Zdieľaj

Hľadáte spôsob ako prirodzenou formou zlepšiť objem vášho hrudníka? Ako dodať vaším prsiam pevnosť a pružnosť? Pre krajšie, príťažlivejšie a sebavedomejšie ženy, ale hlavne pre váš spokojnejší pocit so sebou, prinášame jednoduché prírodné domáce recepty a postupy. Podporíte rast poprsia, zlepšíte jeho štruktúru a tonus, na dotyk zjemníte pokožku, vyčarujete pútavejší dekolt.

Recepty pre zväčšenie pŕs

Ak ste z rôznych dôvodov nespokojné so svojimi prsiami, nezúfajte – radšej čítajte a skúšajte. Veľa žien vo svete verí týmto metódam a sú spokojné s výsledkami. Cieľom je prirodzene pôsobiť na prsné tkanivo zvonku, ale i zvnútra, pre prsia pevné, pružné, vyživené, a hlavne zdravé. Uvedené postupy možno tiež rozdeliť na vonkajšie a vnútorné. Pri vonkajších sa zameriame na krémy a masážne oleje, ktoré si pripravíte i doma. Pri vnútorných to budú potraviny s pozitívnymi účinkami pre vzhľad poprsia.

Masáž pŕs

Správne prevedenou masážou naštartujete funkciu podporných tkanív, obeh lymfy a cirkuláciu krvi,čo má vo výsledku blahodarný vplyv na veľkosť a pevnosť poprsia.

Za najlepšie masážne oleje sa považujú:

mandľový olej, avokádový olej, kokosový olej, kakaové maslo, olivový olej a oleje so zvýšeným obsahom vitamínu E

Masáž vykonávajte ideálne 2 krát za deň, ráno a večer po dobu niekoľkých týždňov.

Ako správne uskutočniť masáž nájdete v našom článku, spolu s videom TU

Cibuľový krém

V zložení cibule sa nachádza veľa účinných látok, ktoré dokážu pôsobiť na zväčšenie poprsia.

Budete potrebovať

  •  jednu väčšiu očistenú cibuľu
  •  2 čajové lyžičky medu
  •  1 čajovú lyžičku kurkumy.

Ingrediencie pomixujte ponorným mixérom, alebo mixérom na smoothie, získate hladkú krémovú štruktúru. Touto zmesou si masírujte prsia 10-15 minút 2x týždenne po dobu aspoň 2 mesiace. Komu neprekáža výrazná cibuľová aróma, môže si túto krémovú hmotu nechať pôsobiť aj cez noc. V takom prípade sa odporúča prsia zabaliť do staršieho uteráka pre ochranu posteľnej bielizne . Inhalácia cibuľovej vône nie je príjemná, no na druhej strane blahodárne pôsobí na dýchacie cesty, hlavne v období chrípok a prechladnutí.

 

Feniklové semienka

Semienka feniklu obsahujú flavonoidy, ktoré sa účinne podieľajú na raste prsného tkaniva.

Môžete si z nich pripraviť masážny olej. Na malej panvici zohrejte 1 lyžicu oleja z treščej pečene (alebo iný olej s vysokým obsahom Omega 3-mastných kyselín, je dostupný v lekárni) a pridajte do neho 2 lyžice feniklových semienok. Semienka opekajte až kým nezostanú červené. Olej prefiltrujte a nechajte vychladnúť. V malom množstve aplikujte pri masáži na prsia každý druhý deň po dobu niekoľkých týždňov. Ak zvýšite použité množstvo ingrediencií, môžete si pripraviť feniklový olej do zásoby.

Druhá možnosť, ako využiť silu feniklu, má podobu čaju, ktorý má viacero pozitívnych účinkov na zdravie.

Senovka grécka

Senovka grécka patrí medzi rastliny s obsahom fytoestrogénov, ktoré dokážu stimulovať rast poprsia rovnako ako estrogén a progesterón.

Pomeľte feniklové semienka a k jednému dielu tohto prášku pridajte dva diely neutrálneho telového mlieka. Takto obohatené telové mlieko so senovkou gréckou použite na masírovanie.

Med s olivovým olejom

Zázračný včelí produkt dokáže pri masáži zázraky aj s vaším poprsím. A tým nemyslíme len to, že zostanete sladké a lepkavé. Med mierne zohrejte, pridajte k nemu olivový olej (v pomere 1:1), dôkladne premiešajte, aby sa zložky spojili v jednoliatu zmes a použite na masáž. Hneď po masáži sa osprchujte, túto zmes nenechávajte pôsobiť dlhšie ako je potrebné.

 

Pre vnútornú podporu a rast pŕs jedzte:

Banány

Štíhle ženy mávajú menej tuku, teda aj menšie prsia. Potrebujú „nabrať“ tuk, ale na tých správnych miestach a nie prostredníctvom nezdravých jedál. Riešením je zvýšená konzumácia banánov, ktoré patria medzi najzdravšie potraviny na svete. Sú plné živín, vitamínov a minerálov a už dva banány denne sa postarajú o tukovú výplň na očakávaných častiach tela.

Potraviny s fytoestrogénom

Fytoestrogén je látka prírodného (rastlinného) pôvodu, ktorá dokáže napodobniť hormón estrogén ľudského tela a práve ten je zodpovedný za zväčšenie prsných žliaz a celkovú pevnosť poprsia.

Vyšší obsah fytoestrogénov majú:

fazuľa, sója, jahody, maliny, melón, sušené slivky, červené a biele víno, zelený a biely čaj, pistácie a vlašské orechy

Potraviny s estrogénom

Okrem regulácie menštruačného cyklu, estrogén ovplyvňuje aj reprodukčnú sústavu, močovú sústavu, kardiovaskulárny systém, kosti, sekundárne pohlavné znaky, kvalitu pokožky a vlasov. A ako bolo spomenuté vyššie, zohráva významnú úlohu aj pri podpore rastu prsníkov.

Vyšší obsah estrogénov majú:

Čerešne, jablká, sušené ovocie, ľanové a sezamové semienka, mandle, fazuľa, hrášok, celozrnné a viaczrnné pečivo, cesnak, petržlen, rasca

Mliečne produkty

Ak obohatíte svoj jedálniček o mliečne produkty (mlieko, jogurty, syry), zvýšite vo svojom tele hladiny troch hormónov – prolaktínu, estrogénu a progesterónu. Prolaktín je hormón uvoľňovaný hypofýzou, ktorý je dôležitý pre tvorbu mlieka u dojčiacich žien a zároveň je zodpovedný za rast prsných žliaz. Vyberajte si kvalitné produkty v menšom množstve, pretože zvýšená konzumácia mliečnych výrobkov vedie k prírastku na váhe.

...

Žiadne komentáre