Zdieľaj

Potraviny na potenciu – Podľa prieskumov z posledných rokov sa výrazne zhoršili problémy s mužskou potenciou, čiže schopnosťou muža mať pohlavný styk a splodiť dieťa. Významný vplyv na tom nesie nedostatočná až chýbajúca erekcia, dokonca aj u mladších ročníkov, ako bolo donedávna zvykom. Navyše – nevyhovujúci životný štýl, nezdravé stravovanie a málo pohybu, vysoká chorobnosť a miera stresu spôsobuje v sexuálnom živote množstvo zmien.

Citlivá oblasť, o ktorej sa nehovorí

Muži sú na túto tématiku veľmi hákliví, odmietajú priznať svoje ťažkosti, zdôveriť sa odborníkovi, a preto ich problémy častokrát prerastú až do vážnych komplikácií a znemožnia akúkoľvek sexuálnu aktivitu. Trápia sa problémami s erekciou, ejakuláciou, neschopnosťou dosiahnuť orgazmus a tiež aj extrémne zníženým sexuálnym apetítom – libidom. Už mladých mužov postihuje znížená pohyblivosť alebo poškodenie spermií. Tieto intímne zdravotné ťažkosti dokážu veľmi rýchlo prerásť v problémy v partnerských vzťahoch, do neschopnosti uspokojiť partnerku, splodiť potomka a v neposlednom rade vplývajú aj na sebadôveru  a psychický stav muža.

Čo je však pozitívne – existuje množstvo spôsobov ako problémy s potenciou riešiť, napríklad aj za pomoci potravín a byliniek, ktoré svojím účinkom priaznivo pôsobia na zdravie muža. Ktoré potraviny a bylinky podporujú prekrvenie, stimulujú sexuálnu túžbu a majú priaznivé účinky na tvorbu a aktivitu spermií?

Nie sú všemocné, ale svojím účinkom môžu priaznivo prispieť k lepšej cirkulácii krvi a rýchlejšej odozve nervového systému. Práve podpora zložitého mechanizmu ciev a nervov je najdôležitejšia pre dosiahnutie kvalitnej erekcie.

Bylinky na potenciu

Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris) – malý prírodný zázrak s podnázvom aj zelená viagra sa už mnohé stáročia používa v čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve. Je považovaný za prírodné afrodiziakum a zvyšuje libido u oboch pohlaví. Prirodzenou cestou podporuje zvýšenie testosterónu v tele muža a je súčasťou mnohých prírodných výživových doplnkov, ako jeden z hlavných ťahúňov. Vňať z kotvičníka zemného zlepšuje hormonálnu rovnováhu organizmu, znižuje hladinu cholesterolu, upravuje krvný tlak a priaznivo pôsobí na zrážanlivosť krvi, potenciu aj erekciu a to navyše bezpečným spôsobom.

Maca peruánska – na zlepšenie potencie a plodnosti je koreň z tejto rastliny využívaný vo väčšine voľne dostupných tabletiek na erekciu. Výborne sa hodí na povzbudenie organizmu, zvyšuje silu a výkonnosť, početnosť a odolnosť spermií, stimuluje sexuálnu energiu a libido. Okrem toho môže prispievať k zníženiu stresu, zlepšeniu hladín hormónov, zníženiu únavy a aj k zvýšeniu psychickej a fyzickej odolnosti.

Ženšen pravý – v čínskej medicíne patrí k najpoužívanejším prírodným liečivám. Je označovaný za koreň zdravia, životabudič alebo elixír života. Za jeho hlavné pozitíva možno brať celkové posilnenie imunitného systému, nervového systému a zlepšenie cirkulácie krvi. Pôsobí ako afrodiziakum, stimuluje libido a ak netrpíte vysokým krvným tlakom, ide o bezpečnú nenávykovú bylinku, ktorá vám môže pomôcť prinavrátiť chuť na sex.

Rozmarín – táto ľahko pestovateľná rastlina s výraznou aromatickou vôňou posilňuje organizmus, imunitu a celkové rozohriatie a prekrvenie tela, vrátane všetkých údov. Dve lyžice rozmarínových listov vložte do približne 0,5 l červeného vína. Nechajte týždeň odstáť a denne vypite 1 dcl. Neodporúča sa však mužom s vysokým krvným tlakom.

