Zdieľaj
Tabletky na chudnutie - ako fungujú?

Čo môže byť lepšie ako dať si každý deň jednu tabletku na chudnutie  a pozorovať ako vďaka jej účinkom ide naša hmotnosť dole? Lepšie by mohlo byť už len to, keby to bola aj realita. Reklamu na tabletky na chudnutie nájdete takmer všade navôkol. reklamné letáky, televízia, časopisy, internet,… o ich účinkoch sa po zakúpení môžete presvedčiť aj osobne.

Nie je čas na chudnutie

Tabletky na chudnutie zaznamenali v posledných rokoch veľký boom. Často po nich siahajú ľudia, ktorý nemajú čas pripravovať si zdravé jedlo, zájsť si pár krát do týždňa do fitness centra, alebo posilňovne či nájsť si pár minút času na pravidelné cvičenie doma. Na boji s kilami sa nepriaznivo podpisuje súčasná uponáhľaná doba, kedy miesto zdravého životného štýlu siahame po jedle z fastfoodu. Keď nám aj zostane trochu času je to zväčša vo večerných hodinách, kedy sme šťastní, že si môžeme sadnúť k TV, alebo ku knihe a prečítať si pár strán. Na fyzickú aktivitu nik nepomyslí.

 Výživový doplnok na chudnutie = tabletky na chudnutie

Ak sa aj vy pokúšate už niekoľko rokov zhodiť a nedarí sa vám aj napriek mnohým diétam isto ste už rozmýšľali nad tabletkami na chudnutie. V podstate ide o doplnky výživy, ktorý by vám mal pomôcť odbúrať tuk v tele a zbaviť sa tak nadváhy, či obezity.

Tabletky na chudnutie samé o sebe vás nadbytočných kilogramov nezbavia. Môžu vám ale pomôcť v boji s kilami pri diétach a cvičení. Aby ste začali chudnúť a bolo to vidieť platí jedna rovnica, ktorú nijako neoklamete. Príjem kalórií musí byť nižší než je ich výdaj. Dostanete sa tak do kalorického deficitu a organizmus začne čerpať energiu z tukových zásob. Tuky sa začnú premieňať na energiu (ketóza) a vy začnete chudnúť. Tento stav dosiahnete aj pomocou ketodiéty, ale späť k  chudnutiu. Kalorický deficit dosiahnete len zmenou stravy alebo zvýšením fyzickej aktivity.

najlepšia keto diéta

Na čo sa zamerať pri kúpe tabletiek na chudnutie

Ak ste sa už rozhodli podporiť chudnutie tabletkami mali by ste sa v prvom rade zamerať na pár faktov. Nie všetky produkty vám so zhadzovaním hmotnosti môžu pomôcť ba skôr naopak, môžu ohroziť vaše zdravie.

Certifikácia – každý takýto prípravok by mal mať certifikát a mal by byť testovaný v laboratóriách.

Zloženie – v prvom rade si všimnite či neobsahuje zdraviu škodlivé látky (toxíny, mutagénne látky,…) . Zamerajte sa aj na obsah a účinnosť účinných látok v tabletke.

Cena – na cenu sa pozeráme ako na prvú, ale nemalo by tomu tak byť. Lacnejšie tabletky na chudnutie môžu obsahovať menšie množstvo účinných látok a v konečnom výsledku na dosiahnutie želaného efektu ich užijete viac ako pri kvalitnejších a drahších produktoch.

Ako účinkujú tabletky na chudnutie

Tabletky na chudnutie majú rôzne zloženie a aj ich účinok sa v závislosti od zloženie môže líšiť. Väčšina tabletiek obsahuje vo väčšej či menšej miere všetky zložky, ktoré vám s redukciou hmotnosti pomôžu. Nezabúdajte ale na fakt, že sú len podporným prostriedkom, ktorý vám má pomôcť zvládnuť zmenu vášho životného štýlu na lepší a zdravší.

Pocit hladu a sýtosti

Pokiaľ ste každú diétu po pár dňoch vzdali, lebo ste boli stále hladní skúste siahnuť po tabletkách, ktoré znížia pocit hladu a naopak zvýšia pocit sýtosti. Vďaka tomu nebudete trpieť hladom a každý typ diéty môžete dotiahnuť do konca. Nespoliehajte sa ale na tento pocit. Ide o „falošný pocit sýtosti“, ktorý by vás mal odradiť od jedenia nezdravého a kalorického jedla. Vždy si doprajte dostatok ovocia a zeleniny , z ktorých získavate pre organizmus nevyhnutné živiny. Nezabúdajte ani na príjem bielkovín.

Spaľovanie tukov – zrýchlený metabolizmus

Ďalším kladným účinkom tabletiek na chudnutie môže byť podporenie spaľovania tukov a mierne zrýchlenie látkovej premeny – metabolizmus. Bez fyzickej námahy to nepôjde, ale s podpornými látkami to pôjde trochu jednoduchšie a aj rýchlejšie. Zároveň môžu podporovať rast svalovej hmoty. Budete musieť síce tiež cvičiť, ale pomôžu vám rýchlejšie vyrysovať postavu.

Dostatok energie

Energia a vitalita to je to, čo potrebujeme keď cvičíme. Ak všetku svoju energiu miniete počas dňa niet divu, že poobede už nevládzete cvičiť. Tabletky na chudnutie môžu obsahovať zložky, ktoré zvyšujú energiu (podobne ako káva). Vďaka nim môžete mať dostatok energie na cvičenie. Rozhodne ale túto energiu nepremárnite na nakupovanie či domáce práce. Stratil by sa tak ich efekt a vy by ste sa snažili zhodiť zbytočne.

Tabletky na chudnutie neschudnú za vás

Efekt, ktorý vám tabletky na chudnutie sľubujú docielite len ak zmeníte štýl života. Zmena jedálnička zameraná na zdravé potraviny, obmedzenie nevhodných potravín a zaradenie ovocia a zeleniny sú prvým krokom ktorý treba pre to urobiť.

Zvýšenie fyzickej aktivity bez ktorej to jednoducho nejde. Je jedno či začnete s pár minútovým cvičením doma, alebo sa vyberiete na dlhšie prechádzky, dôležité je, že sa váš výdaj kalórií zvýši a vy tak začnete spaľovať tuky.

Tabletky na chudnutie sú výživovým doplnkom stravy, ktorý vám môže pomôcť v chudnutí. Pokiaľ ale vy sami nezačnete so zmenou od seba ich efekt bude minimálny, alebo nulový. 

Tabletky na chudnutie verzus diéty

Tabletky na chudnutie sú zložené z výťažkov z prírodných látok. Tieto látky získate aj pri bežnom zdravom stravovaní. Ak neveríte na rôzne diéty a odrádza vás od nich množstvo zákazov a odriekania siahnite po ketodiéte. Môžete si dopriať rôzne chutné jedlá a zároveň chudnúť. Jednoduchá a účinná diéta, pri ktorej si môžete vybrať či zhodíte 5, 10 alebo viac kíl. Oproti množstvu tabletiek na chudnutie, pri ktorých si nemôžete byť istí ich účinkom a vplyvu na vaše zdravie má napr. spomínaná ketodiéta viditeľné účinky.

...
Zdieľaj
PredchádzajúcaSóda bikarbóna na redukciu hmotnosti
DalšieReparex – Najlepší prípravok proti šedinám
Zuzana
Mám rada potulky prírodou a všetko krásne. Žijem aktívny život a chcem pre seba to najlepšie. V článkoch vám prinášam moje osobné skúsenosti s produktami, ktorým verím.

Žiadne komentáre