Zdieľaj
farba na vlasy Igora Royal recenzia

Skúsenosti s farbením vlasov mám viac ako bohaté. Moja pôvodná farba je nudná - svetlo hnedá, bez lesku. Už od puberty som túžila po krásnej žiarivej farbe, aby som viac nebola tou šedou myškou, ktorú v partii každý prehliada. Mama skoro zošalela, keď som sa ešte ako školáčka vrátila z návštevy u kamarátky s krvavočervenými vlasmi. Za tie roky som skúsila rôzne odtiene, experimenty, robila som “pokusnú hlavu” praxujúcim kaderníčkam, no snáď nikdy som svoje rozhodnutie neľutovala. Nové vlasy, nová žena. Posledné obdobie som si zamilovala farbu od Schwarzkopf - Igora Royal a rada by som vám ju v tejto recenzii predstavila.

Toto je najlepši​​​​a farba na vlasy

Minimálne podľa mňa, niekoľkých kolegýň a kamarátok, ktoré sa rozhodli vyskúšať zmenu a miesto bežne dostupnej farby z drogérie vsadili na profesionálnu farbu, ktorú si pochvaľujú aj kaderníci.

Síce sa predáva zvlášť farbiaci krém a oxidačné činidlo, nejde o nič, v čom by sa žena, ktorá sa rada virtuálne potuľuje po e-shopoch hravo nezorientovala. Farba Igora Royal je totiž dostupná len v e-shopoch, alebo na objednávku v niektorých kaderníctvach. V čom je taká výnimočná?

 • Poskytuje 100 %tné krytie šedín, vysokú intenzitu farby a nadštandardný výber prirodzených, ale aj módnych odtieňov. 
 • Táto exkluzívna permanentná farba na vlasy obsahuje unikátny patentovaný Color Crystal Complex, ktorý garantuje perfektný a rovnomerný výsledok farbenia. 
 • Aj keď ide o chemickú oxidačnú farbu, žiadna žena sa nemusí obávať, že by o jej vlasy nebolo postarané. Práve naopak - receptúra farby Igora Royal je obohatená o šetrné zložky, ktoré sa postarajú o to, aby vlasy zostali krásne hebké a lesklé. Obsahuje výťažok zo stromu Moringa Olefeira, ktorý spevňuje vnútornú štruktúru vlasu a funguje ako ochrana počas farbiaceho procesu. 
 • Nepodlieha vymývaniu a ani po dlhšom čase strávenom na slnku nebudú pramene vašich vlasov vyťahané do svetlých farieb.
 • Hrá viacerými odleskami, a tak už nehrozí žiadna jednofarebná helma, ktorá bude pôsobiť príliš stroho alebo vám pridávať na veku.
 • Výborné výsledky zanecháva aj na zrelých vlasoch s väčším percentom šedivých vlasov.
ako zafarbiť vlasy

Igora Royal - rozmanitosť, v ktorej sa nájdete

Na vlasoch som mala nielen prirodzené odtiene, vyskúšala som už aj magentovú divočinu alebo jemnú pastelovú fialovú farbu. Schwarzkopf Professional Royal láka obrovským výberom hotových odtieňov, ktoré sa rozdelili do viacerých farebne a tematicky ladených edícií:

 • Najširší výber nádherných odtieňov pre brunetky, blondínky aj ryšavky ponúka základná edícia Igora Royal.
 • Edícia Igora Royal Highlifts je zameraná na dokonalé zosvetlenie blond vlasov, spoľahlivú neutralizáciu a perfektné krytie šedín. Technológia Fibreplex minimalizuje lámanie a poškodenie vlasov.
 • Pre zrelé vlasy je ako stvorená rada Igora Royal Absolutes, ktorá nielenže poskytuje 100 %-tné krytie šedín, obsahuje aj Biotín S-komplex, ktorý vlasy regeneruje a posilňuje. Špeciálne farebné pigmenty MicroFine prenikajú až do jadra vlasu, čím eliminujú riziko predčasného vymývania.
 • Ak nemáte čas na dlhé farbenie, riešením môže byť edícia Igora Royal Color10. Vzorkovník je plný nádherných a sýtych farieb na vlasy s extra vysokým leskom. Doba pôsobenia týchto farieb je iba 10 minút.
 • Ďalej môžete v ponuke Igora Royal farieb objaviť aj radu intenzívnych gotických odtieňov (Lucid Nocturne), farby na vlasy vhodné pre ženy 55+ (Absolutes Age Blend), vintage červené odtiene (Dusted Rouge), púdrové tóny inšpirované nahým líčením (Nude Tones), nádherné perleťové farby na vlasy (Pearlescence).

