Zdieľaj

Zoznámili ste sa s partnerom a rozhodli ste sa si založiť rodinu? Je to skvelá vec, no často sa stáva, najmä mladým ľuďom, že nie sú na niektoré veci dostatočne pripravení. Možno vám nikto neporadil, neviete, čo vás čaká a všetko sledujete a vykonávate tak povediac za chodu. Aby ste to zvládali bez najmenších problémov, zoznámte sa s niektorými informáciami, ktoré by vám mohli pomôcť alebo vás aspoň motivovať.

Humor je dôležitá vec v každej jednej situácii

Rozšírila sa vaša rodina o nového potomka? Skúste zaobchádzať s týmto novým stavom s určitým humorom. Koniec koncov, dobrá nálada, ako aj moderné šatky pre deti, pomáhajú mladým matkám prežiť toto ťažké obdobie oveľa lepšie.

Neustála prítomnosť

Uvedomte si, že v prvých dňoch je dieťa úplne závislé na vás a všetky vaše právomoci sú namierené naň. Všetko by teda malo smerovať k tomu, aby ste sa premenili na super mamu alebo otca. Myslíte si, že ide o veľké očakávania, ktoré nesplníte?

Nie ste prvý ani posledný, no aj napriek tomu sa všetky matky obávajú presne tých istých vecí.   Zahoďte obavy a podporte svoje dieťa tak, že budete minimálne v prvých dňoch jeho života neustále s ním, vašu pozornosť potrebuje “ako soľ” a pomôcť vám v tom môže aj univerzálny Ring Sling nosič.

Zdravé návyky, ktoré si musíte osvojiť

Spočiatku sa mladé mamičky sústreďujú na starostlivosť o zdravie dieťaťa. A to je správne. Mali by ste ale pritom vedieť, čo by malo dieťa jesť už od narodenia. Nie je žiadnym tajomstvom, že proces zdravého stravovania začína v matkinom lone. Takže matka musí jesť tesne pred a po pôrode len to, čo je naozaj zdravé.

Ak dojčíte, pravdepodobne viete, že materské mlieko  je najdôležitejšou potravou pre novorodenca. Je prispôsobené všetkým vlastnostiam trávenia a metabolizmu dieťaťa, obsahuje všetky potrebné prvky v optimálnych množstvách. Počas obdobia kŕmenia, ktoré bude jednoduchšie aj vďaka Tula  nosiču, je dôležité, aby ženy pravidelne sledovali svoj pitný režim. Produkcia materského mlieka je pozitívne ovplyvnená feniklom, kmínom, kôprom a anízom.

Dávajte si pozor na tieto veci a uvidíte, že to bude pre vaše novorodeniatko ten najlepší základ, ktorý mu môžete do budúcna dať.

...

Žiadne komentáre