Zdieľaj

Ak patríte k ľuďom, ktorým  povinnosti nedovolia aktívne oddychovať počas bežného dňa, mali by ste spozornieť a naplánovať si návštevu luxusných kúpeľov, v ktorých vás čaká naozaj len to príjemné. V opačnom prípade si vaše telo vyžiada daň, ktorej cena vás nemilo prekvapí.

Maximálne pohodlie a starostlivosť

To môžete očakávať od pobytu v známych termálnych kúpeľoch. Ide o balík služieb, totožný s tým, ktorý by ste potrebovali na dovolenke v obľúbenej dovolenkovej destinácii. Celodenná strava, tie najlepšie procedúry a liečebná starostlivosť v určitom časovom horizonte, ktorý sa vám na jeho konci bude zdať naozaj krátky.

Začína to návštevou lekára

Takmer v každom jednom kúpeľnom zariadení sa po vstupnom zaregistrovaní a vybalení ocitnete pred lekárom, vďaka ktorého odbornému posúdeniu vášho zdravotného stavu alebo problémov budete môcť absolvovať konkrétne procedúry.

Príjemná termoterapia je jednou z nich a má pre ubolené telo niekoľko prospešných účinkov. Podstatou celej tejto procedúry je bahenný, parafínový alebo rašelinový zábal, kde jeho teplota dosiahne od 50 do 55 ° C. Vďaka takto účinnému teplu sa prehreje celé telo alebo len jeho konkrétna časť, na ktorú bol obklad (zábal) aplikovaný. Postupne dochádza v tele k zvýšeniu látkovej výmeny a tak úľave od bolesti.

Takýchto špeciálnych procedúr je samozrejme viac a niektoré z nich sa dobre kombinujú s cvičením, masážou, vodoliečbou a pobytom v prírode, ktorá nie je zaťažená smogom veľkomesta.

Potešenie pre vašu myseľ

Telo je prepojený systém a k jeho bezproblémovému fungovaniu potrebujete aj pokojnú myseľ. Nezaručí vám ju nič iné ako príjemná spoločnosť, zábava a relax v podobe čítania knihy, prechádzky v parku, kultúrne vyžitie a mnohé iné metódy, ktoré vaše psychické rozpoloženie prinavrátia do pôvodného stavu. To všetko a samozrejme omnoho viac si môžete dopriať priamo v tých najlepších luxusných kúpeľoch, ktoré stoja za návštevu!

...

Žiadne komentáre