Zdieľaj

Masticha active vám môže pomôcť od žalúdočných ťažkostí. Problémy s trávením má dnes takmer každý. Niekoho tento problém trápi permanentne, niekoho len občas. Nevhodná strava, stres, vírusy, bacily,… to všetko sa odrazí na našom trávení. A keďže od trávenia je závislé naše zdravie a aj  naša existencia je dobré sa mu patrične venovať. Masticha active je doplnok, ktorý má priaznivý vplyv na tráviaci systém.

Masticha active na žalúdočné vredy

Masticha active je výživový doplnok, ktorý sa v poslednej dobe dosť často skloňuje u ľudí, ktorí majú žalúdočné a tráviace problémy. Tento výživový doplnok vás môže zbaviť hlavne žalúdočných vredov, ktoré spôsobuje baktéria Helicobacter pylori.

Lekári tento problém riešia antibiotikami, ktoré ako všetci vieme môžu spôsobiť ešte väčšie tráviace problémy (tie však po dobratí antibiotík, prípadne súčasnom užívaní probiotík odznejú). Nie u každého ale antibiotiká zaberú a pokiaľ ich nechcete užívať dlhodobo môžete skúsiť liečbu doplniť výživovými doplnkami.

Výživové doplnky verzus lieky

Základný rozdiel medzi výživovými doplnkami a liekmi je, že ich dostanete kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Výživové doplnky sú zložené z čisto prírodných látok, sú bez chémie a umelých zložiek takže sa nežiaducich účinkov obávať nemusíte. Ak sa obávate ich účinnosti obávate sa správne, nie vždy a nie u každého zaberú. Ide o koncentráty prírodných látok, takže sú silnejšie ako bežné čaje.

 Aj napriek tomu je dobré dodržať ich dávkovanie, ktoré je u nich uvedené. Výživové doplnky nie je dobré užívať dlhšiu dobu. Maximálne po 3 mesiacoch by ste ich užívanie mali aspoň na 2-3 týždne prerušiť a potom pokračovať (ak budete chcieť).

Masticha active – výživový doplnok z gréckeho ostrova

Masticha, alebo aj Chioská masticha je živica zo stromu mastichovník, presnejšie z jedného druhu pistáciovníka. Najvhodnejšie podmienky na jeho rast sú na gréckom ostrove Chios. Z tohto stromu vyteká priehľadná lepkavá živica, ktorá na vzduchu získava žltý nádych.  Tento produkt nie je najnovším módnym hitom v oblasti doplnkov výživy, jej účinky poznali už v antickom Grécku.  Prvý sa o nej zmienil Hippocrates, ktorý ju odporúčal ako prevenciu tráviacich problémov, ale tiež pri prechladnutí. Jej liečivé účinky boli rovné zlatu a obchodovanie s touto živicou spadalo priamo pod panovníkov.

Ak chcete naozaj pravú mastichu všimnite si jej označenie – PDO. Ide o chránené značenie pôvodu a má ho len produkt s mastichou, ktorý pochádza z Chioskej pestovateľskej oblasti.

Masticha active – Vplyv na organizmus

Masticha obsahuje niekoľko desiatok účinných látok, ktoré majú antibakteriálne a aj protiplesňové účinky. Používa sa vo forme

  • tabletiek, práškov na vnútorné užitie na zlepšenie, upravenie trávenia a podporu tráviaceho traktu. Znižuje kyselinu žalúdočnú, chráni výstelku žalúdka a čriev. Môže vám pomôcť ak trpíte pálením záhy, nafukovaním, alebo gastritídou. Hlavne sa užíva v boji proti Helicobacter pylori (spôsobuje žalúdočné vredy).
  • kryštáliky, žuvačky – vhodné na žuvanie ničia baktérie v ústnej dutine a môžu byť tak prevenciou pred zubným kazom
  • krém – ak si ho natriete na pokožku odpudzuje hmyz
Masticha

Aj keď sa zdá, že užívaním mastichy sa zbavíte zdravotných problémov nemusí tomu tak byť. Nezabúdajte, že ide o výživový doplnok, nie o liek. Masticha po pár týždňoch užívania môže zmierniť bolesti žalúdka, podporiť liečbu a zlepšiť hojenie žalúdočných a črevných vredov, ale nemusí tomu tak byť vždy.

Jej účinky ohľadom baktérie Helicobacter pylori potvrdzuje mnoho ľudí, ktorý ju vyskúšali, ale nezaberie u každého.

Masticha active – Dávkovanie

3 krát denne nalačno si dajte 2 kapsule. Je vhodné ich užiť cca 20 minút pred jedlom, alebo 2 hodiny po jedle.

Aby ste účinky kapsúl spozorovali je dobré užívať ich minimálne dva týždne. Aby ste mali istotu, že ste sa baktérie zbavili odporúča sa užívať ju aspoň 30 dní.

Popri užívaní masticha active sa odporúča upraviť stravu a zamerať sa na zdravé stravovanie. Podporíte tak nie len účinky doplnku, ale celkovo zlepšíte aj svoje zdravie.

Prevencia

Trápi vás baktéria Helicobacter pylori často? Preventívne môžete užívať kapsule s mastichou. Raz za čas si doprajte preventívnu kúru. Môžete tak predísť rozmnoženou baktérie a opätovnému prepuknutiu žalúdočných problémov.

Masticha active – Vedľajšie účinky

Masticha nemá nežiaduce vedľajšie účinky, ale, ako už bolo spomínané vyššie, nemusí pomôcť každému. Je vhodná proti žalúdočným a črevným vredom spôsobených baktériou HP. Ak má zápal inú príčinu tento výživový doplnok vám nemusí vôbec pomôcť. Bolesti žalúdka, problémy s črevami môžu byť spôsobené inými zdravotnými problémami (napr. rakovina čriev, žalúdka,…). Preto je vhodné jej užívanie konzultovať s lekárom.

Nie je vhodné užívať ju dlhšie ako tri mesiace, následne si dajte v užívaní prestávku. 

Nakoľko masticha pochádza z pistáciovníka môže byť spúšťačom alergickej reakcie. Ak máte alergiu radšej sa tomuto výživovému doplnku vyhnite, prípadne pri jeho užívaní buďte nanajvýš opatrní a začnite s nižšou dávkou.

...
Zdieľaj
PredchádzajúcaAko by sa mali stravovať hráči?
DalšieDiéta podľa krvnej skupiny. Poznáte ju?
Zuzana
Mám rada potulky prírodou a všetko krásne. Žijem aktívny život a chcem pre seba to najlepšie. V článkoch vám prinášam moje osobné skúsenosti s produktami, ktorým verím.

Žiadne komentáre