Domů Detoxikácia Glucosamine Star – Detoxikácia

Glucosamine Star – Detoxikácia

33 

GLUCOSAMINE STAR

Výživový doplnok

Glucosamine Star je prípravok, ktorý účinne napomáha pružnosti kĺbov a podpore imunity.

Okrem toho prípravok napomáha:

k zmierneniu bolestí pri zápale kĺbov a degeneratívnych artritických poškodeniach kĺbov, chrupaviek, šliach a medzistavcových platničiek
podieľa sa na zachovaní dôležitých funkcií a vlastností kože, vlasov a nechtov a napomáha pri ich regenerácii
protizápalové, protibakteriálne, protivírusové, protinádorové, imunostimulačné a antioxidačné účinky
uvoľňovať hladké svalstvo
znižovať krvný tlak
pomáha proti kŕčom
chrániť sliznicu tráviaceho traktu, proti vzniku žalúdočných vredov normalizuje nervový systém
uvoľňuje napätie
stimuluje dychovú aktivitu
má antipyretické a protizápalové účinky

Obsahuje aj kôru z rastliny Uncaria tomentosa (Cat´s Claw – mačací pazúr) – vilcacora, ktorá okrem svojich mimoriadnych vlastností podporuje imunitu a prispieva k udržaniu zdravých pružných kĺbov.

Glukozamín je telu vlastná bázická zlúčenina, ktorá vzniká náhradou hydroxylovej skupiny za glukózu. Je obsiahnutá u polysacharidov, ktoré plnia v organizme rozličné funkcie. Chondroitín sulfát a glukosamín sulfát sú zložky, ktoré majú priaznivý vplyv na kĺby. Chondroitín vyživuje chrupavky kĺbov.

Glukozamín má v tele viacero účinkov:

Priaznivo pôsobí pri bolesti a zápale kĺbov
Znižuje stratu kĺbovej chrupavky

V roku 2001 a 2002 Bruyere a Pavelka skúmali vplyv liečby glukozamínom u postmenopauzálnych žien. Okrem 319 žien s gonartrózou bolo sledovaných po dobu 3 roky. Po ukončení sledovania bola na rontgenových snímkach zmeraná šírka kĺbových štrbín. U žien, ktoré užívali glukozamín v dávke 1500 mg denne došlo k zlepšeniu ochorenia.

Metylsulfonylmetán je organická a biologicky najlepšie vstrebateľná forma síry. Nachádza sa vo všetkých živých organizmoch a prirodzene sa vyskytujúca forma síry sa nachádza v čerstvých surových potravinách. Síra je veľmi nestála a ničí sa tepelným spracovaním. Väčšina ľudí trpí jej nedostatkom.

V našom tele sa metylsulfonylmetán účinne pôsobí:

zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivá
zvyšuje flexibilitu a pohyblivosť kĺbov
zmierňuje zápal
redukuje bolesť
pomáha k zdravým a silným vlasom, nechtom a pokožke
pomáha pri peľových a potravinových alergiách
pri liečbe akné, ekzémoch a lupienke

Vzniká v oceáne, kde planktón uvoľňuje do mora síru. Odtiaľ uniká do atmosféry. S dažďom dopadá na zem, kde ho prijímajú rastliny. Využíva sa na vonkajšie použitie, kde sa dobre vstrebáva cez kožu. Takýto spôsob sa využíva najčastejšie pri problémoch s pohybovým aparátom. Pri vnútornom použití sa metylsulfonylmetán rozpúšťa vo vode alebo ovocnej šťave. V krvnom obehu sa udržiava viac ako 12 hodín, čím detoxikuje organizmus. V našom tele súvisí aj s depresiou, zvýšenou citlivosťou na stres a únavou. Je určený pre alergikov, ľudí s poruchami imunitného systému, kĺbového aparátu a ľudí s kožnými a tráviacimi problémami.

Dávkovanie: 1 kapsula 3x denne pred jedlom

Obsah balenia: 60 kapsúl

Zloženie: Glukosamin hydrochlorid 550 mg, Vilcacora (Uncaria tomentosa, Cat‘s Claw „mačací pazúr“, kôra) 100 mg.

Cena: Závisí od spôsobu spracovania a obsahu jednotlivých zložiek v balení.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info