Domů Detoxikácia Inulin Star – Detoxikácia

Inulin Star – Detoxikácia

30 

INULIN STAR

Výživový doplnok – čakanka

Inulin Star je prípravok z čakanky, ktorý účinne napomáha:

pri pohybe gastrointestinálneho traktu

pri činnosti srdca a pečene

podporuje detoxikáciu tela

reguluje telesnú hmotnosť

Čakanka obyčajná

(Cichorium intybus) patrí medzi liečivé byliny. Je to rastlina obsahujúca veľa vzácnych vitamínov. V pukoch sa nachádza vitamín C, karotén, fosfor, vápnik, horčík a železo. Podľa povesti je čakanka zakliata dievčina čakajúca na návrat svojho milého z vojny. Dievča s peknými modrými očami by na svojho chlapca čakala dodnes, keby ju kúzelné víly nepremenili na čakanku, aby sa ďalej netrápila. Jej pekné modré kvety rýchlo odkvitajú, ale každý deň pribudnú na konárikoch nové. Pri zamračenom počasí sú kvety zavreté tak, že ich ani nevidíme. Liečivé účinky čakanky majú najmä rozkvitnuté časti spolu s koreňom. Biele puky obsahujú veľa vlákniny. Ich konzumáciou sa upravuje trávenie, chráni pred rakovinou hrubého čreva a pred srdcovým infarktom, znižuje cholesterol, vysoký krvný tlak a upravuje stolicu. V minulosti sa používala ako liek pri ochoreniach obličiek a pečene. Pestovali ju už starí Egypťania a vážili si ju ako šalátovú zeleninu. Bola považovaná za magickú bylinu, ktorá vraj dávala krásu a úspech. V súčasnosti je zbieraná pre koreň alebo kvitnúci vňať, či kvety. Koreň čakanky obsahuje inulín, ktorý sa používa pri liečení cukrovky a 0,1% glykozidu intybínu, triesloviny, cholín, arginín, živicu, sliz, minerálne látky. Hlavné obsahové látky sú v mliečnej šťave. V listoch je kumarínový glykozid cichoriín, ďalej levulóza, inulín, cholín, arginín, kyselina cichóriová. Je mnoho receptov z čakanky na prípravu odvaru, čaju alebo šalátu. Od roku 1690 je v Holandsku známy nový spôsob využitia rastliny. Upražený koreň pri teplote 140°C nahrádza kávu. Odvar z koreňa sa využíva 2 – 3 krát denne na podporenie chuti do jedenia a pri chronických ochoreniach žlčníka a pečene. V liečiteľstve sa koreň využíva pri cukrovke, na trávenie a pri zápche. Zvonka sa používajú vo forme obkladov na bolestivé zápaly, ekzémy a vredovité ochorenia. Čakankový odvar pomáha pri zápche, častej pri zmenách pohybu. Šťava z koreňa, zľahka vtieraná do vlasovej pokožky, podporuje rast vlasov. Mladé, čerstvé korene čakanky je možné použiť v homeopatii, tiež v gastronómii na prípravu omáčok. Kvetová droga sa používa vo forme záparu na vypláchnutie očí pri zápalových ochoreniach. Čaj z čakanky zvyšuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie, pomáha pri rozpúšťaní žlčníkových a obličkových kameňov. Je veľmi horký, preto je ho vhodné primiešať s inými bylinami.

Inulin

Inulín je oligosacharid, ktorý sa v črevách správa ako rozpustná vláknina. Pre črevné baktérie je aj zdrojom energie a má probiotický účinok. Jeho prevažnú časť tvorí fruktóza, ovocný cukor. Znižuje glykemický index potravín, jeho kalorická hodnota je minimálna až nulová a nezvyšuje ani hladinu krvného tlaku. Dohliada na správne vstrebávanie živín, predovšetkým vápnika, čím prispieva k zdravému vývoju kostí a pomáha predchádzať vzniku osteoporózy. Priaznivo pôsobí na celú tráviacu činnosti, tým že je prebiotikom, ktoré sa zameriava na zachovanie prirodzenej črevnej flóry. Organizmus chráni pred nádorovými a zápalovými ochoreniami, predovšetkým pred vznikom rakoviny hrubého čreva, pričom zabezpečuje správne trávenie a rýchlymi pocitmi sýtosti žalúdka predchádza nadmernej konzumácii potravy. Je preto dôležitou zložkou diét. Podľa vedcov 5 – 8 gramov inulínu denne zaručuje bifidogénny účinok v črevách dospelého človeka. Je to čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním koreňa čakanky. Je nestráviteľný ľudským zažívacím traktom, a preto je inulín vláknina z čakanky.

Dávkovanie: 2 x 1 mäkká kapsula denne

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu pestovania a spracovania rastlinnej zložky.

Zloženie: Inulín 1.000 mg (extrakt z koreňa Cichorium intybus var. Radicosum, čakanka obecná siata).

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info