Guarana – látky obsiahnuté vo vzácnej liečivej bylinke dokážu stimulovať nervový systém omnoho efektívnejšie ako káva. Prispievajú tiež aj k skvalitneniu prietoku krvi, podporujú sexuálnu aktivitu, potenciu, a tak i vďaka guarane, si muž opäť môže užívať kvalitný a nerušený sex – ako za mladých čias.

Vanilka, kardamón, bazalka, mäta, škorica – najznámejšie afrodiziakálne aromatické koreniny môžete používať pri príprave jedál alebo stavte na parfum s obsahom niektorej z týchto aróm – pre celodenné stimulovanie nervového systému.

Potraviny na potenciu

Zázvor – koreň tejto rastliny silne prekrvuje a prehrieva celý organizmus. Zvyšuje sexuálny apetít a jeho užívanie je veľmi jednoduché. K príprave zázvorového čaju budete potrebovať kúsok koreňa zázvoru (cca 1 – 1,5 cm, nastrúhať), 2 čajové lyžičky medu, pol lyžičky škorice (afrodiziakálna vôňa), niekoľko klinčekov a 3 dcl horúcej vody. Pravidelným večerným popíjaním zlepšíte svoju imunitu i chuť na večerné aktivity v posteli

Zeler – semená, vňať i koreň zeleru sú známe ako veľmi účinné afrodiziakum, podpora krvného obehu a detoxikácie. Najlepší účinok pre muža majú čerstvo vylisované šťavy, ktoré nestrácajú nič zo svojich výživových hodnôt. Ak sa rozhodnete zaradiť zeler do pravidelného jedálnička, postupujte opatrne, vo veľkom množstve môže totiž zaťažiť obličky.

Špenát – vysoký obsah horčíka chráni cievy pred zápalom a zlepšuje prúdenie krvi. Krv sa tak ľahšie dostane aj do periférnych oblastí. Ak trpíte studenými rukami, chodidlami, nedostatočnou erekciou – pravidelné zaradenie špenátu do jedálnička môže tieto ťažkosti zmierniť.

Banány – pre dobre fungujúci krvný obeh je dôležité mať dostatočný prísun draslíka. Ten napomáha redukovať hladinu sodíka v krvi, ktorý stojí za zvyšovaním krvného tlaku. Ak chcete predchádzať riziku rozvoja chorôb srdca, hľadajte draslík v bežne dostupných potravinách. Okrem banánov sú takými aj marhule, paradajky, melón, zemiaky, sušené drobné ovocie.

Orechy a semienka – bohaté zdroje magnézia, selénu a zinku, aminokyselín a zdravých mastných kyselín dokážu pre zdravie muža bojovať na viacerých frontoch. Okrem iného zvyšujú sexuálnu energiu a apetít, stimulujú hladinu pohlavných hormónov, podporujú tvorbu spermií a priaznivo pôsobia na prostatu. Neváhajte a oživte svoje jedlo tekvicovými semienkami, píniovými orieškami alebo vlašskými orechmi.

Chilli paprika, feferónky, kajenské korenie – známe afrodiziakálne a hrejivé účinky týchto malých červených čertov pôsobia na prekrvenie mužských pohlavných orgánov a zlepšujú chuť na sex. Môže za to kapsaicín, ktorý stimuluje krvný obeh a navyše zmierňuje zápalové ochorenia kĺbov a uvoľňuje svalstvo.

Losos – a tiež aj krab, ustrice, morské plody a mušle sú výnimočným zdrojom zinku a omega3-mastných kyselín. Zinok je v tele muža dôležitý pre podporu prirodzeného testosterónu, keďže znižuje aktivitu enzýmu aromatáza. Ten premieňa testosterón na estrogén a takýto proces isto nepoteší žiadneho muža. Navyše, morské ryby zlepšujú stav srdcovo-cievnych ochorení a obsahujú viac afrodiziakálnych látok ako sladkovodné.

...

Žiadne komentáre