Zdieľaj

Telový peeling – Veľkú časť našej pozornosti venujeme starostlivosti o pokožku tváre. Krémujeme ju, masírujeme, skúmame jej stav. Už malé odchýlky od “normálu” nás vedia znepokojiť do takej miery, že hneď pátrame po vhodnom ošetrujúcom prípravku. Občas vyplašíme partnera s maskou na tvári, takmer každý deň nanášame a odličujeme make-up,… Je toho skutočne veľa. Na zvyšok tela už nezameriavame toľko pozornosti, stačí sa osprchovať a potom natrieť obľúbeným telovým mliekom. Ak sa chcete cítiť vo svojej koži dobre, priblížim vám výhody telového peelingu.

Telový peeling

Telový peeling nie je žiadna novinka, určite nejaký poznáte a už ste ho aj vyskúšali. To, čo je už menej známe, sú všetky jeho pozitívne účinky. Peeling tváre alebo s jemnejším názvom – exfoliácia, patrí k súčasným trendom. Zbavujete sa tak starých kožných buniek, zjednocujete tón pleti a zlepšujete prekrvenie, pleť je pružnejšia a hladšia. Takže – prečo to neaplikovať na celé telo?

Pokožka tela by mala byť peelingom čistená približne rovnako často ako pokožka na tvári. Rozdiel je v použitých prípravkoch, ktoré môžu mať pre telo aj výraznejšie abrazívne účinky a drsnejšiu štruktúru.

Výhody telového peelingu:

 • Vaša pokožka bude na dotyk i pohľad hladšia. Žiadne drsné lakte, kolená alebo členky.
 • Zbavíte sa vrstvy starých kožných buniek. Ich nedostatočné odlupovanie spôsobuje upchávanie pórov a ich následne zanesenie nečistotami alebo infekciami.
 • Minimalizujete výskyt upchatých pórov. Akné a rôzne kožné výsevy typické pre oblasť dekoltu, krku a chrbta sa výrazne zmiernia, až vymiznú.
 • Rýchlejšie sa zbavíte nerovnomerného opálenia, nevzhľadných pigmentových škvŕn, zjemnia sa aj škvrny objavujúce sa s vekom.
 • Prevencia pred zarastaním chĺpkov do koža, zmiernenie problémov pri zapálených korienkoch. Pred holením sa odporúča pokožku najskôr ošetriť peelingom.
 • Očistená pokožka dokáže lepšie vstrebať hydratáciu a výživné látky z obľúbených krémov a telových mliek.
 • Telový peeling je jedným zo spôsobov ako podporiť prirodzenú detoxikáciu tela, keďže veľké množstvo toxínov a škodlivín sa von z tela dostáva cez najväčší orgán – cez kožu.

Najdôležitejšie je správne prevedenie!

Ak by ste peeling podstúpili u profesionála v niektorom z wellness centier, peeling vášho tela by uskutočňoval smerom K SRDCU. A práve v tomto tkvie tajomstvo správne prevedeného peelingu, ktorý bude mať na vašu pokožku tie najlepšie účinky!

Je to jednoduché a určite si to zapamätáte:

 1. Začnite od chodidiel a postupujte hore smerom k stehnám po celom obvode nôh.
 2. Prejdite na brucho a krúživými pohybmi sa cez hrudník dostaňte až po kľúčne kosti.
 3. Na rade sú ruky – od prstov na rukách až po plecia po celom ich obvode
 4. Od zadku postupujte cez chrbát smerom k lopatkám.
 5. A na záver – dôkladne a zároveň jemne si peelingom očistite pokožku krku, oblasť deltového svalu na chrbte, tak ďaleko ako dočiahnete.

Po technike peelingu je veľmi dôležitý samotný peeling, hlavne jeho zloženie. Stavte na peelingy prírodného zloženia, sú zvyčajne veľmi dobre znášané aj citlivou pokožkou. Ale samozrejme – to, ktorý vám bude vyhovovať, je len na vašom pocite a spokojnosti.

Natura Siberica

Predstavíme vám v krátkosti niekoľko telových peelingov značky Natura Siberica.

Ide o luxusné prírodné peelingy vo veľkých baleniach v krásnom, priam darčekovom balení a navyše s unikátnym zložením.

Ruská kozmetika Natura Siberica netestuje svoje produkty na zvieratách a zloženie prípravkov využíva silu rastlín špecifických pre danú zemepisnú oblasť.

Nanášajte ich na vlhkú pokožku, krúživými pohybmi masírujte a potom opláchnite.

Natura Siberica – Ľadový cukrový telový peeling (370 ml)

Spevňuje a čistí pokožku. Zvyšuje tvorbu kolagénu, má omladzujúce účinky, zjednocuje tón pokožky. Navyše posilňuje odvodňovací účinok.

Účinok zabezpečuje – linnéovka severná, olej z jadierok ostružiny arktickej, mäty divorastúcej a siversie tajmírskej. Môžete zakúpiť TU.

Natura Siberica – Horúci telový peeling so soľou (370 ml)

Podporuje pružnosť a pevnosť pokožky, pomáha vyplavovať toxíny a zvyšuje prekrvenie, čím sa pokožke dostáva viac okysličenia a živín. Pokožku hĺbkovo čistí, vypína, svojím zložením ju navyše vyživuje a hydratuje. Na problémové partie má i anticelulitídne účinky.

Účinok zabezpečuje – organický borievkový olej, sibírska soľ Rapa, čaj z kypriny úzkolistej a horský altajský med. Môžete zakúpiť TU.

Natura Siberica – Horúci zázvorový telový peeling Kam-chat-ka (400 ml)

Revitalizuje štruktúru pleti, robí ju pružnejšou a odolnejšou. Je hrejivý – zlepšuje krvný obeh a podporuje chudnutie. Pôsobí antioxidačne a protizápalovo, zanecháva pokožku hydratovanú, hebko zamatovú.

Účinok zabezpečuje – organický extrakt zázvoru a z kvetového medu, čierne korenie, extrakty z ihličnatých stromov. Môžete zakúpiť TU.Telový peeling

Natura Siberica – povzbudzujúci soľný peeling Kam-chat-ka (400 ml)

Pokožku jemne čistí, dodáva jej energiu, vyrovnáva povrch kože a pomáha detoxikovať. Navyše pokožku vyživuje, hydratuje a prinavracia jej jednotný tón. Pokožka zostáva po použití peelingu vláčna a hodvábna.

Účinok zabezpečuje – morská soľ s 80 vzácnymi mikroelementami pre podporu detoxikácie pokožky, organický sibírsky cédrový olej, čierna rasca. Môžete zakúpiť TU.

...

Žiadne komentáre