Domů Detoxikácia Ginger Star – Detoxikácia

Ginger Star – Detoxikácia

21 

GINGER STAR – zázvor

Výživové doplnky

Ginger Star je prípravok zo zázvoru, ktorý podporuje trávenie, priaznivo pôsobí proti nevoľnosti, najmä v tehotenstve a pri cestovaní. Zázvorová zložka priaznivo pôsobí na funkciu žalúdka a tráviaceho ústrojenstva, tiež na dýchacie cesty.

Zázvor alebo ďumbier lekársky je rastlina so žltými kvetmi, ktorá je však významná pre svoj koreň. Ten má príjemnú a mierne pikantnú chuť, čo spôsobujú esenciálne oleje a 640 rôznych chemických látok. Zázvor ako liek uznávali už v staroveku. Už po stáročia je známy pre svoje antibiotické látky, gingerol, éterické oleje, vitamíny a minerály. Gréci ho dokonca jedli zabalený v chlebe. Čínski kuchári ho používajú v kombinácii s hovädzím mäsom, európski kuchári zasa ako príchuť do šalátov. Najväčšími vývozcami sú India, Čína a Ázia. Môžeme ho používať aj v kuchyni, pri príprave slaných a sladkých jedál. Zázvor v tehotenstve je vhodné užívať len v malých dávkach a nie nalačno, pretože môže spôsobiť tráviace ťažkosti. Nazýva sa aj elixír života a v domácnostiach by nemal chýbať najmä v zimných mesiacoch, pretože dokáže telo zahriať.

Účinky zázvoru:

pri chrípke, nádche a angíne – vďaka obsahu vitamínov a živín bojuje proti chrípke, nádche, angíne a horúčkam.
afrodiziakum
zlepšuje prietok krvi a znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení – je vhodný pri nadmernom zrážaní krvi a vytváraniu krvných zrazenín.
Uvoľňuje cievy a prehrieva končatiny
podporuje imunitu zlepšuje trávenie – pomáha pri hnačkách, kedy odstraňuje vírusy z črevného traktu
detoxikuje telo – zvyšuje činnosť pečene, ktorá pomáha prečistiť telo od toxínov
zlepšuje dýchanie a vykašliavanie počas chrípky – uvoľňuje hlieny z dýchacích ciest
eliminuje rast rakovinových buniek – spomaľuje a zastavuje rast rakovinových buniekchudnutie

Pestovanie zázvoru v domácom prostredí je obľúbené a najmä jednoduché. Je výhodné, že sa dá pestovať aj v našich teplotných podmienkach. Jednoduchá je príprava zázvorového čaju pri prechladnutiach alebo v zimných obdobiach na zahriatie. Používa sa čerstvý, sušený alebo nakladaný.

Môže sa tiež podávať vnútorne alebo zvonka.

Vnútorne – zázvorový čaj alebo limonáda – pri prevencii cestovnej nevoľnosti užívame zázvor 3-4 hodiny pred odchodom a počas cesty každé 4 hodiny.
Zvonka – zázvorový olej pri masážach bolestivých svalov alebo vo forme obkladov

Dávkovanie: 1 kapsula 2x denne

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od pestovania a množstva zložky v balení.

Zloženie: Zingiber officinale (ďumbier lekársky, koreň) 550 mg.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Starlife
Viac info