Zdieľaj

12 zabijakov krásnej pleti

Čudujete sa, že vaša pleť vyzerá neustále zašednuté, unavene a bez života, a to aj napriek tomu, že používate rôzne hydratačné krémy a pijete veľa vody ?! Dôvody môžu badať rôznorodé. Okolo nás je veľa faktorov, ktoré stav našej pleti ovplyvňujú a my si to ani neuvedomujeme. Ako sa týmto zabijakom krásnej pleti vyhnúť sa dozviete v tomto článku.

 

1) Slnko

 

Najlepším spôsobom ako pleť chrániť od vzniku škvŕn, vrások a klesaniu je používanie kozmetickej starostlivosti s ochraným faktorom najmenej SPF 30. Dnešný trh s kozmetickými prípravkami ponúka širokú škálu kozmetiky. My odporúčame prípravky La Roche-Posay. Sú ľahké, pleť nezaťažujú a príjemne vonia. Aplikácia je úplne jednoduchá. Na čistú pleť tváre naneste množstvo ochranného prípravku o veľkosti lyžičky. Na telo potom o veľkosti poháre. Prípravky používajte aj v prípade, že ste v tieni. Na priamom slnku sa mažte každé dve hodiny, pleť je tak dokonale chránená.

 

2) Fajčenie

 

Ak potrebujete okrem udržanie si vášho zdravia ďalší dobrý dôvod prečo prestať, tu ho máte. Fajčenie škodí pleti vo veľkej miere, spôsobuje predčasné starnutie pleti, výskyt hlbokých vrások a jej zašednutý tón. Fajčenie dokonca podľa výskumu spôsobuje, že vyzeráte až o 2,5 roka starší.

 

3) Alkohol

 

Baviť sa človek dokáže aj bez poháre v ruke. Ak popíjate viac ako jeden alkoholický kokteil denne, vaša pokožka značne trpí. Nadmerné pitie alkoholu spôsobuje predčasné starnutie pleti a výskyt vrások.

 

4) Zlá kozmetika

 

Výber zlé kozmetiky pre váš typ pleti je jedna z najčastejších chýb starostlivosti o pleť. Správna a dobrá kozmetika je pre tvoju pleť to najlepšie.

Pre mastnú pleť je najlepšie používať tzv. “NEKOMEDÓNNE” prípravky, ktoré väčšinou obsahujú blahodarnú kyselinu salicylovú, ktorá sa radí medzi najlepšie antibakteriálne látky. Majiteľky s mastnou pleťou by sa mali vyhýbať aj mastným krémom, keďže tento typ pleti má svoje vlastné oleja.

O citlivú pleť je najlepšie starať s takými prípravkami, ktoré ju nezaťažujú, sú ľahké a neparfumované. Dobrým pomocníkom jej ochrany je už raz spomínaný ochranný faktor SPF. Pre tento typ používajte kozmetiku s výťažkami bambuckého masla a kyseliny hyalurónovej.

Zmiešaný typ pleti je dobré čistiť prípravkami, ktoré pleť nedráždi a zároveň dokážu predchádzať nadmernému vzniku kožného mazu. Oblasť T-zóny preto umývajte čistiacim gélom a suché miesta premastite hydratačným krémom.

Suchá pleť potrebuje dostatok výživy nonstop. Dobré je používať takú kozmetiku, ktorá pleť do hĺbky hydratuje, vyživuje a zvláčňuje. Naopak sa vyhnite drsným peelingům.

 

5) Nezabúdať na krk a hrudník

 

Starostlivosť o pleť by nikdy nemala končiť pri brade. Krk a dekolt vystavujete skoro vždy slnečnému žiareniu, preto by sa o tieto miesta malo starať rovnako tak, ako o váš tvár. Používajte jemné prípravky a vyskúšať môžete aj peeling.

 

6) Pozor na znamienka

 

Štúdia vykonaná raz americkou inštitúciou nedávno zistila, že v roku 2004 bol výskyt melanómu u žien vo veku 15 až 39 rokov až o 50% vyššia, než v roku 1980. Aké je teda ponaučenie? Každý človek, ktorý so slnečnou by mal navštevovať dermatológa aspoň raz ročne. Sebakontrolu dokonca každý mesiac! Dobré je nezabúdať na miesta pod nechty, hlavu a päty. Ak sa znamienka menia, na nič nečakajte a navštívte dermatológa.

 

7) Špinavé kozmetické štetce

 

Možní si hovoríte, prečo sa umývaním kozmetických štetcov obťažovať ?! Dobrých dôvodov je hneď niekoľko. Špinaví pomocníci môžu zapríčiniť upchávanie pórov či bakteriálnej infekcii. Raz za tri týždne preto štetce umyte jemným šampónom a potom nechajte dôkladne uschnúť.

 

8) Mobil

 

Možno ste ani netušili, že opieranie telefónu o tvár či bradu spôsobuje množenie baktérií. Mobilný telefón totiž vysiela vlny a teplo, čo má za následok kožné reakcie, ktorá sa prejavuje podľa typu pleti. Čo tak vyskúšať handsfree?

 

9) Peeling

 

Mastné pleti môže byť čistiaci peeling veľkým pomocníkom. Občas sa ale môže stať, že drsné mikroperličky môžu pleť podráždiť, tá je potom začervenaná a množia sa baktérie. Peeling preto nepoužívajte každý deň.

 

10) Nedostatok spánku

 

Ten spôsobuje, že je človek v strese, cím trpí aj pleť. Práve stres sa na pleti podpisuje najviac. Spôsobuje výskyt akné, ekzému alebo lupienky. Spánok je doba, kedy sa telo regeneruje, teda aj pokožka. Jeho nedostatok má za následok spomalenie bunkovej obnovy. Okrem toho prúdi do pokožky málo krvi, pleť potom pôsobí poblednuto.

 

11) Nočná očista

 

Ak si po večernom mejdane pleť poriadne neodlíčíte, môžete si spôsobiť upchatie pórov, čo vedie k vzniku akné – predovšetkým u mastného typu. Keď spíte, vaša telesná teplota sa mierne zvyšuje, a preto pokožka viac absorbuje to, čo je na jej povrchu. Preto pred tým, ako pôjdete spať pleť dôkladne očistite a hydratujte. Kvalitná kozmetika tu zohráva tiež svoju rolu.

 

12) Nezdravé potraviny

 

Naozaj záleží na tom, aké potraviny konzumujeme. Tie majú totiž na krásu našej pleti veľký vliv.

...
Zdieľaj
PredchádzajúcaZázvor ako detoxikačný prostriedok
DalšieTelový peeling skrášľuje telo aj dušu
Hanka
Fascinuje ma fakt, ako taká nevinná vec ako jedlo, dokáže ovplyvniť naše zdravie! Výživa sa stala mojou ,,ever lasting“ vášňou aj vysnívaným povolaním. Relaxovať ma nájdeš v kuchyni, pri behu či v prírodě...

Žiadne komentáre