Zdieľaj

Ako si muži môžu zlepšiť sexuálnu výkonnosť – Veľa mužov hľadá spôsoby, ako zlepšiť svoju sexuálnu výkonnosť a výdrž, ako byť sexuálne aktívnymi častejšie a dlhšie, chcú potešiť nielen seba, ale aj svoju partnerku.

Na trhu existuje veľa doplnkov, ktoré sľubujú zaručený výsledok, častokrát však aj s viacerými vedľajšími efektami, s ktorými ste nepočítali. Na pamäti majte hlavne, že to, ako funguje penis, priamo závisí od krvného tlaku a od stavu vášho obehového systému. V podstate to, čo je dobré pre srdce, je dobré aj pre vaše sexuálne zdravie.

Predtým, ako navštívite lekáreň a nenápadne vyslovíte svoju požiadavku, prečítajte si  a vyskúšajte nasledujúce postupy:

1 – Zostaňte aktívny

Jedným z najlepších spôsobov pre podporu a udržanie dobrého zdravotného stavu je kardiovaskulárne cvičenie. Udržujte svoje srdce vo forme, zvyšujte jeho výkon (rovnako tak sa zvyšuje aj pri sexe), venujte sa polhodinu denne behu alebo plávaniu a výsledkom bude lepší a dlhší výkon v posteli a povzbudené libido.

 

2 – Jedzte vhodné potraviny

Je známe, že existujú určité potraviny, ktoré zlepšujú prietok krvi.

Cibuľa a cesnak: možno nie sú ideálne pre svieži dych, ale priamo pozitívne ovplyvňujú cirkuláciu krvi.

Banány: ovocie bohaté na draslík pomáha znížiť krvný tlak, teda nepriamo prináša benefity do sexuálnej oblasti a zlepšuje výkon.

Chilli a korenie : všetky prirodzene korenisté jedlá podporujú prietok krvi, redukujú vysoký krvný tlak a eliminujú zápaly v tele.

Vajíčka : vysokou dávkou vitamínov skupiny B vyrovnávajú hladiny hormónov. Znižujú tak napätie v tele, ktoré často bráni erekcii.

Omega 3 mastné kyseliny : tento typ tuku zvyšuje prietok krvi, chráni pred rozvojom kardiovaskulárnych ochorení.  Nájdete ho v lososoch, tuniakoch, avokáde a olivovom oleji.

– a špeciálne vitamín B1 : tento vitamín urýchľuje prenos signálov v nervovej sústave, teda aj signály medzi mozgom a penisom.  Nachádza sa vo vajciach, arašidoch a fazuľkách.

 

3 – Zredukujte stres

Stres spôsobuje pohromu a zmätok vo viacerých oblastiach zdravia, vrátane vášho libida. Nesprávnym spôsobom zvyšuje tep srdca a aj krvný tlak a oba tieto stavy škodia sexuálnej túžbe a výkonu. Stres psychického pôvodu navyše narúša erekciu či schopnosť dosiahnuť orgazmus. Nezabúdajte, že stres nepriamo vplýva aj na prehlbovanie zlých návykov, ako je fajčenie, konzumácia alkoholu, ktoré  určite nepridávajú na sexuálnej výkonnosti.

Osvojte si praktiky ako zvládať a zredukovať stres vo svojom živote. Porozprávajte sa otvorene s partnerkou o týchto problémoch, nájdete pochopenie a spoločné riešenie. Častokrát tlak pracovných a súkromných povinností zloží aj najodolnejšieho muža. Nie je hanbou priznať si, že ste človek.

4 – Zbavte sa zlozvykov

Ako ste si už prečítali, pravidelná konzumácia alkoholu a fajčenie nie sú vhodní spoločníci na prežitie vášnivých nocí. Vedci zistili, že pohárik červeného vína síce zlepšuje cirkuláciu krvi, pôsobí na ľudský organizmus uvoľňujúco a podporuje i sexuálnu túžbu, avšak vo väčšom množstve to už neplatí. Rôzne stimulanty a návykové látky obsiahnuté v alkohole a cigaretách spôsobujú zúženie ciev a sú priamo zodpovedné za rozvoj impotencie. Až 50% alkoholikov je impotentných. Venujte svoj čas a záujmy miesto tohto zdravému jedlu a športu, vaše zdravie sa vám odvďačí.

 

5 – Vystavujte sa slnečnému žiareniu

Slnečné žiarenie zastavuje tvorbu melatonímu v tele (svetlo brzdí jeho tvorbu). Tento hormón vám síce pomáha zaspať, ale taktiež „uspáva“ aj sexuálne túžby a potreby. Čím menej melatonínu, tým väčší potenciál pre sexuálne aktivity. Vystavujte  telo slnku, nechajte na pokožku dopadať slnečné lúče a vaša sexuálna túžba nezaspí ani počas ponurých zimných mesiacov.

TIP !

6 – Masturbáciou k lepšej výdrži

Ak v posteli nevydržíte toľko, koľko by ste chceli, jednoznačne potrebujete tréning. Hoci sex s príťažlivou partnerkou je najlepším spôsobom ako „trénovať“, práve masturbovaním si môžete pomôcť k dlhšej akcii. Nie však akokoľvek a už vôbec nie rýchlo. Vyhraďte si čas a venujte sa tomuto, nazvime to – cvičeniu, tak dlho, ako by ste chceli, aby sex trval, keď nie ste sami.

 

7 – Venujte pozornosť partnerke

Sex nie je hrou jedného hráča. Venujte osobitú pozornosť túžbam vašej partnerky. Môžete tak objaviť nielen nové potešenia a stimuly, ale vyskúšate aj rôzne druhy polôh a tempa. Rozprávaním počas milovania dokážete oddialiť vyvrcholenie a predĺžiť trvanie intímneho styku. Pozor však na obsah preberaných tém.

 

8 – Neváhajte vyhľadať pomoc

Ak trpíte erektilnou disfunkciou, Peyronieho chorobou (nepríjemné a bolestivé zakrivenie penisu pri erekcii) alebo inou diagnózou, ktorá ohrozuje kvalitu vášho sexuálneho života, budete potrebovať medicínsku liečbu. Prekonajte ostych a zdôverte sa s problémami svojmu lekárovi.

 

Na záver krátke zhrnutie – užívajte si život so všetkým príjemným, čo k nemu patrí, pristupujte k svojmu telu a zdraviu zodpovedne, športujte, jedzte zdravo, zbavte sa zlozvykov a návykov, nedajte šancu negatívnym pocitom a uvidíte, že pozitívne zmeny sa dostavia vo všetkých oblastiach, vrátane tej sexuálnej.

...

Žiadne komentáre