Zdieľaj

Telový peeling – Krásna pokožka dodáva žene sebavedomie a starostlivosť o pokožku pomáha harmonizovať telo s dušou. Telový peeling patrí k takým prípravkom, ktoré sa počas aplikácie zvládnu postarať o celého človeka a navyše sú veľmi príjemné.

Ak vám pokožka aj po zvýšenej starostlivosti zdá mdlá a bez života, je na čase jej dopriať poriadne oživenie. Nemusíte ihneď utekať do ordinácie plastického chirurga, riešenie je jednoduchšie. Stačí sa zbaviť odumretých kožných buniek telovým peelingom. Ten v sebe totižto obsahuje viac, než bežný sprchový gél alebo telový krém: kombinuje čistenie, exfloiáciu a masáž, čímž telu poskytuje veľa zdravotných aj kozmetických výhod.

Peeling dokáže navrátiť prirodzenú rovnováhu telu aj mysle

Rovnako ako kožné bunky na tvári, aj tie na tele si pravidelne vytvárajú nové, zdravšie bunky pod tými starými. Ako starneme, tento proces sa spomaľuje. Preto telo potrebuje malé postrčenie, ktoré mu môžete dodať telovým peelingom.

Telový peeling funguje niekoľkými spôsobmi:

  • Ako masáž: exfoliačné granule pomáhajú oddeliť mŕtvu pokožku. Samotné pôsobenie trenia zvušuje krvný obeh a pomáha odvodniť lymfatické uzliny (zvýšením prietoku krvi na povrch pokožky).

  • Ako príprava pre hydratáciu: po hlbokom čistení peelingom sú póry pokožky otvorené a lepšie sa do nej vstrebajú ďalšie kozmetické prípravky, najmä tie s hydratačným účinkom.

  • Ako relaxácia tela aj mysle: nemenej dôležitou súčasťou používania telového peelingu je dobrý pocit, ktorý získate z obnovenej pokožky. Osviežujúca textúra vašej pokožky, podmanivá vôňa, ktorá naplní vašu kúpeľňu vám umožní vychutnať si celý proces. Aplikácia peelingu tak zlepšuje aj náladu.

Pre telo sú najlepšie peelingy s prírodným zložením, ktoré navyše nezaťažujú prírodu. Na rozdiel od peelingov, ktoré obsahujú treba aj plastové guľôčky, si telo dokáže z prírodných peelingov zobrať potrebné minerály a vitamíny.

Soľný peeling poškrabká na tých správnych miestach

Jednou z možností je soľný peeling, ktorého hlavnú zložku tvorí soľ prirodzene pôsobiaci ako exfoliant. Pokožku zároveň hydratuje a ostáva hladká a žiarivá. Základné soľné peelingy sa skladajú zo solí a éterických olejov, ktoré obsahujú ďalšie vitamíny a pomáhajú harmonizovať myseľ.

Ku kvalitným produktom patrí Povzbudzujúci soľný peeling Kam-Chat-Ka. Peeling s červenou soľou, ktorá v sebe má 80 stopových prvkov, napomáha spolu s organickým cédrovým olejom odvádzaniu toxínov z tela. Po použití ostáva pokožka mäkká a pružná.

Kávový peeling vás dobije novou energiou

Nie, nemusíte si ráno zbierať zvyšky kávy. Vystačíte si s hotovým kávovým peelingom, ktorý je pripravený špeciálne pre ošetrujúce použitie. Kávový peeling je medzi tými ostatnými jedinečný, tvorí doslova energetickú bombu.

Okrem prirodzených exfoliačných vlastností obsahuje káva tajnú zbraň pre vašu pokožku: kofeín. Pomáha sťahovať pokožku, čo má blahodárný vplyv pri boji s celulitídou. Pri aplikácii pod oči redukuje váčky aj tmavé kruhy, lebo sťahuje krvné cievy. Kofeín je tiež nabitý antioxidantmi, ktoré pomáhajú bojovať proti prejavom stárnutia pokožky (vrásky, pigmentové škvrny).

Hotový kávový peeling zoženiete napríklad od značky MARK scrub, kde vo svojich peelingoch používajú iba prírodné zložky, ktoré lahodia vášmu telu. Okrem klasického čisto kávového peelingu sa môžete rozmaznať aj ďalšími s prídavkom citrusov, pepermintu alebo čokolády.

Užívajte si výhod telového peelingu

Pri pravidelnom používaní telových peelingov za môžete tešiť na takmer zázračné účinky:

  • Rozžiarená pokožka: najmä peelingy s morskou soľou predávajú pri aplikácii minerály, vďaka ktorým pokožka žiarí.

  • Prirodzená exfoliácia: odumreté bunky sa dostanú preč a uvoľní sa miesto pre nové a zdravé bunky, vďaka čomu budete vyzerať neodolateľne.

  • Zlepšenie krvného obehu: pri masáži peelingov podporujete krvný obeh a prebúdzate tak celé telo.

  • Vymiznutie prejavov celulitídy a starnutia: masáž abrazivnym peelingom prispieva ku prekrveniu a zvyšuje prietok teľných tekutín, a tak celulitída nemá šancu sa uložiť.

  • Relaxácia: opatrovanie sa telovým peelingom v kombinácii s masážou a obsiahnutými esenciálnymi olejmi vás dokáže neuveritelne uvolniť.

...

Žiadne komentáre