Zdieľaj

Nervozita, stres a chaos vo všetkom, s čím sa počas dňa stretnete. Práca a povinnosti, ktoré vám nadriadený pridelil nemusia byť až tak náročné, no ak vás doma trápi nepozornosť zo strany partnera, neúcta detí a veľká starostlivosť o všetko, čo s vašou domácnosťou súvisí, miera vyčerpania bude u vás na kritickom bode.

A to nie je samozrejme všetko, varovných signálov, ktoré vám hovoria, že je čas na odpočinok môže byť hneď niekoľko. Poďte sa spolu s nami na niektoré z nich pozrieť a možno zistíte, že je ten najvyšší čas na dovolenku v Taliansku.

  1. City, ktoré vám nerobia dobre

Z dôvodu vašej nadmernej citlivosti sa stávate čoraz nervóznejšie. Ste rozrušené kvôli triviálnym veciam, ktoré pritom nie sú také dôležité. No aj napriek tomu to všetko môže skončiť veľmi zle! Je preto viac než nutné si nájsť čas pre seba, aby ste obnovili svoju silu a mohli fungovať ďalej. Výhodný last minute do Chorvátska by mohol byť skvelou príležitosťou, ako začať!

  1. Máte závraty a nevoľnosť

Jedným z najpresnejších príznakov vyčerpania sú neustále závraty a nevoľnosť. Vždy, keď má človek nervové poruchy, má to značný vplyv na jeho fyzickú kondíciu. Nesmiete sa tomu ale poddať, pretože by vás to mohlo skutočne zruinovať. Doprajte si kúsok svojho sveta, kde budete len samé so svojimi myšlienkami a nikto vám nehovorí, čo máte robiť.

Opäť skvelá príležitosť, prečo si vybrať dovolenku v Grécku. Iná krajina, iný svet a iní ľudia. To všetko vám môže pomôcť sa dať za niekoľko dní opäť dohromady. A možno si nakoniec uvedomíte, ako dôležití sú pre vás blízki, ktorým ste veľa vecí dávali za vinu.

  1. Slzy v očiach, na ktoré nie je dôvod

Niekedy, keď sa v živote objavia nepríjemné chvíle, môže sa zdať, že celý svet sa obrátil proti vám. Vaše pocity sa zintenzívňujú a dosiahnete stav, v ktorom vám každý malý príbeh môže spôsobiť slzenie v očiach. Je to normálne a prejavy citov niekedy dokážu uvoľniť všetok nahromadený stres tiež. Ak je to ale bezdôvodné, zrejme ide o prejav maximálnej miery vyčerpania.

Keď aspoň na chvíľu pocítite niečo podobné, zastavte sa a uvoľnite sa! Relaxujte a zhlboka sa nadýchnite. Pomalé a uvedomelé dýchanie je jednou z najlepších praktík relaxácie. Uvedomte si aj to, že ste silná osobnosť, ktorá môže prekonať všetky prekážky! Musíte si ale začať viac všímať svoje telo a jeho prejavy. Ide predsa o vás a vaše zdravie.

...

Žiadne komentáre