Zdieľaj

Výživové poradenstvo Svet zdravia – Recenzia: Rozhodnutie schudnúť, zbaviť sa prebytočných kíl alebo naučiť sa správne stravovať je často jedným z najdôležitejších krokov v našich životoch. Nerodí sa ľahko, zmenu nedosiahneme hneď a už vôbec nie je zaručený úspech. Pri ceste za krajším a zdravším telom sa toho môže zmeniť veľa – naše telo, stravovacie návyky, psychika a aj pohľad na životný štýl. Ak si neveríte, že to tentokrát zvládnete, ak vám chýba odhodlanie a pevná vôľa alebo ak celý proces chudnutia a diéty neviete uchopiť z tej správnej strany, no pritom túžite vyzerať lepšie, skúste sa obrátiť na odborníkov zo Sveta zdravia, ktorí vám môžu pomôcť s rozličnými stravovacími otázkami – presne na mieru a podľa vašich potrieb.

Svet zdravia som prvý krát zaregistrovala po tom, ako mi o nich rozprávala moja stará mama. O to viac ma to zaujalo, nakoľko viem, že starší ľudia skôr uveria niečomu, čo možno v skutočnosti ani nefunguje. Veď to isto poznáte. Tak som si niečo o nich preštudovala, prečítala diskusie a názory množstva klientov a rozhodla som sa priblížiť vám, na akom systéme fungujú a čo od výživového poradenstva Svet zdravia môžete očakávať. Nie je totiž výhradne zamerané len na znižovanie váhy. Mojej starej mame, ktorej doživotnou spoločníčkou sa žiaľ stala cukrovka, ich odporúčania, rady a stravovací plán veľmi pomohli, cíti sa omnoho lepšie a všetko má pod kontrolou.

Výživové poradenstvo Svet zdravia

Svět zdraví“ vznikol v ČR v roku 2010 ako sieť poradní, ktoré sa špecializovali na trvalé a zdravé chudnutie. Majiteľ Josef HŮLA a renomovaný výživový odborník Petr FOŘT, vytvorili komplexnú nutričnú typológiu (KNT), na ktorej stojí celý koncept Sveta zdravia. Sieť pobočiek sa každým rokom rozrastala. V súčasnosti ju tvorí 93 pobočiek v troch krajinách – Česko, Slovensko a Poľsko. Do tímu patrí viac ako 220 špecialistov, medzi nimi aj členovia Vedecko – lekárskej rady Svet zdravia, ktorá sa skladá z odborníkov z radov lekárov i špecialistov na výživu. Spolu s dopytom po službách a poradenstve sa prirodzene do ponuky dostali aj vlastné výživové doplnky, ktoré pokrývajú potreby klientov s vyššími nárokmi na rýchlosť účinku.

Prejdime si základné otázky, ktoré by každého budúceho klienta mohli zaujímať.

Svet zdravia – Na aké oblasti sa zameriavajú ich služby?

Svet zdravia nie je výhradne len o chudnutí. 6 hlavných kategórií pokrýva veľké množstvo rôznorodých požiadaviek a potrieb budúcich klientov.

Svet zdravia – Aké nástroje využívajú na diagnostiku?

Po dohľadom skúsených odborníkov a lekárov boli zostavené spoľahlivé nástroje na diagnostiku zloženia vášho organizmu a zistenie aktuálneho stavu. Na základe výsledkov dokážu výživoví poradcovia čo najlepšie zostaviť

 • Základná diagnostika – prebieha na profesionálnom meracom prístroji Tanita, ktorý je certifikovaný pre použitie v zdravotníctve. Zistíte vašu hmotnosť, množstvo svalov a tuku, úroveň hydratácie, metabolický vek a spôsob ako uvedené hodnoty upraviť.
 • Metabolická diagnostika KNT – unikátna metóda od RNDr. Petra Fořta Csc. vedie k pochopeniu fungovania vášho organizmu a stanoveniu zmien pre dosiahnutie cieľov. Vstupné údaje vyhodnocuje počítačový program. Spája v sebe tradičné i moderné medicínske postupy.
 • Biochemický rozbor krvi – ako jasná informácia o stave vášho zdravia.
 • Vyšetrenie ciev a miery stresu prístroj Max Pulse je photoplethysmograph, ktorý poskytuje veľmi dôležité údaje o stave vašich ciev, srdca a stresovom zaťažení.
 • Odborná terapia – pravidelne školení poradcovia sa klientom venujú osobne, raz za týždeň. Sú im k dispozícii aj telefonicky a cez e-mail, na každej konzultácii vykonávajú opätovnú základnú diagnostiku, údaje vyhodnoducujú a čo najlepšie optimalizujú. Konzultácie s nimi majú veľký motivačný charakter.
 • Test na trombofíliu – zisťuje, či klient patrí do rizikovej skupiny, ktorá môže byť ohrozená vrodenou trombofílnou mutáciou.
 • Online cvičenie zaujímavé video lekcie podľa aktuálnej kondície, veku, pohlavia a zdravotného stavu.
 • Prémiové doplnky – z radu kvalitných potravinových doplnkov pre rýchlejšie výsledky.

Svet zdravia – Ako funguje spolupráca s poradcami zo Sveta zdravia?

