Zdieľaj

Patríte k vášnivým cestovateľom a je obdivovanie krás sveta a Slovenska pre vás bezkonkurenčným koníčkom? V tom prípade by ste určite mali navštíviť Bardejov, ktorého nádherné vzácne pamiatky a zákutia, vás presvedčia o rozmanitosti našej krajiny.

 

Niečo pre milovníkov histórie

Minulosť nám niekedy otvára nové horizonty a objasňuje mnohé situácie, o ktorých pôvode sme ani netušili. Veľa podobného si môžete užiť aj v známom Bardejove. Pred jeho návštevou a plánovaním dokonalého výletu si ale všetko potrebné zistite, aby vám potom nič dôležité zo žiadnej oblasti neuniklo.

 

Začať môžete s informáciami o dostupnej histórii tohto mesta. Stačí, keď si zadáte do internetového prehliadača Bardejov pamiatky a všetko dôležité budete mať prehľadne zobrazené. Dozviete sa tam napríklad to, že Bardejov sa radí k jedným z najstarších, a pritom najzachovalejších miest na Slovensku a samotné historické jadro spolu so súborom budov Synagógy z 18. storočia je zapísané do Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Špeciálne za zmienku, okrem iného , stojí aj zaujímavo riešené námestie. Dlažba je tu vytvorená z valúnov – kameňov, ktoré v jednom celku tvoria unikát, ktorý nikde inde nenájdete.

 

Spoznajte Bardejov a jeho kúpele

Ak vám história moc nehovorí a ste viac pre zábavu a relax, možno by ste mohli navštíviť kúpele a presvedčiť sa o ich liečivej sile. Ak nie, prinajmenšom si tu môžete veľmi dobre odpočinúť a svoje unavené telo dať opäť do poriadku. Nezabudnite si nájsť vhodné ubytovanie v Bardejove. Z neho sa potom môžete vybrať na skvelú pizzu a posilnení novou chuťou navštíviť rozhľadňu Kamenná hora. Tak čo poviete, naozaj skvelí tip na výlet.

...

Žiadne komentáre