Zdieľaj

Páni to majú v oblasti starostlivosti o svoj zovňajšok podstatne ľahšie ako ženy. Návšteva kaderníckeho salónu, manikúra aj pedikúra, skrášľovacie procedúry, anti-aging kozmetika či produkty na zjednotenie tónu pleti sa mužov veľmi netýkajú. V porovnaní so ženami strávia oveľa menej času a aj minú menej financií na udržanie svojho vzhľadu. Pravdou je, že toho toľko nepotrebujú.

Pleť

Starostlivosť o pleť má u žien svoj postup. Dôkladne vyčistiť pleť a naniesť krémy s aktívnymi zložkami (na omladenie, spevnenie, proti tvorbe kožného mazu, …). Micelárna voda Sensibio H2O túto činnosť zrýchli, ale ak si k tomu pridáte ďalšie procedúry (make-up, peeling, maska na pleť, úprava obočia,…) bude to chvíľu trvať a aj niečo stáť.

starostlivosti o pleť majú muži menšiu výhodu. Nepoužívajú toľko kozmetiky ako ženy. Určite by ste sa ale mali zamerať na hydratáciu pleti, hlavne ak sa holíte, čím pleť namáhate a dráždite. Micelárna voda môže pleť vyčistiť aj mužom, prečistí póry, hydratuje pokožku a zlepší jej textúru. Počas slnečných dní nezabudnite ani na ochranu pred slnkom a používajte opaľovacie krémy.

Vlasy

Zmena účesu, farby, strihu sú bežné procedúry, ktoré absolvujú ženy v kaderníckych salónoch. Často upravované vlasy sú zaťažované a preto je dôležité sa o ne dôkladne starať. V tomto prípade prichádza rad na zábaly na vlasy, kondicionéry, laky na vlasy, séra na posilnenie rastu vlasov,…

Muži toľko starostí s vlasmi nemajú. V prvom rade nemenia účesy tak často ako ženy, nepoužívajú kulmu ani žehličku na vlasy a väčšina mužov si vlasy ani nefarbí. Určite by ste sa ale o svoj účes mali starať a holiča či stylistu pravidelne navštevovať. Aj keď mužské vlasy nie sú tak namáhané určite si zaobstarajte kvalitný šampón. Pokiaľ máte problémy s vypadávaním vlasov, lupinami alebo mastnými vlasmi zaobstarajte si šampón, ktorý vám pomôže tieto problémy zmierniť.

Nechty

Lak na nechtoch, gélové nechty či francúzska manikúra je síce doménou žien ale na manikúru môžu ísť pokojne aj páni. Na upravenom vzhľade rúk by si mali dať záležať hlavne muži, ktorí pracujú na vedúcich pozíciách ako manageri či generálni riaditelia. Práve títo muži sa zúčastňujú dôležitých rokovaní a obchodných schôdzok, na ktorých je dôležité urobiť dobrý dojem. Pri podávaní rúk si každý všimne aké ich máte, či si neobhrýzate nechty, či nemáte dlhé nechty, … Zájsť si občas na pánsku manikúru preto určite nie je nič zlé.

...

Žiadne komentáre

Nechaj komentár