Domů Detoxikácia Kudzu Star – Detoxikácia

Kudzu Star – Detoxikácia

39 

KUDZU STAR

Kudzu Star je prípravok z rastliny Ďalekého Východu – Kudzu. Vo východnej Ázii je známa na liečbu závislostí na alkohole a iných látkach. Jej domovom je Čína a Japonsko. Koncom 19. storočia na jubilejnej výstave vo Filadelfii očarila svojou sladkastou vôňou, veľkými listami a ľahkým pestovaním tak, že sa začala vysádzať ako pokryvná rastlina a ako ochrana pred pôdnou eróziou na juhu USA. Zo stoniek kudzu sa vyrábajú košíkarské výrobký a z kvetov sirup. V súčasnej dobe je rastlina kudzu v strede záujmu vedcov a lekárov, ktorí sa zaoberajú závislosťou na alkohole, nikotíne a iných drogách. Obsahuje bioaktívne izoflavóny, a to genisteín, daidzeín, daidzín a puerarín, aktívne znižujú potrebu pitia alkoholu a pozitívne ovplyvňujú nervovú činnosť mozgu. Kudzu Star má vysokú výživovú hodnotu. Obsahuje sacharidy a minerálne látky, najmä železo, vápnik a sodík. Regeneruje toxikovaný a oslabený organizmus a dodáva výživné látky.

Účinky Kudzu:

podporuje protialkoholovú a antinikotínovú liečbu
pôsobí podporne a chráni osoby ohrozené vznikom závislosti na alkohole
pomáha znížiť potrebu konzumácie alkoholu
podporuje detoxikáciu vnútorných orgánov, obzvlášť pečene
pomáha regulovať trávenie zmierňuje kyslosť v žalúdku a hnačku
zmierňuje bolesti svalov a hlavy
pozitívne ovplyvňuje činnosť obehového systému a pohybového aparátu
podporuje produkciu serotonínu a dopamínu, ktoré posilňujú nervový systém a pozitívne ovplyvňujú emocionálny stav
celkovo zlepšuje zdravotný stav a dodáva energiu

Štúdie ukázali, že užívanie Kudzu znižuje spotrebu alkoholu až na polovicu, bez vedľajších účinkov. Využíva sa najmä sušený koreň, ktorý pozitívne vplýva pri:

závislosti na alkohole
závislosti na nikotíne
intoxikácii pečene (rozličného charakteru)
tráviacich problémoch
nervových problémoch
v klimaktériu

Pridaný vápnik je dôležitým minerálnym prvkom pre jeho nenahraditeľný účinok. Pre organizmus je dôležitá vápniková kostná zásoba. Najčastejšie môžeme nájsť vápnik v potravinách, potom vo forme výživových doplnkov. Človek prijíma tento minerál do tela správnou výživou a dostatočnou fyzickou aktivitou. Potraviny bohaté na vápnik udržiavajú jeho hladinu v tele v norme. Potraviny obsahujúce vápnik sú sú sú pohánka, hrášok, brokolica, špenát, kel, tekvica, citróny, sezamové a slnečnicové semiačka, mak, mlieko, syry (najmä syr parmezán a tvrdé syry), sardinky a ryby (losos), vaječný žĺtok, sója, mandle, ružičkový kel, brokolica, kapusta, orechy,strukoviny, ovsené vločky.

potrebný pre vývoj zubov a kostí a pre udržanie ich štruktúry – mineralizáciu a hustotu,
dôležitý pre krvnú zrážanlivosť
podieľa sa na prenášaní signálov v nervovej sústave
podieľa sa na delení a špecializácii buniek
podporuje normálny energetický metabolizmus
pozitívne vplýva na funkciu svalov
napomáha činnosti tráviacich enzýmov

Fosfor je po vápniku druhým najdôležitejším minerálom pre ľudský organizmus. V tele človeka sa nachádza asi 650 g fosforu, 85 % sa nachádza v kostiach, zuboch, zvyšok v krvi a tkanivách, najmä srdci, obličkách, mozgu a svaloch.

Funkcie fosforu v organizme:

podieľa sa na stavbe kostí a udržuje ich v dobrom stave
pomáha vytvárať zubnú sklovinu a posilňuje zuby
dôležitý pre premenu bielkovín, tukov a glycidov
nevyhnutný pre výmenu viacerých minerálnych látok (vápnik, horčík)zložka prostetických skupín enzýmov
reguluje acidobázickú rovnováhu
s jeho premenou súvisí energetický metabolizmus.dôležitý pri svalovej kontrakcii, pri prenose vzruchov z mozgu do všetkých telesných tkanív
pomáha sekrécii hormónov
nevyhnutný pre tvorbu nukleových kyselín

Dávkovanie: 2 tablety 2 x denne

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu pestovania a spracovania rastlinnej zložky

Zloženie: Puearia lobata (Kudzu, zmes extraktu z koreňa a sušeného koreňa s obsahom 1% daidzeinu) 500 mg, vápnik (fosforečnan vápenatý) 62 mg (7,8% RDA), fosfor (fosforečnan vápenatý) 48 mg (6% RDA), emulgátor: rastlinná celulóza, zahusťovadlo: arabská guma, stabilizátor: zosieťovaná sodná soľ karboxymethylcelulózy, leštiaca látka: rastlinná kyselina stearová, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, rastlinný stearát horečnatý, povlaková látka: celulóza, zvlhčovadlo: glycerín, regulátor kyslosti: citrát sodný.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info