi ľudia okolo vás. Preto sa treba pár krát zhlboka nadýchnuť, uvoľniť a vychutnať si chvíle zaslúženého oddychu.

Pozrime sa bližšie na to, ako dobrými plavkami ulichotiť postave.

Kritická oblasť – zadok a stehná

Kyprý zadok a mohutné stehná

Okrem toho, že takýto typ postavy je v móde a mnohé celebrity si na veľkom zadku vystavali kariéru, nemusí sa s takýmto genofondom cítiť každá žena príjemne. Platí pravidlo – dolný diel plaviek by mal byť jednoduchý, v tmavších farbách. Pozornosť presuňte na oblasť pŕs a stavte na výrazné kvetinové vzory, volány a riasenie.

Malý zadok a útle boky

Pre tento prípad musíte opticky vykorigovať krivky vašej postavy. Spodný diel plaviek môže byť výrazný, farebný, vzorovaný, s mašličkami na bokoch a volánmi hoci aj po celom obvode.

Kritická oblasť – prsia

Veľké prsia

Väčší objem hrudníka pýta silnú podporu a dobrú fixáciu. Svoju úlohu výborne splnia vystužené horné plavkové diely bez výrazného zdobenia, moderné bandeau bikinové topy s ramienkami. Ak máte pekné ramená a štíhly krk, nemusíte sa obávať ani viazania okolo krku.

Malé prsia

Pre vás sú ako stvorené všetky bikinové topy s prívlastkom “push-up”. Ak túžite po prirodzenosti a voľnosti, nemusíte sa báť ani klasických topov zložených z trojuholníkov. Pre vyššie sebavedomie vsaďte na výrazný vzor a volány.

Kritická oblasť – pás a brucho

Bez výrazného pásu

Ak máte pás rovnako široký ako chrbát a boky, máte dve možnosti, ako sa s optickou ilúziou pohrať. Buď zvolíte dvojdielne plavky, ktoré sú bohato zdobené a tak pridáte na objeme hrudníku aj bokom, alebo zvolíte jednodielne plavky s prepracovaným tvarom, zvýraznenou časťou v oblasti pŕs a výrezmi na bokoch.

Väčšie bruško

Vašej postave najlepšie sadnú jednodielne plavky so zavinovacím efektom v oblasti hrudníka a spevnenou sťahovacou časťou na bruchu. Rovnakú službu pre vás urobia aj dobre sadnúce tankiny. Ak zvolíte jednofarebné, možete spodný diel meniť podľa nálady. Hitom posledných rokov sú plavky s vysokým pásom, ktoré výborne stiahnu bruško. Pozor však, aby nevytlačili “faldíky” smerom k prsiam.

Majsterka kamufláže?

Pravdepodobne ešte máte pár týždňov, počas ktorých môžete zmierniť celulitídu na stehnách alebo sa dokonca zbavíte niekoľkých centimetrov z obvodu brucha. Možno už “preventívne a do zálohy” máte v skrini odložené pareo a plážovú sukňu. My ženy sme v tomto stvorenia kreatívne a našu snahu vyzerať dobre len máločo potlačí.

Preto vám želáme krásnu letnú dovolenku plnú zážitkov, oddychu a zdravého sebavedomého vyžarovania. Nezáleží predsa na tom, či máte alebo nemáte pár kíl a centimetrov navyše…

...

Žiadne komentáre