Domů Detoxikácia Tribulus testopro – testosterón – Detoxikácia

Tribulus testopro – testosterón – Detoxikácia

22 

Tribulus – TestoPRO

Testosterón

Veľmi priaznivé účinky v súvislosti s detoxikáciou a celkovým imunitným systémom zabezpečuje aj kotvičník zemný, latinským názvom tribulus terrestris. Jeho extrakt je účinnou zložkou v rôznych výživných doplnkoch na podporu anabolických procesov a na zvýšenie hladín testosterónu. Tak môžu športovci zvýšiť výkon a dosiahnuť lepšie výsledky. Vitamíny pre mužov vo forme moderných testosterónových doplnkov k strave blahodarne pôsobia na celkovú vitalitu tela. Tá sa zvyšuje aj po pravidelnom užívaní bylinných extraktov z kotvičníka zemného. Vo všeobecnosti ide o mužský vitamínový doplnok na zlepšenie libida a potencie.

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný je jednoročná ťahavá bylina so sýtožltými kvetmi. Nie je náročná na vonkajšie podmienky. Vyskytuje sa tak nielen na suchých miestach a pastvinách, ale aj blízko riek. Rastlina sa prispôsobí podnebným zmenám v Ázii, Európe, ale aj v Oceánii a Afrike. Doplnky k strave s obsahom kotvičníka zemného nie sú účinné len pri problémoch s erekciou a potenciou. Kotvičník zemný má oveľa bohatšie spektrum účinných látok využívaných v zdravovede a pri aktívnom športovaní.

Táto rastlina sa pri príprave výživových doplnkov využíva celá. Sú teda známe extrakty z plodov a semien, kvetov, no rovnako aj z listov, vňate a z koreňa. Pri výrobe výživných doplnkov pre športovcov treba upriamiť pozornosť predovšetkým na plody a semená tejto liečivej byliny. Obsahujú vysoký podiel steroidov, ale aj alkaloidov a olejov.Zdravotné účinky kotvičníka zemného sú najčastejšie spájané so zvyšovaním hladiny testosterónu u mužov a u žien. Tým sa zvyšuje libido. Účinkami kotvičníka dochádza aj k uvoľňovaniu hladkej svaloviny ciev na prekrvenie pohlavných orgánov, pričom sa zlepšuje erekcia a pohyblivosť spermií. Kotvičník zemný však priaznivo pôsobí aj na iné funkcie a orgány v ľudskom tele. Pre športovcov a kulturistov sa odporúča pravidelná konzumácia testosterónových formúl s obsahom týchto bylinných výťažkov. Saponíny kotvičníka zemného dokážu podporiť účinky na zväčšovanie objemu svalstva a na jeho potréningovú regeneráciu. Účinne pôsobí aj na detoxikáciu organizmu. Pôsobí teda ako diuretikum. Prečisťuje obličky od rôznych metabolitov a toxínov. Priaznivo vplýva aj na funkciu pečene.

Kotvičník zemný a jeho ďalšie využitie v liečiteľstve a medicíne:

Je prírodným zdrojom životnej energie. Potláča nespavosť, podráždenosť, stavy depresie a úzkosti.
Bylinné extrakty z kotvičníka sú účinné pri redukčných diétach. Je výborným spaľovačom tukov.
Je vhodným vitamínom pre ženy, a to najmä v období menopauzy. Tým sa obmedzia nepríjemné návaly tepla a búšenie srdca.
Má močopudné, protizápalové a antiseptické účinky
Má antisklerotický účinok. Optimalizuje krvnú zrážanlivosť
Zmierňuje žalúdočné bolesti a problémy pri prejedaní
Extrakty z kotvičníka zemného sa využívajú aj pri výrobe kozmetických prípravkov na ekzémy a kožné zápaly
Listy kotvičníka sú zásobárňou vitamínu C ako jedného z najúčinnejších antioxidntov
Je doplnkovým vitamínom pri zväčšení prostaty
Spomaľuje starnutie
Užívanie kotvičníka zemného sa neodporúča pri ochoreniach pečene, nádorových ochoreniach alebo pri poruchách trávenia a žalúdočných vredoch
Výťažky kotvičníka zemného môžu mať negatívne účinky v tehotenstve a počas dojčenia
Konzumácia týchto bylinných extraktov sa neodporúča ani deťom a mladistvým

Dávkovanie:

1 – 2 kapsule denne spolu s jedlom

Zloženie:

Extrakt z Tribulus terrestris, želatína (kapsula), kyselina L-askorbová, extrakt zo Saw palmetto, citran zinočnatý, D-alfy-tokoferylacetát, chili, čierne korenie, protihrudkujúca látka horečnaté soli potravinových mastných kyselín, vitamín A-acetát.

Výživové údaje
1 kapsula – 1 dávka
NRV*

Energia
2,35 kcal/9,8 kJ

Kotvičník zemný (80% extrakt)
580 mg

Ostatné rastlinné extrakty
60 mg

Vitamín C
80 mg
100

Vitamín E
16,8 mg
140

Vitamín A
400 μg
50

Zinok
5 mg
50

* % NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Popis

Výrobca: Aone Nutrition
Viac info