Domů Detoxikácia GOJI = Kustovnica čínska – Lycium Chinense – Detoxikácia

GOJI = Kustovnica čínska – Lycium Chinense – Detoxikácia

GOJI = Lycium Chinense = Kustovnica čínska

Hmotnosť: 105g

V Číne sa traduje množstvo príbehov o život predlžujúcich účinkoch kustovnice. Červenooranžové bobule sa označujú ako „ovocie radosti a dlhovekosti“ a tvrdí sa, že ak sa užívajú po celý rok vo forme čaju, prinášajú dokonalé zdravie. V Číne je kustovnica nepostrádateľným doplnkom stravy a jej užívanie má veľmi dlhú tradíciu v čínskej, kórejskej a japonskej medicíne. Táto mimoriadne zdravá pochúťka je plná vitamínov, minerálov, stopových prvkov a je najbohatším zdrojom karotenoidov v rastlinnej ríši.

Pôvod: severovýchodná Čína, provincia Gansu

Časť rastliny: plod

Spôsob prípravy kustovnice čínskej:

3 čajové lyžičky (= cca 15 g) zalejeme vodou a varíme 5–10 min. Čaj sa pije nalačno vo dvoch denných dávkach vrátane plodov. Sušené plody sú vhodné aj na samotné konzumovanie, je možné použiť ich aj pri varení akéhokoľvek jedla. Výborné sú s ryžou, do polievky alebo vločkových kaší. Odporúčaná denná dávka kustovnice čínskej je 6 až 15 g.
Účinky a obsahové látky: Kustovnica čínska má adaptogénne, imunostimulačné, antioxidačné, detoxikačné a regeneračné účinky. Plody obsahujú okrem bielkovín, tukov, cukrov, vlákniny a esenciálnych aminokyselín aj veľké množstvo karotenoidov so silnými antioxidačnými účinkami. Ďalej obsahuje provitamín A, vitamíny B1, B2, B6, C a E. Z minerálnych látok je prítomný fosfor, vápnik a železo. Stopové prvky zastupuje zinok, meď a selén. Prítomné je aj malé množstvo germánia, ktoré má schopnosť pôsobiť proti rakovinovým bunkám. Dôležitou obsahovou látkou v kustovnici je betaín, ktorý priaznivo pôsobí na regeneráciu pečeňových buniek, znižuje hladinu tuku a cukru v krvi a preventívne pôsobí proti artérioskleróze. Droga ďalej obsahuje látky steroidného charakteru, alkaloidy a imunologicky aktívne polysacharidy, ktoré odstraňujú voľné radikály.

Kustovnica čínska – použitie:

posilnenie imunity
zlepšenie zraku
zvýšenie energie obličiek
podpora krvotvorby a krvného obehu
nastolenie hormonálnej rovnováhy
stimulácia trávenia a činnosti čriev
podpora a ochrana pečene a detoxikácie organizmu
zlepšenie pamäti
zvýšenie sexuálnej výkonnosti
spomalenie starnutia

Kontraindikácie:

Neužívať pri alergii na potraviny.Viac info

Jít do obchodu

Popis

Výrobca: ENERGY
Viac info