Zdieľaj
Cvičenie v lete sa môže zdať nemožné, ale má veľa výhod. Ak sa prispôsobíte počasiu, dá sa športovať o veľa viac a účinnejšie než napríklad v zime. Navyše esistuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete vyrovnať aj s vysokými teplotami.

Kedy je cvičenie najlepšie?

Obecne sa pri vysokých letných teplotách odporúča cvičenie skoro ráno alebo neskoro večer, kedy sú teploty znesiteľné. Najmä vonkajšie aktivity, ako je bicyklovanie alebo behanie, by ste nemali vykonávať cez najväčšie horúčavy. Inak vám hrozí vážne zdravotné problémy (infarkt, dehydratácia, celkové zlyhanie organizmu apod.).

Úplne vynechajte cvičenie počas najteplejšej časti dňa, čo je pri slnečnom dni zhruba od 12. do 16. hodiny. Či budete cvičiť ráno alebo večer, záleží na vašich osobných preferenciách a životnom rytme. Dôležité je, aby ste cvičili približne v rovnakú dobu. Pre ranné cvičenie sú ideálne časy medzi 7. až 9. hodinou, pre večerné od 17. do 19. hodiny.

Aké sú najvhodnejšie športy pre horúce leto?

Športovanie v lete má napriek vysokým teplotám aj výhody: slnečné lúče vám ponúkajú vitamín D a postarajú sa aj o zlepšenie nálady. Vonkajšie aktivity pri správnej teplote vás dokážu doslova nakopnúť. Inšpiráciu pre letné športy a ich správne prevedenie nájdete treba na webe Cvičte.sk.

Môže sa stať, že v mieste, kde bývate, neklesnú ani nočné teploty na znesitelnú úroveň. Vtedy prichádzajú na rad športy, pri ktorých sa rovno ochladíte.

Aj v lete sa dá športovať v príjemných teplotách

Medzi jasných favoritov patrí vodné športy, pri ktorých sa vďaka vode cítite automaticky príjemnejšie. Keď že ide o časovo náročne aktivity, nie sú vhodné vždy a pre každého.

Preto ak vám horúce počasie robí stále problémy, môžete s ním bojovať týmito spôsobmi:

Investujte do vhodného oblečenia: ľahké a priedušné materiály pomáhajú odvádzať vlhkosť preč od tela, vďaka čomu máte pocit väčšieho chladu. Nezabúdajte ani na pokrývku hlavy.

Športujte na chladnejších miestach: odíďte preč z mesta a zabehajte si treba v lese, kde môže byť teplota až o 10 stupňov nižšia.

Zamierte dovnútra: cvičenie vnútri vás ochráni od protivných horúčav, navyše sa pod dohľadom školených trénerov dostanete rýchlejšie do formy. Napríklad vo Fitness Clube Aqua môžete využiť cenovo výhodnú permanentku, vďaka čomu nezasiahnete do dovolenkového rozpočtu. Cvičenie vo skupine alebo s trenérom podporí vašu chuť pravidelne športovať.

Pite vodu celý deň: a nie len pred a po tréningu. Dostatočná hydratácia vám pomôže predísť problémom spôsobeným cvičením v lete. Fľašu s vodou neodkladajte ani počas cvičenia.

 

...
Zdieľaj
PredchádzajúcaJedzte týchto 7 potravín pre väčšie poprsie
DalšieTestosterón a jeho výhody pre vaše telo
Hanka
Fascinuje ma fakt, ako taká nevinná vec ako jedlo, dokáže ovplyvniť naše zdravie! Výživa sa stala mojou ,,ever lasting“ vášňou aj vysnívaným povolaním. Relaxovať ma nájdeš v kuchyni, pri behu či v prírodě...

Žiadne komentáre