Zdieľaj
Reparex - Najlepší prípravok proti šedinám

Šediny sú problémom mnohých žien a aj mužov. Kým mužská časť populácie šedinám neprikladá taký význam ženy sa ich snažia čo najviac schovávať. Riešením je farba na vlasy, alebo prostriedok, ktorý môže tvorbu šedín zastaviť a zvrátiť. Reparex je prostriedok, ktorý by mohol vašim vlasom vrátiť pôvodnú prirodzenú farbu. Skôr ako ho začnete zháňať mali by ste o šedinách a tomto produkte vedieť niečo viac.

Čo sú šediny

Narodíme sa s určitou farbou vlasou. Farbu zaručuje pigment v bunkách melanín (nachádza sa aj v pokožke). Kým máme tohto pigmentu dostatok naše vlasy majú svoju prirodzenú farbu. Vekom ale tohto pigmentu ubúda Prvé prejavy nedostatku vidíme práve vo vlasoch, ktoré začínajú šedivieť. Preto sa šediny radia k znakom starnutia organizmu. Nedostatok melanínu je spôsobený nie len jeho zníženou produkciou ale aj jeho oxidáciou. Vo vlasových folikuloch dochádza k jeho oxidácii a znehodnoteniu melanínu. Navonok sa to prejavuje postupným blednutím vlasu až stratou farby.

Oxidáciu melanínu môže spôsobiť čokoľvek. Oxidačný stres, ktorý to všetko spúšťa sa vytvára v bunkách nášho tela. Je to vedľajší produkt buniek, ktorý vzniká pri bežnej látkovej premene. Vznikajú voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť množstvo ochorení. Antioxidanty dokážu voľné radikály vychytať a zneškodniť. Vznikajúci reaktívny kyslík ale môže vplývať na melanín vo vlasových folikulách. Organizmus jednoducho antioxidanty použije na vychytanie voľných radikálov v orgánoch (je dôležitejšie zabezpečiť zdravie orgánu než farbu vlasu)

Čo pomáha na šediny

Možno sa vám to nezdá, ale za prvými šedinami môže byť váš životný štýl. Priveľa stresu, nedostatok spánku, zlé prekrvenie organizmu, nedostatok živín, strava plná nevhodných látok (tuky, cukry, umelé farbivá, dochucovadlá,…), nikotín, nelegálne látky, smog, UV žiarenie  … to všetko môže vplývať nepriamo na tvorbu šedín.

Zmena životného štýlu

V našom organizme všetko vyššie spomínané spúšťa oxidačný stres, ktorý stojí aj za tvorbou šedín. Vyváženou stravou a dostatkom pohybu môžete tvorbu šedín oddialiť a obmedziť. Zamerajte sa na potraviny, ktoré obsahujú antioxidanty (ovocie, zelenina) a na potraviny, ktoré obsahujú kyselinu listovú – okrem zeleniny aj vajíčka, strukoviny, hovädzie mäso, alebo strukoviny.

Masáž

Vlasovej pokožke doprajte čas od času masáž. Môžete použiť rôzne séra plné vitamínov a živín špeciálne určených pre výživu vlasov, alebo použiť kokosový olej, ktorý stačí len poriadne vmasírovať do pokožky.

Ako prekryť šediny

Farby na vlasy sú prvým riešením po ktorom siahneme ak sa snažíme prekryť šedivé vlasy. Ak s tým ale raz začneme už sa ho nezbavíme. Šedivé vlasy stále podrastajú a aj pribúdať a nám nezostáva nič iné len vlasy znova a znova farbiť.

Môžete si vybrať z množstva odtieňov a aj typov farieb na vlasy. Či sa už rozhodnete priblížiť sa farbou čo najviac k vašej prirodzenej farbe vlasov, alebo začnete experimentovať s inými odtieňmi je na vašom rozhodnutí. Platí ale jedno pravidlo, čím bledšiu farbu vlasov máte tým menej bude šediny vidno. Alebo skúste použiť Reparex.

Ak nie ste zástancom chemikálií a dávate prednosť prírodným prostriedkom skúste to s nimi.

Čierny čaj

Uvarte si šálku silného čierneho čaju, pridajte do neho čajovú lyžičku soli a premiešajte. Poriadne si s ním opláchnite vlasy a nechajte hodinu pôsobiť. Po hodine opláchnite vlasy čistou vodou

Šupky z vlašských orechov

Rozdrvte orechové šupky na jemný prášok. Zmiešajte ho s vodou v takom pomere aby vznikla hustejšia pasta. Pridajte lyžičku olivového oleja a vzniknutú pastu naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť 20 – 30 minút a opláchnite čistou vodou.

Odvar zo šalvie

Ak máte svetlé vlasy, ktoré začínajú šedivieť spravte si odvar zo šalvie. Sušené lístky tejto rastlinky zalejte vriacou vodou a nechajte minimálne 30 min. lúhovať. Preceďte a ak chcete môžete ho zmiešať s čiernym čajom. Zmes naneste na vlasy a nechajte 20 min. pôsobiť. Následne vlasy umyte.

