Zdieľaj

Čistiace kefky na tvár – zdravá pleť je krásna pleť. Istým spôsobom je daná geneticky, ale najviac sa na jej kvalite odráža náš životný štýl, prostredie, v ktorom žijeme a čas, ktorý jej starostlivosti venujeme. Naša pokožka nám jasne dáva najavo, čo sa jej nepáči, no len veľmi málo pozornosti venujeme zjavným príznakom a snažíme sa naše problémy s pleťou odstraňovať doslova narýchlo.

V našich článkoch sme si predstavili rôzne druhy peelingov, chemický aj mechanický. Čo však robiť, ak to nestačí? Ak zmeny nie sú viditeľné a neustále nás trápi akné, zápalové oblasti, suchá šupinatá koža, množiace sa pigmentové škvrny a prehlbujúce sa vrásky?

Niekedy jednoducho ruky, nech sú akokoľvek šikovné, nestačia.

Čo je čistiaca kefka na tvár?

V kozmetických salónoch ste určite videli rôzne čistiace kefy a kartáče na tvár. V súčasnosti sú k dispozícii rôzne modely z dvoch základných kategórií:

 1. Rotačné – s veľkým množstvom štetiniek, ktoré sa pohybujú do kruhu.
 2. Sonické – jemné, s vysokou frekvenciou mikropohybov dopredu a dozadu.

Čistiaca kefka na tvár je prístroj, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube užívateľov:

 • Dokáže z pleti odstrániť zvyšky make-upu.
 • Pôsobí exfoliačne – zbavuje pokožku starých odumretých buniek, nečistôt, prebytočného mazu.
 • Poskytuje pórom podobnú starostlivosť ako pri mikrodermabrázii, no všetko sa to deje v pohodlí domova, iba so zariadením, ktoré má hlavicu s veľkým množstvom oscilujúcich nylonových mikroštetiniek.
 • Pomocou čistiacej kefky/kefy podporíte prekrvenie pokožky a stimulujete tvorbu kolagénu.
 • Pravidelným šetrným používaním získate pokožku jemnú, bez zanesených a upchávajúcich sa pórov, zníži sa viditeľnosť malých jazvičiek a vrások, predídete tvorbe nových.

Je však dôležité, aby ste si zvolili pre seba ten správny typ.Ako si vybrať správny typ čistiacej kefky?

Záleží od toho, aké nedostatky vašu pleť trápia.

Rotačné čistiace kefky

Sú cenovo veľmi dostupné (už od sumy 10-12 €) a sú určené predovšetkým k čisteniu pleti a odstraňovaniu starých kožných buniek. Sú 4 krát účinnejšie ako čistenie rukami. Podporujú cirkuláciu krvi a pokožke dodávajú žiarivý „obnovený“ vzhľad. Nie sú vhodné pre pleť s pupienkami, akné, či inými zápalovými oblasťami, pretože sa na štetinkách môžu rozšíriť aj na ostatné oblasti.

Z tejto kategórie vyberáme dámsku čistiacu kefku BEUER pre každodennú starostlivosť o pleť FC 45.

 • Má elegantné prevedenie padnúce do ruky a je vodotesná (môžete s ňou ísť aj do sprchy).
 • Na výber sú 2 stupne rýchlosti v závislosti od typu a potrieb pokožky.
 • Jemná kefka pleť dokonale vyčistí, nespôsobuje podráždenie. Náhradná hlavica je cenovo veľmi výhodná.
 • Po prvej minúte čistenia sa automaticky vypína. To je doba, za ktorú by ste mali svoju tvár kefkou Beuer dôkladne vyčistiť, aby ste ju dlhším čistením nevystavili poškodeniu.
 • Zdrojom sú batérie 2xAAA
 • Cena od 18,90€
Kde kúpiť BEURER FC 100?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Sonické čistiace kefky na tvár

Tieto kefky dokážu šetrne ošetriť aj aknóznu a zapálenú pleť a s použitím vhodnej kozmetiky postupne zlepšovať jej stav. Mikroštetiny sa nepohybujú do kruhu, ale vo veľmi jemných a rýchlych pulzoch sa pohybujú tam a späť. Oscilujú vo frekvencii 200 – 300 pohybov za sekundu a čistenie sa tak stáva veľmi účinným. Podporujú cirkuláciu krvi, stimulujú tvorbu kolagénu a pri pravidelnom používaní môže zjemniť hlboké vrásky a eliminovať vznik nových. Dostať ich môžete už za 50 – 60 €, za kvalitné s viacerými špecializovanými funkciami sa ceny pohybujú v stovkách eur.

