Domů Naša ponuka | Vyrobcovia | VŠETCI VÝROBCOVIA | Forever | Starostlivosť o pokožku | Tvár Forever Rehydrating Toner

Forever Rehydrating Toner

11 

Cena pri bezplatnej registrácií

FOREVER REHYDRATATING TONER

Hydratačný toner, ktorý je bez alkoholu – je možno ťažké nájsť… No ak chcete, aby vám niekto poradil, tak sa určite obráťte na náš produkt – ide o špecifický toner, ktorý je nielenže bez alkoholu, ale aj hĺbkovo čistí pokožku, nezanecháva ju mastnú, suchú či začervenanú.

Je to perfektná formulka, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti. Obsahuje čisté aloe vera a vilín, tak isto ako špeciálne upravené hydratačné pleťové a rastlinné extrakty. Zatiaľ čo odstraňuje mastnotu, čistí póry, zjemňuje a spevňuje pokožku.

Kolagén obsiahnutí v tomto produkte poskytuje účinnú ochranu a priedušnosť pre kožné bunky. Toner môže byť použitý aj ako druhotný čistiaci prostriedok na tvár. Odstraňuje posledné stopy make-up, nečistôt a odumretej kože.

Obsah produktu:

aloe vera,
voda,
citrusy,
kolagén,
extrakt z uhorky,
výťažok z listov rozmarínu,
mentol

Aloe vera je sukulentná rastlina, ktorá rastie v subtropických a tropických oblastiach. Jednou z hlavných látok, ktoré majú priaznivé účinky je polysacharid acemanán.

Táto substancia pri vnútornom užití podporuje imunitný systém, chráni bunky a vyživuje bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne, antimykoticky a protizápalovo.

Používa sa nielen vo všeobecnom lekárstve, ale ja v zubnom lekárstve ako lepidlo na zubné náhrady. Je používaná aj v potravinovom či kozmetickom priemysle.

Z aloe vera sa získavajú predovšetkým dva odlišné produkty – latex (koncentrát) a gél.

Aloe vera je nenáročná rastlina na pestovanie, môžeme si ju bezprolémovo vypestovať aj doma. Aloe vera kvet si vyžaduje priepustnú a ľahkú pôdu bez rôznych prídavných látok, ale zato potrebuje mať jeden základ kompostu, jednu časť listovej pôdy a piesku. Je viac závislá na slnečnom svetle než na vode.

Pre jej účinky rozlišujeme tri rôzne druhy aloe vera:

Aloe pravá,
Aloe kapská,
Aloe stromovitá

Šťavu z rastlín starých približne dva roky už môžeme používať, predovšetkým k liečbe popálenín, oparov, plesní, na pleťové masky…

Aloe vera obsahuje:

antrachinony, chromony,
sacharidy – manóza,
glukóza…,
vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, vitamín C,
cholin,
kyselina listová,
beta-karotén,
esenciálne aminokyseliny, neesenciálne aminokyseliny – kyselina glutamová, kyseliny asparagová…,
minerálne látky, sodík, draslík, chlór, mangán, vápnik, zinok, meď, chróm, železo, selén, fosfor,
kyselina salicylová,
kyselina arachidová,
sorbát draselný a iné

Aloe vera je známa aj svojou pomocou pri ťažkom akné, obsahuje veľa vitamínov a prospešných látok, pre zabezpečenie hladkej a pružnej pokožky. Nájdeme aj v spojení s čajovníkom a inými produktmi. Pri ťažkom akné, kde si už nevieme dať rady, pomáha protizápalovo, má schopnosť, že sa zápal a akné nerozširuje na ďalšie ešte nepostihnuté miesta – zachováva celistvosť kože pri drobných rankách a urýchľuje hojenie.

Účinky aloe vera:

podporuje imunitu,
podporuje metabolizmus,
napomáha pri trávení – pri zápche, hnačke, plynatosti…,
obrana proti infekciám,
pomáha pri rekonvalescencii,
bojuje proti syndrómu chronickej únavy,
pôsobí ako silný vnútrobunkový antioxidant,
hojenie rán a popálenín…

Aloe vera je tiež známa tým, že sa používa aj pri bylinkovom liečení, pri homeopatii, aromaterapii, v indickej medicíne, v čínskej a arabskej medicíne.

Aloe vera sa nachádza v rôznej forme – je dosť rozšírená a jej cena závisí od produktu a toho či sa spája ešte s ďalšími prvkami. Nachádza sa v aloe vera produktoch ako napr. gél aloe vera, aloe vera šťava, aloe vera sirup, v tabletách, aloe vera sprej prvej pomoci, v kozmetických prípravkoch a prípravkoch v už spomínanom zubnom lekárstve. Známy je aj aloe vera gél na pitie, aloe vera clean toner – ide často o menšiu dávku, ale zato veľmi prospešnú pre vnútornú očistu. Známe sú rôzne značky a varianty ako aloe vera gél forever, aloe vera forte, aloe blossom herbal tea.

Jít do obchodu