Domů Detoxikácia Mladá pšenica – Detoxikácia

Mladá pšenica – Detoxikácia

Mladá pšenica

Spôsob výroby mladej pšenice je šetrný, aby boli zachované všetky výživové látky, ktorými mladá pšenica ovplýva. Pšenica sa seká v približne 30 cm výške, odšťaví sa a nasleduje rýchle sušenie pri teplotách zhruba 30 °C. Táto teplota je ideálna na to, aby sa počas sušenia nezničili všetky zložky, kvôli ktorým sa tento proces uskutočňuje.

Mladá pšenica obsahuje:

chlorofyl
vitamíny skupiny B – B1, B2, B3, B5, B6, B8, B12,
vitamíny C, E, K
minerály a stopové prvky – vápnik, horčík, draslík, jód, selén, zinok, železo
enzýmy ako amyláza, kataláza, lipáza, peroxidáza, cytochrom oxidáza, proteáza, transhydrogenáza, SOD
aminokyseliny arginín, alanín, fenylalanín, glycín, tryptofan, histidín, tyroxín

Účinky mladej pšenice:

najpozitívnejšie pôsobí mladá pšenica na tráviaci systém
podporuje imunitu a obranyschopnosť organizmu
chráni telo a orgány pred voľnými radikálmi
uľahčuje proces hojenia rán
optimalizuje hladinu cholesterolu a glukózy
podporuje plodnosť
pôsobí komplexne na celý organizmus a orgány
je vynikajúcim nástrojom pri detoxikácii organizmu
regeneruje bunky a spomaľuje proces ich starnutia
prinavracia telu vitalitu a energiu

Chlorofyl, zelené farbivo, ktoré sa vyskytuje v rastlinách, obsahuje mladá pšenica vo veľkom množstve. Okrem rastlín ho obsahujú i sinice či niektoré riasy, ktoré ho majú uložené v chloroplastoch. Chlorofyl premieňa svetelnú energiu na chemickú energiu.

Účinky chlorofylu na ľudský organizmus: chlorofyl na seba dokáže viazať jedy, čím odľahčuje pečeň a značne napomáha jej fungovaniu, má detoxikačnú funkciu. Vplýva na srdcovocievny systém a zlepšuje prietok krvi a prekrvenie organizmu. Uľahčuje a urýchľuje hojenie rán. Tým, že chlorofyl na seba viaže horčík, je i jeho veľkým zdrojom. Horčík ľudské telo nadmerne spotrebúva najmä počas psychického vypätia počas stresových situácií. Chlorofyl je chemicky podobný hemoglobínu, červenému farbivu v krvi, aj z toho dôvodu účinne podporuje krvotvorbu a je vhodný pre anemických ľudí. V najväčšom množstve ho obsahujú tie najzelenšie rastliny, nachádza sa v stonkách a v listoch.

BIO mladá pšenica je 100% jemný prášok, ktorý pochádza z výhonkov mladej zelenej pšenice a obsahuje všetky výživné látky nachádzajúce sa v pšenici, to znamená vitamíny, minerály, ale najmä chlorofyl. Obsahom vlákniny je ľahko stráviteľný ľudským organizmom.

Zloženie: 100% extrémne jemný prášok z výhonkov mladej zelenej pšenice

BIO mladá pšenica je prírodný produkt, neobsahuje žiadne prísady.

Príprava: 3 g prášku (1 odmerku) zmiešame s chladnou čistou vodou, mliekom alebo s džúsom v množstve cca 150 – 200 ml. prášok je možné pridať i do iných nápojov, šalátov, jogurtov či iného studeného jedla.

Obsah balenia: 150 g

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.Viac info

Jít do obchodu

Popis

Výrobca: Natur Port
Viac info