Základom je práve slovíčko SPOLUPRÁCA. Odborne školený personál vám poskytne množstvo cenných informácii, zhodnotia váš zdravotný stav a nasmerujú vás k lepším stravovacím návykom, poukážu na dôležité potraviny i na tie, ktoré vám môžu škodiť. No vaša úloha je v tomto prípade tou najdôležitejšou – zotrvať a vydržať.

 1. Cez objednávkový formulár zadáte z pohodlia domova svoje základné údaje a vyberiete si pobočku, ktorá je vám najbližšie a najviac vám vyhovuje. Na Slovensku je aktuálne 21 pobočiek, v ČR približne 70 a ich počet každým rokom rastie.
 2. Po tom, ako sa telefonicky dohodnete na vstupnej konzultácii, ktorá sa už dlhšiu dobu pohybuje na cene 7,90€, navštívite vami zvolenú poradňu. Tam sa už o vás postará konkrétny výživový poradca, ktorý s vami prejde dôležité otázky, zistí základné údaje (hmotnosť, telesný tuk, množstvo svalov, úroveň hydratácie, metabolický vek,…). Túto diagnostiku má na starosti profesionálny prístroj Tanita, ktorý je certifikovaný pre použitie v zdravotníctve
 3. Po vstupnej konzultácii máte čas na premyslenie, či sa pre výživové poradenstvo rozhodnete. Na ďalšom stretnutí môžete absolvovať aj odber krvi, z ktorého bude určené, aké potraviny sú pre vás nevyhovujúce a tiež i to, ktorých živín máte nedostatok.
 4. Na základe komplexnej nutričnej typológie a údajov z meraní je vypracovaný váš individuálny jedálny plán a dôležité tipy (napríklad na naštartovanie chudnutia, zlepšenie kondície, doplnenie dôležitých živín).
 5. Každý týždeň navštívite v poradni svojho výživového poradcu, opäť vykoná základnú diagnostiku, vyhodnotí zmeny. Bude ho zaujímať váš názor, čo vám prospievalo a čo naopak nie, aké máte pocity a ako ste spokojný. Vaše pripomienky a svoje zistenia z meraní zapracuje do zmien v individuálnom pláne a o týždeň sa vidíte znova. Všetko prebieha v pozitívnej atmosfére. Úlohou výživových poradcov nie je vyvolanie pocitu viny alebo neschopnosti.

Svet zdravia – Kto sú klienti tohto výživového poradenstva?

Ľudia bez rozdielu veku a zdravotného stavu veria poradenstvu Svet zdravia. V inšpiratívnych príbehoch nájdete ľudí (reálnych, žiadne upravované klamlivé fotky), ktorí sa rozhodli schudnúť, spevniť svoje telo, naučiť sa novým stravovacím návykom. Mnohí dovtedy ako na hojdačke priberali a chudli, aby pribrali ešte viac.

Odhodlancov neodradili ani srdcovocievne ochorenia, tráviace ťažkosti, hormonálne výkyvy, bolestivé kĺby a stuhnuté svalstvo, či cukrovka. Práve naopak, tieto ochorenia boli pomysleným výkričníkom, aby pre svoje zdravie urobili niečo viac ako doteraz. Klientkami sú taktiež aj ženy, ktoré sa rozhodli po pôrode dostať do pôvodnej formy (a častokrát ešte do lepšej ako pred tehotenstvom).

Svet zdravia – cenník

 • Vstupná konzultácia – 7,90€
 • Základný program pre trvalé schudnutie a získanie kondície od 33 do 73 EUR/mesiac. Cena závisí od dĺžky programu a potrieb klienta.
 • Rozšírené programy – viac informácií TU.

Svet zdravia – recenzia: PLUSY

 • úspechy v dosahovaní cieľov
 • individuálny jedálny plán, konkrétne tipy
 • zlepšenie zdravotného stavu
 • lepšia sebakontrola a disciplína
 • motivujúci a pozitívny osobný prístup
 • žiadny nátlak a prehováranie
 • prísun energie a vitality
 • záštita lekárov a profesionálnych meracích metód

Svet zdravia – recenzia: MÍNUSY

 • pravidelné návštevy poradne
 • cena za niektoré vyšetrenia (odporúčame dať si urobiť rozbor krvi u svojho lekára)
 • možný neúspech pri slabšom odhodlaní
 • jedálny plán nezahŕňa detailné gramáže doporučených potravín

Naše zhrnutie:

Je len na vás ako sa rozhodnete. Na internete je množstvo skúseností a názorov. Môžete si myslieť, že sú to len ďalší obchodníci – “šarlatáni” alebo skutočne uveríte ich odporúčaniam a sile svojho odhodlania. Musíte byť rovnako úprimný k sebe, ako aj k výživovému poradcovi. Nezatajovať prehrešky, dodržiavať systematickosť, pravidelnosť a skutočne v prospech svojho zdravia na sebe zapracovať. Ak ste to doteraz nedokázali sami, s pomocou Svet zdravia sa môžete správne naštartovať.

Svet zdravia

9.5

Svet zdravia

9.5/10

Plusy

 • Cena
 • individuálny jedálny plán, konkrétne tipy
 • motivujúci a pozitívny prístup
 • žiadny nátlak a prehováranie
 • záštita lekárov

Mínusy

 • možný neúspech pri slabšom odhodlaní

Žiadne komentáre

Nechaj komentár