Ako upraviť šedivé vlasy

Šediny náš život neohrozujú ale aj tak by sme sa ich najradšej zbavili. Zbaviť a šedín je naozaj náročné. Vhodnou stravou, znížením stresu a úpravou životného štýlu môžete ich tvorbu spomaliť, ale vrátiť vlasom farbu sa vám podariť nemusí. Preto neraz siahneme po farbe na vlasy a prekrývame ich vždy, keď ich zbadáme.

Nemusíte ale hneď prikročiť k úplnému farbeniu. Môžete zvoliť rôzne spôsoby úpravy vlasov. Melír je vhodnou voľbou ak sa vaše šediny prejavia len na pár miestach. Tmavé vlasy s pramienkami svetlých budú nie len štýlovým riešením problémov so šedinami ale aj zaujímavou a milou zmenou vášho štýlu.

Páni to majú v tomto smere jednoduchšie. Pokiaľ si na svoje vlasy nepotrpíte môžete to skúsiť zmenou strihu a vystrihať vlasy úplne na krátko až dohola. To, že vám vo vlasoch chýba pigment si nik nevšimne.

Reparex – môže vrátiť prirodzenú farbu vašim vlasom

Reparex je prostriedok na šedivé vlasy, ktorý vám môže prinavrátiť prirodzenú farbu vašich vlasov. Ak ste si mysleli, že šedivých vlasov sa zbavíte len farbením asi ste ešte nič nepočuli o tomto prípravku na šedivé vlasy.

Šedivé vlasy ale nemusíte len prekrývať farbami, ktoré obsahujú množstvo chemikálií a môžu neraz spustiť nepríjemnú alergickú reakciu. Miesto použitia farby na vlasy môžete vlasom skúsiť prinavrátiť im pôvodnú farbu. Skúste použiť prípravok Reparex, ktorý dokáže zvrátiť oxidáciu melanínu a vrátiť vlasom ich farbu.

Účinok Repalexu na šediny

Kým farbou šedivý vlas prekryjete zvonka Repalex by mal účinkovať z vnútra vlasu, priamo na vlasovú folikulu a samotný vlas. Keďže šediny spôsobuje oxidácia melanínu Repalex je zameraný na tento oxid, odbúrava ho a dovoľuje tak melanínu znova zafarbiť vlas.

Reparex vám môže pomôcť ak je za stratou farby vlasov oxidácia melanínu. Ak je dôvod v ochorení (porucha pigmentu, anémia, niektoré autoimunitné choroby, poruchy štítnej žľazy,  …) je dobré navštíviť lekára. Vyliečením pôvodného ochorenia môžete prinavrátiť svojim vlasom farbu.

Reparex – použitie

Pár kvapiek Reparexu stačí vmasírovať do vlasov, ktoré sú, alebo začínajú šedivieť. Je dobré dať si pri procedúre staršie oblečenie, pre prípad, že vám nejaká tá kvapka padne na oblečenie.

Prvé tri týždne je vhodné používať prípravok každý deň. Následne aspoň raz za týždeň.

Nepoužívajte Repalex na farbené vlasy. Ak ste si ich nedávno zafarbili počkajte kým farba vyrastie.

Ak je príčinou šedín choroba

Reparex je podľa odporúčaný vhodný aj pre ľudí trpiacich albinizmom. Tu je ale na mieste otázka ako môže pomôcť v prípade, keď v organizme chýba látka, ktorá je pre tvorbu melanínu nevyhnutná.

Pokiaľ nie sú za vašimi šedinami zdravotné problémy môžete sa ich pokúsiť zbaviť pomocou Reparexu. Počítajte ale s tým, že nie každému pomôže. Nakoľko sú ale sľubované výsledky viditeľné už do troch týždňov nič vám nebráni v tom to aspoň s jedným balením skúsiť.

Šediny u mužov

Ako sme už na začiatku článku spomínali, mužov ich šediny až tak netrápia. Šedivá brada, fúzy, či začínajúce šediny v kútikoch sú znakom starnutia, ale môžu prekvapiť aj v mladosti, hlavne ak problém so šedivými vlasmi mali aj vaši rodičia už v mladosti. Genetika je jednoducho genetika a nijako ju neoklamete. Tento vznikajúci malý problém ale môžete prekryť farbou na vlasy.

Šediny u mužov v mladšom veku nie sú v súčasnosti žiadnou raritou. Nakoľko sa ale vlasy muža a ženy líšia nájdete v drogériách farby na vlasy určené pre mužov. Pokiaľ ale nemáte chuť prechádzať sa medzi regálmi s tovarom určeným prevažne ženám môžete to skúsiť s prípravkom Reparex.  Dva prípravky určené špeciálne pre mužov (na vlasy a na bradu) si môžete objednať cez internet.

Princíp účinku a aj použitie je rovnaké ako pri prípravku Reparex pre ženy. Môžete tiež vyskúšať manželkin prípravok, ale nemusí na vaše šedivé vlasy vôbec účinkovať.

...

Žiadne komentáre