Bližšie si predstavíme základný model značky Silk´n – čistiaci prístroj na tvár Silk´n Sonic Clean Plus :Čistiace kefky na tvár

 • Má 2 hlavné režimy – vibračný a pulzujúci a taktiež 2 nastavenia rýchlosti – pre jemné a hĺbkové čistenie.
 • Je vodotesný, môžete si ho zobrať aj do sprchy.
 • Rýchlo a účinne odstraňuje make-up, nečistoty, pleť masíruje, prekrvuje a výsledkom je žiarivá čistá pleť. Silk´n Sonic Clean Plus je vhodný na každodenné použitie.
 • Vašu pokožku uchráni pred dlhým používaním – po 60 sekundách sa automaticky vypne a zaistí tak správnu dobu na ošetrenie každej oblasti tváre.
 • Jeho súčasťou je vstavaná batéria, ktorá sa dobíja cez indukčnú nabíjačku.
 • Cena od 66,20€ 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Pýtate sa, prečo si zaobstarať nejaký ďalší prístroj, keď funguje podobne ako peeling?

 1. Sonická čistiaca kefka na tvár vykonáva viac ako 200-300 jemných oscilačných pohybov tam a späť za sekundu. Je 6x účinnejšia ako peeling rukami.
 2. Jemnosť štetiniek je uspôsobená pre citlivú pokožku tváre, krku a dekoltu.
 3. Nemusíte používať peelingové prípravky s rôzne veľkými abrazívnymi zložkami, obávať sa alergickej reakcie, pálenia alebo štípania.
 4. Rotačné kefky sú cenovo veľmi dostupné a spolu s vhodným kozmetickým prípravkom (napr. odličovacie mlieko), dokážu urýchliť bežnú večernú starostlivosť o pleť. Cez leto sú veľmi dobrým pomocníkom pri odstraňovaní vodeodolných opaľovacích prípravkoch a make-upu.
 5. Dôkladne očistená pleť potom lepšie absorbuje výživné látky z kozmetických prípravkov.
TIP- HEUREKA
Remington Reveal FC1000 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čistiace kefky na tvár – Akné sa ešte viac zhoršilo!

Pravda je taká, že 8 z 10 ľudí, ktorí na sebe vyskúšali čistiacu kefku, vykonali toto čistenie nevhodným spôsobom alebo si rovno kúpili nesprávny typ čistiacej kefky. Príliš tlačili, pokožku drhli, rozniesli infekciu a zápal zo zanesených pórov aj na iné miesta. Prvé týždne je možné zhoršenie stavu pleti, ale často je to iba prechodné, pleť sa čistí. Nepritláčajte svoju kefku na tvár silno. Rozrušíte aj zdravé bunky, do ktorých potom prenikajú nečistoty, ktoré sa nabrali na hlavicu.

Moja pokožka je úplne suchá a napnutá!

Ďalším častým problémom je zvýraznenie suchých miest, až ich rozšírenie. Prečo sa to deje? Dostane sa vám do rúk nový strojček a tak sa do toho pustíte vo veľkom a každý deň. Narušíte svoju prirodzenú lipidovú vrstvu. Pokožka nestíha produkovať dostatok prirodzeného mazu, aby obnovila svoju štruktúru. Nemá dostatok hydratácie, objavuje sa čoraz viac suchých miest. Viacero odborníkov odporúča začať s čistiacou kefkou 1 krát týždenne a postupne zvyšovať frekvenciu. Niekomu vyhovuje 2-3 krát za týždeň, iný nemá žiadne problémy a oceňuje prínosy čistiacej kefky pre svoju pleť aj pri používaní každý deň.

Môžem požičať na skúšku moju čistiacu kefku kamarátke/sestre?

Nie je to dobrý nápad. Aj keď výrobcovia predpokladajú, že o kefku sa budete starať podľa pokynov, že budete hlavicu po každom použití čistiť a každé 3-4 mesiace ju vymeníte za novú, predsa len existuje riziko, že by na štetinkách zostali nejaké odumreté bunky, nečistoty, baktérie. Chcete sa vystaviť takýmto nepríjemnostiam? To radšej neskúšajte. Taktiež nepoužívajte kefku pri jednom čistení na rozdielne oblasti tela. Ak máte napríklad pupienky na dekolte, ktoré si kefkou očistíte a následne prejdete na tvár – riziko prenosu je dosť vysoké.

Za problémami a nedostatkami vašej pleti môže byť veľa faktorov :

 • nedostatočná alebo naopak prehnaná starostlivosť
 • slabý pitný režim
 • potravinové a iné alergie a intolerancie
 • znečistené prostredie
 • zlozvyky – fajčenie, alkohol
 • vplyv stresu,…

Na starostlivosť o jemnú pokožku tváre vynakladáme často nemalé finančné prostriedky. Základom je dôkladné čistenie a práve čistiace kefky ponúkajú možnosť, ako si starostlivosť o pleť zjednodušiť a ako postupne zlepšovať jej kvalitu.

(Takémuto darčeku by sa isto každá žena potešila. 🙂 )

...

Žiadne komentáre