Domů Detoxikácia Silymarin Star – Detoxikácia

Silymarin Star – Detoxikácia

27 

SILYMARIN STAR

Výživové doplnky

Je prípravok z extraktu z pestreca mariánskeho, ktorý svojim zložením účinne pôsobí ako:

antioxidant
detoxikuje organizmus
pôsobí na tráviaci systém
podporuje činnosť srdca
podporuje funkciu pečene

Pestrec mariánsky

a jeho plody (sylibum marianum) obsahujú látku silymarín, ktorý je silným antioxidantom. Chráni pečeňové bunky pred jedovatými látkami a vyvolávajúcimi zápal pečene. Uplatnenie našiel aj v kozmetike. Olej z pestreca mariánskeho je považovaný za jeden z najbezpečnejších prírodných prostriedkov. Získava sa lisovaním za studena. . Pri tepelnej úprave však nemôže teplota presiahnuť 60°C, pretože stráca veľa výživných látok. Rovnako je to aj s čajom, keďže plod nemôže prísť do styku s vodou s teplotou 40°C. Zničila by sa tak významná látka silymarín, potrebná pre regeneráciu a tvorbu nových pečeňových buniek. Čaj z pestreca mariánskeho preto nie je vhodný na užívanie pri prečistení pečene.

Jeho liečivé účinky boli známe už v starom Grécku. Jeho prvotné použite je na podporu funkcie pečene, keďže pečeň je životne dôležitým orgánom a je veľmi zaťažený nevhodnou stravou s množstvom nasýtených tukov, aditív, dusičnanov, alkoholom a syntetickými liekmi. Povzbudzujúce účinky má nielen na pečeň, ale aj na žlčník, ktorý je nazývaný „hovorcom pečene“ – ako náhle sa ozýva žlčník, signalizuje to zlý stav pečene.

Silymarín zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky na pečeňové bunky, čo súvisí s jeho schopnosťou podporovať proteínovú syntézu. Chráni bunky tkanív pred oxidačným poškodením. Pod pojmom oxidačné poškodenie rozumieme porušenie rovnováhy medzi vznikom voľných radikálov a ich odstránením pomocou prirodzených lapačov – bunkových antioxidantov. Voľné radikály vznikajú v tele dôsledku stresu, alkoholu, UV žiarenia alebo znečistením atmosféry – prachom, smogovými časticami, cigaretovým dymom. Voľné radikály v našom organizme poškodujú bielkoviny, lipidy, oslabujú bunky.

Obsahuje účinné flavonolignany zo semien pestreca (silybín, isosylibín, silydianín a silychristín) a baicaleín z koreňa šišiaka majú blahodarný vplyv na pečeň. Pri výrobe je používaná galenická úprava, vďaka ktorej je pomocou sacharidu cyklodextrínu a diétnej vlákniny zvýšená biologická dostupnosť a antioxidačná účinnosť silymarínu. Nazýva sa aj ostropestrec alebo Kristova koruna. V Bulharsku je považovaný za dar od Panny Márie.

Pestrec sa podieľa na:

regenerácii pečeňových buniek a pečeňovej membrány
pri zažívacích problémoch a problémoch so stolicou
pri kožných problémoch
spomaľuje starnutie
chráni pred civilizačnými ochoreniami
používa sa pri otravách jedmi, hubami, alkoholom a drogami
odstraňuje následky chemoterapie

Pri nesprávnej príprave Pestreca sa znehodnocuje jeho účinná látka silymarín a všetky jeho pozitívne účinky na náš organizmus sú tým znegované. Využitie rôznych mlynčekov (na kávu) nie je vhodné. Pri tejto úprave totiž vzniká teplo, ktoré poškodzuje látku silymarín, ktorá je pre regeneráciu pečeňovej membrány veľmi dôležitá. Nie sú vhodné ani zápar, či iné úpravy, ako príprava čajov a vyluhovanie, prípadne luhovanie v alkohole. V prírodnej medicíne sa odporúča aj pri problémoch s prostatou a poklese sexuálnej aktivity. Hodí sa aj na dochutenie šalátov alebo iných pokrmov

Dávkovanie: 1–2 mäkké kapsuly denne. Upozornenie: Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu pestovania a spracovania rastlinnej zložky

ZloženieSilybum marianum (pestrec mariánsky, semeno, extrakt 4:1) 1.000 mg.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info