Vo vymenovávaní by som mohla ešte pokračovať. Sama nemám preskúmané všetky edície a novinky a popravde - radšej to ani nerobím, inak by som neodolala a bola ako chameleón.

Ako sa s farbou Igora Royal pracuje?

Hoci ide o profesionálnu farbu, v základe sa jej spracovanie a následné nanášanie nelíši o bežných farieb z drogérie. Musíte mať farbiaci krém a vyvíjaciu emulziu. Každé sa však v tomto prípade kupuje zvlášť. Na farbenie s farbami Igora Royal sa používa vysoko kvalitná aktivačná emulzia - developer obohatený o ošetrujúce olejové zložky s názvom Igora Royal Oil Developer. K dostaniu je v 4 intenzitách:

 • 3 % / 10 Vol.  - vhodný pri farbení tón v tóne alebo na už zosvetlené vlasy
 • 6 % / 20 Vol.  - vhodný pri použití farieb tón v tóne s prirodzeným odtieňom. Zosvetlenie o 1 - 2 stupne.
 • 9% / 30 Vol. - poskytuje zosvetlenie o 2 - 3 odtiene
 • 12% / 40 Vol. - výraznejšie zosvetlenie o 3 - 5 odtieňov

Pri domácom farbení najčastejšie používam 6%-tnú aktivačnú emulziu(okrem litrového balenia sa dá zohnať aj v malej 60 ml ampulke na jedno použitie). Na výrazné zosvetlenie si netrúfam, to prenechávam zlatým rukám mojej kamarátky - kaderníčky. Pri miešaní farbiaceho krému a emulzie sa treba riadiť odporúčaniami na obale konkrétnej farby. Rovnako tak aj sledujte aj maximálnu dĺžku pôsobenia.

Schwarzkopf Igora Royal - recenzie a skúsenosti

Keďže Igora Royal nie je bežne dostupná v kamenných obchodoch, odporúčam zamerať sa na e-shopy s kvalitnou drogériou, kde sa to hemží spokojnými recenziami. Ženy bez ohľadu na vek či farbu vlasov sú s touto profesionálnou farbou veľmi spokojné. Po farbení sú vlasy uhladené, lesklé a pôsobia zdravším dojmom.

Farba je skutočne permanentná - na dĺžkach vlasov perfektne drží, nevymýva sa predčasne. Ak sa rozhodnete pre farbenie vlasov doma, nepodstupujte radikálnu zmenu bez toho, aby ste poznali základné pravidlá farbenia. Verím, že však, že medzi čitateľkami sú šikovné ženy, ktoré zvládajú aj fázu sťahovania starej farby. Ak ale chcete svoj prirodzený odtieň oživiť, alebo sa vám pýta zmena o 2 - 3 odtiene, smelo do toho. Je to skutočne jednoduché a s pôsobivým výsledkom.

schwarzkopf igora

Schwarzkopf Igora Royal - výhody

 • Obrovská ponuka nádherných prirodzených aj odvážnejších odtieňov
 • Vhodná pre ženy bez ohľadu na vek - šetrná aj k zrelým vlasom
 • Výborné krytie šedín a dlhá trvácnosť bez vymývania
 • Intenzívne farby a vysoký lesk vlasov
 • Pomer cena/kvalita
 • Spokojné hodnotenia od reálnych žien
 • Super doplňujúca starostlivosť o farbené vlasy v podobe masiek a kondicionérov značky Schwarzkopf Professional 

Schwarzkopf Igora Royal - nevýhody

 • Aktivačná emulzia sa dokupuje zvlášť
 • Nie je k dostaniu v kamenných obchodoch

...

Žiadne komentáre