Domů Detoxikácia Pau D´Arco Star – Detoxikácia

Pau D´Arco Star – Detoxikácia

24 

PAU D´ARCO

Lapacho – výživový doplnok

Pau D´Arco je prípravok z Lapacha, rastliny z amazonských pralesov Brazílie a dažďových pralesov Južnej Ameriky, najmä v Argentíne, Paraguaji a Bolívii. Domorodí šamani už niekoľko rokov využívajú silu vzácneho stromu – Pau D´Arco. Inkovia poznali široké spektrum účinkov lapacha, ktoré prispieva k obranyschopnosti organizmu a tiež pri liečbe vážnych ochorení. Práve v tropických pralesoch nachádza zdroj mnohých liečivých rastlín aj súčasná medicína. K takýmto objavom patrí aj Lapacho. Podľa záznamov, ktoré sa zachovali, sa kôrou zo stromu Lapacha liečili starí vládcovia Inkov pred príchodom Španielov na územie Nového Sveta.

Výskumom Lapacha sa zaoberal aj William Koch už v roku 1864. E. Paterno a vedci Bayerových laboratórií izolovali a identifikovali účinnú látku lapachol. Práve táto zložka preukazuje vysokú biologickú aktivitu pri liečbe nádorov. Katalytická zmena lapacholu na betalapachon ešte zvyšuje účinok Lapacha. V roku 1896 S.C. Hooker určil chemickú štruktúru lapacholu a L.F. Fieser syntetizoval túto substanciu už v roku 1927. Už od týchto starých čias sa uskutočňoval i vedecký výskum zdravotných účinkov Lapacha a dnes už publikované výskumné práce o pôsobení výťažkov Lapacha na ľudský organizmus zapĺňajú celé knižnice.

Túto divotvornú drevinu nazývali domorodci aj Tajy, čo znamenalo mať veľkú energiu a životnú silu. Darí sa mu na čistom vzduchu bez znečistenia exhalátmi a smogom. Vojislav Todorovič zistil, že túto rastlinu poznali a využívali už Vikingovia a Rusi. Dokonca už v roku 1800 ruskí chemici vyrobili zubnú pastu s výťažkom Lapacha s preukázateľným efektom na prevenciu zubného kazu. Dorastá do výšky 30 a dožíva sa 700 rokov.

Lapacho (Tabebuia impetiginosa) obsahuje široké spektrum látok, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu. Ide o kvitnúci strom s tvrdým drevom, ktorý starí Inkovia používali na výrobu lukov. Nazývali ho Božský strom a vnútornú časť kôru využívali na liečebné účely.

Účinky Lapacha sú široké:

pomáha zneškodniť vírusy, baktérie, huby, plesne a prvoky, ktoré sa nachádzajú v organizme
podporuje tiež tvorbu červených krviniek, pretože obsahuje veľa železa
používa sa pri liečbe cukrovky, pretože brzdí príjem glukózy v črevách človeka, pričom podporuje využitie dlhých reťazcov uhľohydrátov a tukov v organizme,
podieľa sa na redukcii telesnej hmotnosti a strate pocitu hladu
očisťuje pečeň, odvádza z tela jedy a toxické metabolity
brzdí rast nádorov a pôsobí proti leukémii.
je silným antioxidantom a zabraňuje vplyvu voľných radikálov.
mierni bolesti hlavy, nervozitu a zvyšuje imunitu
pomáha pri rekovalescencii po prekonaní mononukleózy a boreliózy

Vedecké výskumy vkladajú do Lapacha veľké nádeje pri liečbe rakoviny. Najčastejšie sa užíva čaj Lapacho, ktorý sa nazýva aj skutočný „všeholiek“. Lapacho je aj zložkou v rôznych čajoch na chudnutie. Obsahuje účinné látky, a to flavonoidy, bioflavonoidy (detoxikačné a antirakovinové účinky), xylodion (protibakteriálne, protiplesňové, antibiotické a detoxikačné účinky tejto látky), kyselina askorbová, katechin (pozitívne kardiovaskulárne výsledky, protirakovinové, ochraňuje DNA pred mutáciami), vitamíny A, B (1,2,3,5,6,9,12), C, D, E, K a F, vápnik, železo, zinok, mangán, fosfor, draslík, sodík, selén, kremík, cín, vláknina, tuky, sacharidy, bielkoviny. Užívanie čaju sa odporúča bez sladenia.

Účinky Lapacho čaju sa prospešne uplatňujú pri liečbe:

astmy a alergií
zápalov
nádorových, kožných, gynekologických a diabetologických ochorení
chorôb pečene, žalúdka a nervovej sústavy.

Užívanie čaju sa však neodporúča deťom do troch rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Tiež ho nesmú piť pacienti s kardiologickými ochoreniami, či nízkym krvným tlakom. Neužíva sa ani pri ochoreniach spojených s horúčkami a hnačkami.

Dávkovanie: 1 – 2 kapsuly, 2 – 3 x denne s jedlom

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od dostupnosti a spôsobu spracovania rastlinnej zložky v balení.

Zloženie: Pau D‘Arco (Tabebuia impetiginosa, Lapacho, kôra) 500 mg.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info